Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:37 23.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Отопление...  
Авторoблaчe (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 10:27



Здравейте,
Попрегледах форума и си мисля, че точно тук бих могла да получа най-добрия съвет.
Много скоро ми предстои ми да се преместя в "ново" жилище без ТЕЦ и ви моля да ми дадете съвет относно проблема с отоплението - как и с какво да го отоплявам (възможно най-икономично, но все пак да е топло - да се поддържа поне около 21-22 градуса).
Апартаментът е тристаен, около 90 кв., в стара тухлена кооперация в центъра, партерен, изложение запад-изток, но две от стаите имат и северна стена. Почти не влиза слънце. На пода има паркет.
Имам идея да направя външна изолация и да сменя дограмата, независимо от това, какъв начин за отопление ще избера. Ако можете, посъветвайте ме относно вида изолация и дограма.
Засега изключвам като възможност отоплението с камина, тъй като според мен е доста мръсна работа.
Благодаря предварително:)



Тема Re: Отопление...нови [re: oблaчe]  
Автор __Mepakлия__ (непознат)
Публикувано09.05.05 10:49



Климатици и външна изолация от XPS поне 5см



Тема Re: Отопление...нови [re: __Mepakлия__]  
Авторoблaчe (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 10:57



Да, и аз си мислех, че с климатици ще е най-добре, но можеш ли да ми препоръчаш някои сравнително добри?



Тема Re: Отопление...нови [re: oблaчe]  
Автор __Mepakлия__ (непознат)
Публикувано09.05.05 11:29



Незнам с какви пари разполагш, най добрите са Дайкин и Mитсубиши като са с доста по добра ефективност от китайките и са изключителни тихи, Дайкин е най тихия климатик, 21db като имаш предвид че нормата за шума в жилищни помещения през ноща е 30 db. Цената на Дайкина е 1700лв за на малкия им модел който ще е достатачен за една стая.



Тема Re: Отопление...нови [re: __Mepakлия__]  
Авторoблaчe (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 11:58



Е, не ги копая парите, но мисля, че мога да се напъна и да взема най-доброто с презумпцията, че е разумна инвестиция:)
Обаче помещенията са 4 - 3 стаи +кухня - това значи ли, че трябва да взема 4 климатика??



Тема Re: Отопление...нови [re: oблaчe]  
Автор __Mepakлия__ (непознат)
Публикувано09.05.05 12:10



ако искаш да ги отопляваш и 4-те стаи да трябва да вземеш 4-климатика, другия вариант е да скложиш канална канална инаталацич(един мощен климатик и тръби до всяка стая, всички това е скрито зад окачен таван, но паричките са си доста. имай предвид че с тези дайлина ще ти излиза 4,5 пути по евтино отополението по евтино в сравнение с обикновенна елекическа печка(маслен радиатор или конвектор) и почти двойно по економично спрямо китайки климатик.



Тема Re: Отопление...нови [re: __Mepakлия__]  
Авторoблaчe (Нерегистриран)
Публикувано09.05.05 12:35



До колко градуса външна темп. могат да работят тези климатици? За повечето съм чувала, че ако е под -5 издъхват.
В сайта на дистрибутора на Дайкин видях някакви подови единици, те добри ли са? Има някакви техн. данни, но не знам какво означават:(



Тема Re: Отопление...нови [re: oблaчe]  
Автор __Mepakлия__ (непознат)
Публикувано09.05.05 13:23



до - 20 градуса, Няма да имаш никакви проблеми при отоплението.





Тема Re: Отопление...нови [re: __Mepakлия__]  
Автор ropд (непознат )
Публикувано23.05.05 11:30



Кокото по-ниска е външната температура толкова повече се повишава консумацията на ел.ток, а трети и четвърти енергоблок на АЕЦ ще
работят още малко, после - може и преди това цената на един kwh доста ще се покачи. Или пък ако външната температура падне под -20 ,какво ще
правите без отопление в най-големия студ. Според мен трябва да се търсят
други алтернативи например природен газ и пр., но при всяко едно положение
трябва да си направите перфектна изолация/аз имам такава от три години
и мога да кажа,че имам над 60% ефект/.Поздрав!



Тема Re: Отопление...нови [re: oблaчe]  
Автор Sev ()
Публикувано24.05.05 00:00



Panasonic също
по-евтини са от Mitsubishi
при същите показатели

а Daikin е върха на сладоледа, но и цената му е такава




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.