Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:39 21.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Тема Кога започва връщането на парите ни?  
АвторMaнчo (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 19:56



Знае ли някой нещо по този въпрос. Имало вече готови формуляри за попълване във връзка с връщане на надвзетите пари /незаконно/ от т.н. ЕНЕРГО.



Тема Re: Кога започва връщането на парите ни?нови [re: Maнчo]  
Автормитю (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 22:29



На кукув ден ще ни ги върнат.Не трябва да бъдем наивни.



Тема кой ще връща??нови [re: Maнчo]  
АвторПeшo (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 07:55



Интересно ми е кой ще връща?? Все пак енергоразпределение си смени собственика и ако ще е новия той най-много да върне парите за времето в което той е собственик ама се съмнявам- сега се чува че искат да вдигат цената.

А да сравняват цената на нашия ток с тази във Франция е просто... абсурдно - ние тук имаме една АЕЦ и се мъчим да я затворим от години пополитически причини и да караме на ТЕЦ-ове които работят с въглища от ЮАР. Е който е малко по-грамотен може да се порови да провери каква е себестойността на ядрената енергия за киловат-час и тази на енергията от ТЕЦ-а. После да се порови и да провери колко АЕЦ-а имат Французите и какъв процент от енергията им се произвежда от тях. И най-накрая да се порови и да провери за ТЕЦ Марица-Исток как е продадена на американците с какви условия за изкупуване на енергията... после ще му стане ясно защо има толкова голяма разлика в цените.

А бре хора ко ще каже да основен едно АД "ененргозахранване чрез флотски арсенал" да съберем някоя кинта и да си купим една руска ядрена подводница излязла от въоръжение?? Чувам че реакторите им имали най-малко още 10-15 години живот при мощност около половин мегават- ще продаваме ток на хората по крайбрежието и ще ловим риба:)



Тема Re: кой ще връща??нови [re: Пeшo]  
Автор Poruchik_Rzevski (старо куче)
Публикувано17.03.05 10:36



Хареса ми идеята
Впрочем хамериканците го направиха тоя номер когато преди няколко години имаха проблеми с тоците по ЕлЕй и прочие. Закараха няколко подводници по пристанищата и ги включиха към енергомрежата.

......
А в 33 - распяли, но не сильно.
.......


Тема руснаците го правят от години :)нови [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано18.03.05 08:40



Идеята е наистина добра Руснаците я правят от години - подводниците с изтекъл ресурс като подводници имат още ресурс в реактора и ги използват за енергоснабдяване на крайните северни райони. Та няма да е зле да се съберем и да я купим и да я паркираме до ТЕЦ ВАРНА тъкмо ще ползваме инфраструктурата... работниците няма да ги уволняваме само ще ги преквалифицираме и след няколко месеца работа Варненското езеро ще го направим топло минерално езеро.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Кога започва връщането на парите ни?нови [re: Maнчo]  
Автор bate1OOyah (непознат )
Публикувано19.03.05 00:41



Преди 5 години правих прибор за енергото да мери електромерите като техниците не носят печки "елба", а само един прибор и като го направих
първо премерих своя електромер. Оказа се че бърка с 12%. Това означава на всеки 10 оборота един отгоре.
Когато тръгнах да си търся правата се оказа,че там пари дадени не се връщат.
Хора от енергото ме светнаха,че по-добре е да ми върнат цифрите на новия електромер отколкото да ме възмездят, и ми смениха електромера с нов, ама аз тогава на знаех че този новия е 600 об/Квт , и въпреки всичко сметките ми намаляха. Прибора не го одобриха???? оказа се че трябва да дам методология на метрологията за да го одобри за приложение. Приборите на landis&gir ги използуват без да минават метрология????? Някой държавен служител заминава за чужбина, купува нещо си и всички са доволни, а бе нямам думи, та мисълта ми беше: енергото при не връща, ако сега искат да се докарат пред Европа то е само на книга. Аз не вярвам



Тема малко е половин мегаватнови [re: Пeшo]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано20.03.05 08:30



ако средния разход е 2 киловата на домакинство, това прави едва 250 домакинства. както виждаш по-голям блок ще я глътне цялата.



Тема Re: Кога започва връщането на парите ни?нови [re: bate1OOyah]  
АвторLandis amp; Gyr (Нерегистриран)
Публикувано20.03.05 19:35



Името на фирмата беше Landis & Gyr, а сега е Landis + Gyr.
Устройстват им имат сертификати от тяхната метрология и от PTB, а пък BG и Swiss имат спогодба за метрологично признаване и т.н.
А какво се крие зад марката Landis & Gyr явно не си дорасъл да коментираш.



Тема Re: Кога започва връщането на парите ни?нови [re: Landis amp; Gyr]  
АвторSamo minavah (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 18:44



Tazi emblematichna kopmpania ne e li zakupena veche ot SIEMENS?Ne samo podelenieto za software i komm no i Ostanaloto????Ne, che iskam da zvucha osvedomeno,no...........................................!!!!!!
Ta bi bilo interesno da naucha kakvo se krielo tam - Porasnal sam dostatachno - VERVAITE MI!!!



Тема Re: Кога започва връщането на парите ни?нови [re: Samo minavah]  
АвторL+G former fan (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 19:56



Да, купи я Siemens преди 10-тина години и после я продаде на някакви, които я прекръстиха на L+G, но от скоро е собственост на Bayard Energy, които притежават и 'великата' фирма Ampy (известна и в България, но защо ли ?).
Примерно:
http://www.forbes.com/prnewswire/feeds/prnewswire/2004/07/12/prnewswire200407120200PR_NEWS_B_GBL_HS_UKM002.html

Иначе за продуктите на L&G може много да се говори, и все хубави неща. Преди години (много години) индукционните им електромери бяха символ на съвършенство. Трифазният им еталон TVE 102/3 когато се появи на пазара (може би първият в Европа статичен еталон и с полуавтоматизирано управление) беше хит - имаха една година с продажби на около 200 бр. - толкова бройки конкуренцията им имаше за цялото си съществувание. Има и още много, но едва ли мястото му е тук, пък и кому ли е необходимо...
А що се отнася до битието им под шапката на Siemens, то май не беше розово. Всъщност Siemens придоби частта за електромери, а другаде отиде за еталони и т.н.

Абе, да правят квото си искат




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.