Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:16 29.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За кражбата на ток - докога?нови  
АвторBudalkata (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 19:22



Ако тук има работещи в 'Енергоразпределение", нека да отговорят до кога няма да имат воля да спират крадците? Ако бяха частници, никога нямаше да имат интерес да им крадат от стоката... Ето каква е моята ситуация... Моля, оплаквачите и будаликопачите да не се надяват, че още дълго ще ги хрантутя.


Ако има съпричастни коректни платци, моля, кажете ми как да разпозная кражба на ток от електромера ми, направена от съседи? Има ли устройство, което да индицира незаконното присъединяване на съседи по общата магистрала към електромера ми?

Днес, 09.02.2005 г., по "Здравей, България" НТВ, показаха едно семейство от "Младост", София, което се похвали (според мен най-нагло), че отоплението с ток им излиза много по-евтино от ТЕЦ. За последните 2 месеца са платили месечни сметки за ток 86 лв и 104 лв. за апартамент 96 кв.м, без да е сменена дограмата, без топлоизолзация, с поддържана температура 20 градуса, бойлер, готвене и пералня за бебе и 10-годишно дете, двама родители, 2 телевизора и комп (е, това са си ниски консуматори). И въобще все подобни им били сметките за ток. Питам, защо "Електроразпределение" ЕАД - София няма воля да хваща крадците, така че да бъде коректна с коректните си абонати, които едва ли много ще търпят да плащат тези сметки?!? Имаме също апартамент, 96 кв.м, тухлен, двойна дървена обикновена дограма, без топлоизолация, семейство с 2 ученика и 2 родителя. Правя всевъзможни икономии, готвя предимно на нощна тарифа не всеки ден, притопляме с микровълнова, отопляваме само стаята на децата полудневно до около 16 градуса и понякога родителската спалня. Пера един път с пералня нощна или преди седем сутринта, или най-често на ръка. Нощем изключвам всякакво отопление на конвекторните радиатори с термостат в двете стаи. В хола, кухнята и трапезарията, които са едно общо помещение е цяло щастие от около 2 месеца температурата 8-9 градуса. Просто съм щастлива да готвя, мия и чистя, танцувайки, за да се сгрея:))) Да не споменавам как се простира мокро пране със заледени пръстчета )) И как съхне цяла седмица и колко съм щастлива да съхне прането в спалнята, освежавайки и овлажнявайки въздуха. Много добре е за кожата ми, да:))) Децата трябва да хапват, подскачайки на един крак в трапезарията, за да не замръзнат или гонейки се с храна в уста )) Въобще голяма веселба. И особено сметките от порядъка на 200 - 300 лева за месец. Ще умра от смях ((( Дори летните месеци месечната сметка за ток е от порядъка на 60-70 лева, такива каквито повечето съседи плащат през зимата. Виждам как поголовно се краде, копаят се стените в партамента, за да се крадне от съседа, късат се пломби на ел.мерите, таблата стоят непрекъснато отворени и достъпни за всеки, дори случайно "закрепостил" се на тавана на блока :)), развинтват се винтчетата, за да се намалят оборотите, или се натягат, за да се застопори временно, това магнитчета, косъмчета, но кой го интерсува, присъединяват се към асансьора или към уличното осветление и какви ли не "изобретения". Е, докога? Докога ще ни правите на будали? А, забравих да кажа, че електромерът си го сменихме с нов трифазен 2001 г., като купихме апартамента, за да издържи мощността на програмируемото локално парно с нови ал. радиатори и HONEWELL термостати, което направихме тогава. Е, вярно електромерът е нов и отчита точно (няма триемне и изкривявания, което намалява оборотите), дори малко отгоре, когато някой съсед пожелае да "работим" в екип. Кой тук питаше "от къде да си намеря устройство за разпознаване на кабели под мазилката" :))) Сега ще се включваме в "Софиягаз". Лятото ще сменим дограмата и ще сложим топлоизолация. Обаче и тогава очаквам да продължим да плащаме най-високите сметки за ел. ток, заедно с още един будала съсед, който последният месец плати 480 лв. за себе си и брат си, ергени, не си падат по готвене, които работят по цял ден и се прибират само вечер да спят и понякога събота, неделя, ако не са командировка... Някакъв коментар?



Тема Re: За кражбата на ток - докога?нови [re: Budalkata]  
Авторбyшoн (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 19:57



Значи - какво значи ако има работещи в Електроразпределение да ти отговорят - ти какво искаш Електроразпределение да ти направи сметка кое ти е най ефективния начин на отопление - това нема стане - Електроразпределение е търговска фирма и иска да си продава стоката - ако ти искаш да се топлиш на ток - топли се - добре дошло за Електроразпределение, ако искаш да крадеш ток - с устройството за намаляване на консумацията на ел.енергия - само ще дадеш 500 лева на вятъра - и да ти пипнат електромера за още 200 лева, и след това да те дотаксуват за цяла година назад, ако искаш ефективно отопление и най евтиното - това е друго - но това трябва да познаваш много добре начините, цените, видовете горива за отопление и да ти се направи техникоикономически проект за ефективността на различните начини на отопление - това го може само един човек в София - който познава всички видове начини на отопление, знае калоричността на всички видове горива, цените на различните видове енергии и т.н. - природна газ лв./кубик ел.енергия лв./МВтч., топлинна енергия - лв./кВтч. топ. - вида на жилището, вида на отопление на жилището - има варианти -при който при централизирано топоснабдяване да се отопляваш на ток - като изключиш радиаторите, при локално отопление - по добре си произвеждай ел.енергия - хем ще ти я плащат - хем отпадния продукт топлинната енергия ще си я ползваш за отопление - начини много - специалиста за София е един



Тема Re: За кражбата на ток - докога?нови [re: бyшoн]  
Авторбyдaлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 20:28



Не искам да крада!

Не искам да ми правите разчет за най-ефектино топлоотдаване и за ползване на ел. ток. Консултирам си, плащам си дори за това.

Не искам да ме правите мен и други като мен на будала. Всеки частник, който е и собственик, а не приватизатор, и не му е подарено наготово оръдието на труда и пазара, има воля и не позволява да го крадат. А "Енергоразпределение" позволява да я крадат и от време на време "хваща" някой крадец или сменя по някой стар електромер. Ако бяхте коректни, просто щяхте да стимулирате с някой и друг процент от хваната кражба вашите инкасатори и служители напр. или щяхте да се модернизирате и да смените електромерите със цифрови и да отчитате дистанционно,, като избегнете грешките и мудността на човешкия фактор. Знаете ли колко лева губите от кражби, може би толкова колкото да инвестирате за модернизация? Ако има друга ел.компания, която ви конкурира, веднага ще им стана клиент и с удоволствие ще ви освободя от вашите услуги към мен, ама няма :((( В Лондон, Париж, Берлин цената на 1000 кВт е по-евтина от София. Вашата компания работи за икономика на дефицита, а не за пазарна икономика.



Тема Re: За кражбата на ток - докога?нови [re: Budalkata]  
Автор Dafna ((((,))))
Публикувано10.02.05 10:15



Коментар:
Незнам защо реши, че в този клуб някой ще ти обърне сериозно внимание.
И кои са тези "работещи"? Работещи какво?
Ако наистина си недоволен, търсиш промяна и не си чешеш само езика...отиди и се оплачи писмено в "Енергоразпределение". Обърни се към някоя медия- вестник, ТВ предаване...ще ти обърнат внимание, повярвай!
Тук можеш да си недоволстваш и спориш колкото искаш, но няма да намериш хората, за които са написани думите ти, нито ще промениш нещо.
Това ни е проблема- много си чешем езиците, ама само до тук...в действията никакви ни няма...Ако всеки недоволстващ пусне оплакване, дали няма да се обърне внимание или да се промени нещо?
Успех!

ПП. Такова устройство няма, но ти сам можеш да провериш дали при изключени електроуреди електромера върти. Нали не е сложно? Ако ти върти, а нищо не работи, значи някой се е вързал. Обаждаш се, питаш каква е процедурата и започваш да си движиш нещата.



Тема Re: За кражбата на ток - докога?нови [re: Budalkata]  
АвторHaвит (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 12:33



И аз го гледах това предаване,но не си записах телефона на фирмата,която предлагаше тези устройства.Ако сте го записали кажете ми го.Явно щом се продава има ефект.Искам да си купя .



Тема Re: За кражбата на ток - докога?нови [re: Haвит]  
АвторENERGO (Нерегистриран)
Публикувано16.02.05 18:15



Ето , нали търсехте някой , който работи в енергото , или по точно в Електроразпределение.
Ами аз работя точно там!
Какво имате предвид , като казвамте - "Защо им позволявате да крадат"???

Все едно да питате полицаите - Защо позволявате да се краде , убива и т.н.

Ами не им се позволява , но има хора , които го правят.
Не че не се борим против това , само че да не си мислите че в тази борба може да има 100 % успех?
Освен това , кражбата на ток вече е криминално престъпление.
Да не би МВР да се интересува от това?
А кражбата на ток и кражбата на телевизор вече е едно и също!

Не сте прави , че се е сменял само някой повреден електромер.

Знаете ли колко пари се инвестират в нови електромери и изнасяне на електромерните табла?
Много пари , почти всичките с които се разполага за инвестиции!
Електромери се сменят масово и табла също масово се изнасят!

Кражбите за послеедните 5 години непрекъснато намалят!
Е , ама винаги ще остане някой който краде , казах ви 100% успех в тази борба няма!

Освен това , вече електроразпределителните дружества са частни и не му мислете много.
Има кой да мисли!



Тема Re: За кражбата на ток - докога?нови [re: ENERGO]  
Авторви eбeм мakятa циraнcka я (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 15:11



Море я ше ви мамичката ебна я проста циганска шантава и усрана. А бре деба вашта макя циганска я бре ей. А бре само нека я да ви фана мамичката ви ебах циганска я. Оти не се стегнете да работите а само думате за кражба на ток дебна я вашта макя я. А ви фанах, а за ушите и у затворо дебна вашта макя усрана я. Ше краднете ток ли. Море я ше ви мамичката ебна я циганска.



Тема Re: За кражбата на ток - докога?нови [re: Budalkata]  
АвторPenka (Нерегистриран)
Публикувано09.03.05 22:01



Ние със съпруга ми плащаме 20 лв. Виж какво направихме . Готвя на газова печка. Бойлера ми е газов. Имам два телевизора , компютър , хладилнник , фризер и пералня , а също и две деца на 9 и 11 год.
Съпруга ми намери от някаде някакво устройство с мощност 1000 W , токоизправител 12 волта и два акумолатора по 165 амперчаса . Вечер единия акумолатор се зарежда на нощна , а другия работи на това устройство и прави 220 волта ток Захранва осветлението, телевизорите, компа , хладилника и фризера . Пералнята е на редовния ток и я ползвам събота или неделя на нощна тарифа. отопляваме се на дърва с печка с водна риза и всички стаи са топли. Има някакво устройство което автоматично превключва акумолаторите за заряд когато тока им падне. Ами това е , малко ми е неудобно че го споделям , но друг избор с тока нямаме при тази скъпотия. За сега съм много доволна от изобретението на моя съпруг. Искам да ви кажа че караме по този начин вече година и половина и акумолаторите се държат без грешка. Сега моя умник мисли да прави устройство 3000 вата за да включи и перталнята. Незнам дали ще успее , но при положителен резултат ще използваме тока само за заряд на акумолатороте.



Тема Re: За кражбата на ток - докога?нови [re: Budalkata]  
АвторГнeвeн (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 02:12



Ей това ни е проблема на българите , че има тъпи , ама мнооогоооо тъпи овце , които само пискат "Аааа , ама той краде ток - хванете го" .
Ти нямаш ли си достатъчно работа , че гледаш в паничките на другите ?!
Какво ще стане като хванат някой който от чудо се е закачил незаконно и сън не го лови .... но няма избор ?! Ще ти намалее сметката да тока ли ?! Ще намалее - другия път !!! Ще вдигнат заплатата на онзи търтей от енергото , а теб ще продължават да те стрижат . Защото овцете стават само за това !
Неграмотните електротехници ги мързи да си направят елементарна профилактика на съораженията - загубите са космически , но по им е изгодно да си оправдават некадърноста с кражби.
АЗ КРАДА ТОК ! Ясно и категорично го казвам. Защото съм си дал сметка , че не може хора с основно образование да получават 4 пъти по висока заплата - само защото работят в енергото.
Гледам ги нещастниците как нощем , в 2 часа с фенерче идват да ми гледат електромера . Че елекроннен сложиха , че проверки правиха ... пълни смешници .
Докато не си избия гръмналите хардове и монитори от "чудесната услуга" която ми натрисат - ще крада ! Щото няма друга оправия !



Тема Re: За кражбата на ток - докога?нови [re: Budalkata]  
Авторbulgarin (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 04:20



6te ti kaja do koga..............
dokato ne se smeni cialata uprava na cialata darjava ( do deveto koliano 6toto iavno niakoi 4ove6ki 4erti se predavat ot staria upravnik na novia )
kogato prihodite na edno normalno rabote6to semeistvo stanat pove4e ot jizneno neobhodimite razhodi ( tuk imam predvid SAMO tok voda hrana drehi )

a po varposa za tvoiata smet4ica za toka... ne se pritesniavai tolkova toka ne e skup za6toto v niakoi grad hora sa otkradnali niakoi drug megavat... tova e kapka v moreto v sravnenie s krajbite na vaprosnite darjavni upravnici... prav si ne e kato na 4astno... nikoi 4astnik ne krade ot sobstvenata si firma




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.