Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:53 24.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как ЕНЕРГОТО ощетява клиентите...нови  
АвторEPП Плeвeн (Нерегистриран)
Публикувано13.04.05 21:24







Снимката е правена в 9:15 сутринта...

Забележете разликата между "нощна" и "дневна" тарифа - тя е 12 часа !!
Т.е. ако се топлите на "нощна" на вас ви се калкулира "дневна"...



Тема :)нови [re: EPП Плeвeн]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано13.04.05 21:52



като гледам часовника е точен - все пак сега сме на лятно време така че той наистина трябва да е с 1 час назад. Друг е въпроса че мен ме кефи обратния вариант- да се топля през деня а да си плащам за нощна. Ех как ще си трая тогава:))

Но като се замисля сякаш поста е малко поприбързан - не знам електромерите от кой тип са - има една много стреляна серия при която превключването на тарифите ставаше не с подаване на фаза а с отпадане на фаза- тогава е нещо нормално часовника да бъде свързан по този начин. НО без да се огледа на място нищо не може да се каже. Просто погледни през деня на коя тарифа ти го начуква ако е на нощната значи някой се е ос..л.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: :)нови [re: Диaн]  
АвторGraslin (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 09:03



aбе според мен показва 20:15, а не 08:15



Тема Re: :)нови [re: Graslin]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано14.04.05 13:28



Вече казах докато не се види със сигурност как се превключват тарифите на самия електромер не може да се каже нищо със сигурност.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Да поспоримнови [re: Диaн]  
АвторГpecлин (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 18:24



Прав си, че единстеният критерий за истината е практиката.

Но все пак:
- има една партида статични 1ф. електромери А1хх с проблеми при включване на тарифите - при определена конфигурация си стояха все на нощна. Но тези като ги гледам са индукционни и не приличат на китайски (...зная, че А1хх не са китайски; имам предвид че от там може да има изненади);
- "...превключването на тарифите ставаше не с подаване
на фаза а с отпадане на фаза- тогава е нещо нормално часовника да
бъде свързан по този начин..." - не разбирам защо трябва да е нормално. А ако не може с този тип часовник, защо не е използван друг тип. Смятам още, че точно с показания часовник не е нормално (имам един такъв някъде, но ме мързи да пробвам);

В крайна сметка дори енергото да са прави технически, пред закона не са прави. Един вид това, което виждаш, не е това, което плащаш, но грешка няма. А те събрали квото им падне (в смисъл комисионна за доставката да падне), навързали схемата и ето - гледайте и вервайте, не гледайте и пак вервайте.



Тема Re: Как ЕНЕРГОТО ощетява клиентите...нови [re: EPП Плeвeн]  
Автор Cмexopaнчo (Дечко)
Публикувано14.04.05 20:10



Не е ли по-разумно да попиташ самото енегро, а не тук? Те вече са частни дружества и е логично да имат повече уважение към клиентите си, особенно ако някой започне да вдига повече шум където трябва!

Усмихни се, остават бръчки, но какво от това!


Тема Re: Как ЕНЕРГОТО ощетява клиентите...нови [re: Cмexopaнчo]  
АвторEPП-Cт3aropa (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 12:07



Всички ел-мери се включват на нощна единственно когато се подаде напрежение на ел-магнитчето! За "онази" серия истината е че при тях единия край на ел-магнитчето е свързан вътрешно твърдо на фаза , а се превкл. на нощна с подаване на нула от часовника. А всички останали са с подаване на фаза.
Няма такива които се превключват с отпадане на фаза.
Отделно : часовника може да се свърже така че да подава : кеф ти фаза , кеф ти нула.
Извод : Всичко на снимката показва, че проблема е в техника отговарящ за това табло, а не в енергото. Или е бил натикан като кирка, или си отмъщава на
някой.
Лично ако моето табло е така и аз знам за това - ще консумирам денем повече ток, което е по удобно за мен.Дневната е 16 часа, нощната - 8 часа. Ако можеше и моето табло да е така ........
Като цяло ще губи енергото щото: като си направи баланса на енергията нощна/дневна ще му се губят едни пари - купува на цена дневна, а продава на цена нощна.
По-точно няма да загуби , а ще му е по-малка печалбата



Тема Re: Как ЕНЕРГОТО ощетява клиентите...нови [re: EPП-Cт3aropa]  
Авторвлaдo (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 07:04



Общественна тайна е че който не е искал той не си е направил ключ за таблата.Това със секретните декаби си беше върховна глупост.Та в нашия вход почти всички си имат ключове.И всеки който е чувал за електричество ходи и наглася часовника както му харесва.Така че въпросния часовник може да е "бутан" от всеки!



Тема Re: Как ЕНЕРГОТО ощетява клиентите... [re: влaдo]  
АвторGrrr (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 09:20



Да бе ще се занимава някои да го бута
Тия часовници са толкова неточни че бягат с 1час на месец




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.