Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:10 11.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Смехориянови [re: Borislav]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 10:15



Borislav, абсолютно прав си, присъединявам се към теб с едно изключение. КПД винаги е по-голям от нула, защото представлява отношение между две положителни величини: енергия на изхода към енергия на входа. Иначе т'ва с преобразуването на електро енергия в СОН2 е с висок КПД, изгаряш го при съотношение с въздуха 1:5 (иначе не гори) и получаваш светлина и топлина. Въпроса е, при наличието на толкова много преобразуватели на електрическа енергия в механична и топлинна (IR и във видимия спектър) необходимо ли е тя да се рендосва с още два прехода от топлинна в механична и после от механична пак в електрическа, ами НЕ - НЕ е необходимо.



Тема Re: AquaFuelнови [re: Eмo]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано11.10.05 10:33



Що се хабиш да обясняваш. Хората са открили, че може да става преобразуване на енергоносителите от един вид в друг и му се радват. От въглищата, водата, урана се получава ток, от тока получаваме смес на водород и въглероден окис... колко е КПД-то няма значение



Тема Re: Смехориянови [re: Eмo]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано11.10.05 10:36



Тук вече си в грешка. КПД може да е равен на нула като едното нищо. Просто защото енергията на изхода може да е равна на нула.
Ако примерно двигателят на колата ти работи на празен ход, енергията на изхода е нула, защото няма движение на автомобила. Вярно, грееш и озвучаваш околната среда, ама това не е енергия на изхода. Всъщност точно защото грееш околната среда КПД не може да бъде единица.



Тема Re: AquaFuelнови [re: Luka]  
АвторЛюбoпитeн (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 19:50



Моля те би ли дал сайта ат кайто си го свалил или би ли ми дал поща?



Тема Re: AquaFuelнови [re: GlG]  
АвторЛюбoпитeн (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 19:52



Карбон е въглерод на английски. Ако някой получи сайта или документацията нека ми я метне на mypostbook@abv.bg. Ще бъда много благодарен. Това наистина ми е много интересно.



Тема Re: AquaFuelнови [re: Luka]  
АвторЛюбoпитeн (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 19:55



Чувал съм и за торсионните генератори, но и за тях не съм попадал на документация. Ако и за тях има някакви сведения би било интересно поне да се знае, но не вярвам да се пусне свободно информация. Те не бяха ли засекретени ако не ме лъже паметта?



Тема Re: Смехориянови [re: пopyчиk Pжeвckи]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 10:00



Не четеш бе човече,
НЕ МОЖЕ ДА Е ПО-МАЛЪК ОТ НУЛА (ДА ИМА ОТРИЦАТЕЛНА СТОЙНОСТ), ДА Е НУЛА МОЖЕ!



Тема Re: AquaFuelнови [re: Luka]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 10:43



К'во пък му е невероятно на КПД-то и на коя планета физическите закони се различават от тези на тая. Извинявай ти на коя планета си го пробвал, пардон изпитвал този невероятен генератор на еко гориво.
Сега сериозно, първият патент е от 26 Април 1898/No.603,058 на H.Eldridge, D.J.Clark & S.Blum 'Electrical Retort'. К'во точно са искали да направят тези другари не е ясно, според схемата на опитната им постановка се вижда, че са използвали зъбна рейка зацепена със застопоряващ винт за регулиране (и подаване на графита) на отстоянието между челата на електродите (вероятно графит) и кофпомпа за подаване на водата в камерата на реактора, също имат и междинен буферен резервоар с плаващ капак, за да компенсират неравномерното черпене на прекрасно гориво на изхода от реактора. А за к'во са го ползвали е още по-голяма тайна, единственият резултат е патента.
Аз имам едно много сериозено предложение забрави го тоя реактор, има много по-достъпен начин за получаване на евтино гориво, пиролизния газ генератор, здраво използван от автомобилите през и след втората война, аз досега не намерих нищо в нета, ако имаш схемки дай да си направим таквоз нещо, онова е пръчка, използваш енергоносител от по-високо ниво, за да го претвориш с малки загуби в такъв от по-ниско - има ли въоще смисъл, к'во кяриш, горящ газ, който не отделя вредни емисии, ами ако ползваш елетрическата енергия директно, к'ви емисии ще надробиш - никакви. Много е важно да се знае, че затворена термодинамична система не съществува, това е една утопична постановка, за да може учителят по физика да обясни урока на по-слабите ученици, та ето защо всеки преход е свързан с известни загуби, защо да увеличаваш преходите, за повече загуби ли?



Тема Re: Смехориянови [re: Eмo]  
АвторBъпpocитeлнa (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 11:14



От нещата, които изчетох схванах, че всичко опира до разграждане на вода до водород и след това използването му за задвижване на разни неща. Поправете ме ако греша. И едно не ми стана ясно - ако се използва водородът като вид гориво това не е ли доста опасно? Една искра и всичко гръмва. Нали с водород са летели цепелините от началото на 20 век и в крайна сметка се е доказало, че водородът е крайно нестабилно и опасно нещо и затова са ги спрели от движение?



Тема Re: AquaFuelнови [re: Luka]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 12:15



Абе момчета вие сте се побъркали бе, к'ви са тия 'бинго горива' к'ва е тази надпревара от цитати, к'ви са теа кръжоци по алтернативна физика. Ей т'ва е, минимум познания - максимум емоции. Напомняте ми един бовш колега, който за удобство забрави физиката и матемтиката от осми клас и да знаете к'ви чудеса измисли, покъртително. Занимавате се с електроника - работите я, т'ва е добре г-н Luka, аз пък имам докторска степен по 'Енергопреобразуващи технологии и системи' инак ядрена физика и енергетика, ако някой ден се събудя и почна да коментирам теми в електрониката, удобно забравил закона на чичко Ом или на чичко Кирхоф (то пък става въпрос за потокоразпределение, т'ва в електротехниката е само едно), к'во 'ше си помислиш за мен: 'тоя е спрасканяк и толкоз'. Та за т'ва се пазя от високонаучни дебати в области на познанието, които са ми непознати. Нивото ви е твъреде ниско дори за началния общообразователен курс на МЕИ-то, може би в разговори с лаици по темата сте блестящи, но тук гърмите. Пък може и да сте млади пичове 'дето са номер ено по 'бинго горивата', знам ли. Много важно е да се знае, че точно това 'бинго гориво' е много силно свързано с термодинамиката и индиректно с цикъл на Ренкен, на който цикъл единствения стремеж е да се доближи до идеален Карнотов цикъл, как технически е реализирано това, можете да видите във всяка термична електроцентрала (топъл и студен източник). Предвид глупостите, които сте написали за емисиите от 'чистак новото' (познато от 26 Април 1898 година) 'бинго гориво' е много важно да се има предвид, че електроенергията, която се използва за направата му не се съдържа в котакта, тя е произведена по всяка вероятност в накоя термична централа, която се е спраскала да фука емисии. Като се замислим тази централа на тая планет е с нетен електрически КПД около 30%, 'начи срещу три единици енергиен еквивалент гадно първично гориво (въглища, газ, уранил сулфат и т.н.) ти 'ше получиш под една единица енергиен еквивалент 'бинго гориво'. Как да няма отражение върху околната среда, ами има и то равно на отражението, което дава конвенционалната енергетика на тая планета. Аре повече няма да поствам тая тема, 'щото е само загуба на време, 'хич не искам да се заяждам и нямам лошо отношение към вас, ама в едно ваше изречение има толкоз глупости, че човек да се засини не може да отговори с по-малко от пет страници, много тъжно, а аз съм уморен. Аре доскоро, и умната с 'бинго горивата' леко с тях, че са доста скъпи, така по малко ги пускайте, в никакъв случай да фукат яко, то да се опитваш да ..... дяволя във въздуха не е лесно, особено ако електроразпределение те .... тебе на земята, хич и не им пука за т'ва, че правиш с елекроенергия, вода и ГРФИТ горлящи газове по особено опасен начин. Въобще не им дреме, че се мислиш за велик откривател.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.