Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:01 20.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Малко теория за Дефектно-токова защитанови [re: ddwolf]  
Авторkpиc (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 11:58



разглеждам



Тема Re: Малко теория за Дефектно-токова защитанови [re: Cмexopaнчo]  
АвторOmata (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 16:46



Ako te interesuva mnenieto za vremeto na izkliu4vane,to e v ramkite na edin poluperiod.Poneje po gore sa ti obiasnili kak deistva,niama da ti obiasniavam i az.No da dopalnia 4e osven 30 mA,niakoi defektnotokovi za6titi imat i opcia 300 mA,koiato sluji za za6tita ot pojar.Pove4e info ot tuk - http://tuef.hit.bg/prot/EA2/2.rar



Тема Опасно ли енови [re: Cтapeц]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано11.06.05 16:20



Опасно ли е да прекарам и фазата и нулата, влизащи в апартамента ми директно през дефектнотоковата защита, без да правя отделно зануляване? Нали ако разбалансира независимо по какви причини ще изключи и двата проводника! Лично аз повече се страхувам от прекъсване на нулата някъде по общите части на тези стари кооперации - имам печка на балкона и ако случайно се опра на нея и на винкела - ще стане по-светло.



Тема Re: Опасно ли енови [re: Mитko]  
АвторCтapeц (Нерегистриран)
Публикувано11.06.05 20:17



Ти нещо не разбра от дискусията.За дефектно токова защита при монофазна мрежа трябват три проводника.Два захранващи(фаза и нула),които минават през защитния автомат и зануляващ(заземяващ) който не минава през него и не се прекъсва.Различавай термините работна и защитна нула.Прекъсва се работната нула.Защитната т.е.зануляването на корпуса не се прекъсва.
А в апартамента инсталацията ти е двупроводна и няма смисъл от дефектнотокова защита.Ако сложиш в апартамента такъв автомат при двупроводна мрежа той няма да реагира когато имаш утечка към корпус на някой прибор с изключение на приборите свързани към водопроводната мрежа поради естественото им заземяване(условно казано при използване на PVC в последно време).Но при всички случаи ще пази хората при допир до фазов проводник.Така,че няма страшно ако сложиш такъв автомат на апартаментното табло.Това,че се прекъсва нулата не е страшно при положение,че и фазата е прекъсната.
Докато ти обяснявах се сетих и аз да си сложа такъв автомат нищо,че съм в апартамент.



Тема Благодарянови [re: Cтapeц]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано11.06.05 21:05



Благодаря. Щом няма страшно!
Всъщност аз не следя дискусията много внимателно, но реших да се вмъкна с въпрос, усещам, че тук има компетентни хора по интересуващия ме въпрос.
А защитата я сложих вече, пидам за да се успокоя дали не съм се омазал.
Както споделих, имам печка на балкона. Балкона е остъклен - напрежението между фаза и метала на балкона е 220 в., т.е. изглежда като заземен. Значи ако някъде по таблото или по общата мрежа нулата прекъсне на зануления корпус на включената ми печка си излиза фаза! И ако съм подпрял дупето на печката, а лапите на металната част на балкона - светвам като крушка!!!! И в този момент сработва вярната ми дефектнотокова защита и аз се отървавам само с теглене на майни? Дали правилно разсъждавам или нещо бъркам? Моля, спасете живота ми! И то безплатно
Най-добри пожелания



Тема И още нещонови [re: Mитko]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано11.06.05 21:09



Хрумна ми да попитам дали не е по добре да махна зануляването на въпросната печка и да свържа нейния корпуса към балкона, нещо като заземяване?



Тема Re: И още нещонови [re: Mитko]  
АвторCтapeц (Нерегистриран)
Публикувано11.06.05 22:19



Става номера да вържеш зануляването на печката към решетката на балкона.Може някой друг да светне за малко докато изключи автомата.Но не го прави.По добре виж къде е заземяването на блока и си тегли от там една жица.По принцип е на няколко места.Другия вариант,ако е само за печката да свържеш автомата само за нея при което можеш да си пуснеш трети проводник за чисто зануляване,което не минава през автомата.И не се стягай толкова на тая печка.Ако ти е читава инсталацията и зануляването можеш да минеш без автомат.



Тема Re: е да....нови [re: Диaн]  
Автор quad ((bg))
Публикувано14.06.05 11:19



Защо ми е останало в главата, че безопасният ток е до около 20мА?



Тема Re: Малко теория за Дефектно-токова защитанови [re: Cмexopaнчo]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 18:34



Искам да прочета другите мнения



Тема Re: Благодарянови [re: Mитko]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa (новичка)
Публикувано15.11.07 19:39



Ако свържеш печката си директно към инсталацията, т.е. на твърда връзка - тогава няма необходимост от ДТЗ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.