Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:16 28.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема "Снимка" на напрежението!  
Автор Cмexopaнчo (Дечко)
Публикувано13.04.05 14:17



Здравейте всички!
За проект който движа, трябва да направя "снимки" на изходното напрежение на дизел-генератор и да ги препратя след това по е-майл.
С две думи търся да наема осцилоскоп имащ памет или връзка с РС или и двете (само него или заедно с квалифициран оператор) за някоко часа, с който да се извършат замерванията и да се запишат на електронен носител.
Всичко това срещу заплащане (но и срещу фактура)
за информация : dkaragyozov@sunlight.bg - Дечко Карагьозов

Усмихни се, остават бръчки, но какво от това!


Тема ти изби рибата:)нови [re: Cмexopaнчo]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано13.04.05 21:44



Пич ти изби рибата:))
Най-лесното което бих ти препоръчал е да се поразровиш из нет-а и да изровиш една програмка "winscope" чрез нейна помощ можеш да ползваш звуковата карта на компа като осцилоскоп. Ако не се лъжа имаше и функцията памет. На теб оставам да си сметнеш делителя така че върха на синусоидата да е максимум 0.7 волта и много внимавай че корпуса на компа обикновенно е занулен да не направиш някоя глупост и да му пуснеш фаза - може да ползваш готов делител от някой стар волтмер.
А ако искаш да "снимаш" по-дълго време може да ползваш някоя програма за звукообработка - повечето предлагат възможността да запишеш звука и после да разгледаш/обработиш звука като спектър - в твоя случай 50-те херца на мрежата.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: ти изби рибата:)нови [re: Диaн]  
Автор Cмexopaнчo (Дечко)
Публикувано13.04.05 22:04



Това с компа изглежда много лесно и елементарно решение, но нещо може ли да споменеш за класа на точност на това човешко изобретение + моят делител -> доста аматьорско ми се струва, а не теб?
Преди години имаше маса схеми как да си направиш от телевизора осцилоскоп, сега се ползват компютрите ;-)
Това което ми трябва на мен е нещо наистина професионално и качествено и за което съм готов да си платя.
Преди години съм ползвал подобен осцилоскоп за заснемане на преходни процеси в ПАВЕЦ "Чаира", мисля че беше на Кикусую (боже как само изглежда на кирилица) но цената му беше към 40-50 000 белгийски франка или нещо такова. А за едно измерване ... не си струва.
Така че с компа не става, по-скоро някоя лаборатория на МЕИ или нещо такова!

Усмихни се, остават бръчки, но какво от това!


Тема Re: ти изби рибата:)нови [re: Cмexopaнчo]  
Авторбyшoн (Нерегистриран)
Публикувано13.04.05 22:15



Вземи си регистратор на електрически величини - ще ти го дам и безплатно - а има и памет и лесно се обработва това което запомни



Тема Re: ти изби рибата:)нови [re: бyшoн]  
Автор Cмexopaнчo (Дечко)
Публикувано14.04.05 12:07



А как да се свържа с теб и да го имам това чудо "Регистратор на електрически величини"?
Имаш ли някаква каталожна информация за него или сайт или нещо такова?
Благодаря!

Усмихни се, остават бръчки, но какво от това!


Тема ми калибрирай гонови [re: Cмexopaнчo]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 20:15



компа не е разграфен с деления (по напрежение), ама ако го калибрираш ще ти изкара по-голяма точност от осцилоскоп.



Тема Re: Компютър-осцилоскопнови [re: zaphod]  
АвторГeoprиeв (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 11:22



Последно гледах в търговски сайт външно у-во за компютър -осцилоскоп по УСБ кабел : 100 мегахерца и към 650 долара + софтуера, който помни, смята превръща и пр.



Тема Re: ми калибрирай гонови [re: zaphod]  
Автор Cмexopaнчo (Дечко)
Публикувано15.04.05 12:33



Чудесни съвети - но аз не искам да влизам в кръжока "Направи си сам". Трябва ми за едно измерване в рамките на 2 часа и нищо повече - нямам намерение да си създавам работа за 5 дни .... не си струва.
За това да си купя - ако започне да ми трябва всеки ден - разбира се че ще се купи такава апаратура, но на сегашният епат е безмислено!

Усмихни се, остават бръчки, но какво от това!


Тема Re: ми калибрирай гонови [re: Cмexopaнчo]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано17.04.05 08:32



както виждаш така изгуби повече време. калибровката щеше да ти отмене време клонящо към нула - накъсваш някакво еталонно напрежение (може и на ръка) и мериш амплитудата с компютъра, делиш напрежението на нея и имаш коефицента който превръща измереното в напрежение.



Тема няма да станенови [re: zaphod]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано17.04.05 09:18



Е то на човека най-вероятно му трябва лаболаторно измерване за нещо, и това нещо най-вероятно е дисертация, дипломна работа или нещо от този род - за там ти трябва да укажеш уреда с който си направил измерването - ако кажеш че си ползвал нещо от рода "направи си сам" направо си си изгубил времето - никой няма да ти зачете измерването. Иначе съм се пробвал със стария ми комп (P1 - MMX 166) който беше със креативска звукова карта и делител от някакъв руски изгорял уред - при запис във формат WAW до към 10-12 килохерца изкарваше хубава синусоида вече до към беше поносимо 16 но над 16 я правеше направо на триъгълници.

Най-добре да провери в клуб "Елелктроника" имаше някаква тема за осцилоскопи и няколко човека казаха че имат такива за PC мисля че биха му свършили идеална работа само да си пусне питането там - най-вероятно ще се намери някой да се разберат и да не си губи времето човека освен ако не е намерил вече де.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.