Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 13.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Тема Спавочник на Енергетика  
Автор Cмexopaнчo (Дечко)
Публикувано18.05.05 17:14



Здравейте.
В доброто старо време имаше библиотеки и там се намираше и "Справочник на енергетика" - два том бяха ... но това е едно време.
Сега ми трябва класификацията на защитата IP.
Някой може ли да ми помогне с идея от къде мога да го намеря. Опитвам с вездесъщият Google ама и той милият си има граници на възможностите.
Благодаря предварително!

Усмихни се, остават бръчки, но какво от това!


Тема Re: Спавочник на Енергетиканови [re: Cмexopaнчo]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано18.05.05 18:09



На Български не намерих съжелявам линка е на английски:



Иначе да не те притеснява че е австралийски сайта системата е международна ако ти се рови задай на Google - International Protection и се поразрови може да намериш нещо по-близо в общи линии 2-те цифри след IP са - първа цифра защита от бъркане в машината и 2-ра цифра защита от вода.

Трябва да се отбележи че защитата се дава НЕ ЗА ЦЯЛОТО ИЗДЕЛИЕ - не помня точно как беше формулирано ама например ел.двигателите независимо че им дават степен на защита IP 44 например за вентилатора степента на защита е IP23

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Спавочник на Енергетиканови [re: Cмexopaнчo]  
АвторCтapeц (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 19:07



Справочник на енергетика под редакцията на проф.Стоян Делев Стоянов (който беше в два тома) вече е в много книжки и може да се намери мисля на 14 етаж в сградата на бившия Енергопроект (на кръста бул.Джеймс Баучър 51).Там има една издателска фирма ,която го издава.
Разшифровката на IP ** е следната:
Първа цифра -попадане на твърди тела
0 без защита
1 защита от тела до 50 мм.
2 до 12 мм
3 до 2,5 мм
4 до 1 мм
5 защита от прах
6 пълна защита от прах
Втора цифра-проникване на вода
0 без защита
1 от вертикални капки
2 капки вода до 15 градуса
3 от дъжд
4 от пръскане
5 от водна струя
6 от водни вълни
7 при потапяне във вода
8 продължителен престой под вода.



Тема Re: Спавочник на Енергетиканови [re: Cтapeц]  
Автор Cмexopaнчo (Дечко)
Публикувано19.05.05 11:46



Ето точно това ми трябваше.
Благодаря и за линка на eng. На англиски се оказа че има много линкове за IP и IK и какво ли не още, за буквеното означение след тях и други детайли, но на мен ми трябваше точно двете първи цифри.
Иначе историята е много проста. Трябва да инсталирам едно ел.табло на стена от вън, а то е с IP 54 на кутията и се замислих дали не трябва да му осигуря някаква допълнителна защита. Като чета написаното си мисля че една козирка за да не го вали директно дъжда и готово ... или не е точно така ;-)
Благодаря още веднъж!

Усмихни се, остават бръчки, но какво от това!


Тема Re: Спавочник на Енергетиканови [re: Cмexopaнчo]  
АвторCтapeц (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 14:27



На IP 54 не му трябва никаква козирка.То си е за открит монтаж.Стига уплътненията на вратата да са читави.



Тема Re: Спавочник на Енергетиканови [re: Cтapeц]  
Автор Cмexopaнчo (Дечко)
Публикувано19.05.05 20:05



Така е но отпред на вратата има две лампички и т.н. - все пак ще му сложа козирка ;-) а и да не го пече денем слънце че милата автоматика вътре може да стане лошо ;-) цв някой прекрасен слънчев ден!

Усмихни се, остават бръчки, но какво от това!


Тема лампи и ключове...нови [re: Cмexopaнчo]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано19.05.05 21:17



Ако сериозно имаш лампи и ключове или кнопки някакви имай в предвид че не трябва да е на слънчева светлина (на открито) че много изгаря пластмасата и за около 1-2 лета се разпада направо. Ако направиш някакъв ламаринен капак няма да сбъркаш.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.