Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:41 23.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема до знаещите  
Авторнeyk (Нерегистриран)
Публикувано11.03.05 19:34



Имам климатик Осака 12.На капака му пише 1590VA за отопление и 1540VA за охлаждане консумирана енергия и съответно 3.5KW и 3.7 KW отдадена.
Смениха ни електромерите с нови механични френски.
На електромера пише 1200 оборота за 1 KW.
Като пусна климатика преброявам 17 оборота за 1 минута
това прави 1020 оборота за 1 час или грубо сметнато 850 Wh .
когато пусна стара печка Елва на 1 реотан който е 800 вата също прави 17 оборота.Значи електромера мери вярно.
защо се явява тази огромна разлика от 1590 вата и 850 вата.



Тема Re: до знаещитенови [re: нeyk]  
Авторнeyk (Нерегистриран)
Публикувано12.03.05 17:38



Какво става тук?
Като чета постовете останах с впечетление че има наистина знаещи в областа на ел.техниката.
Но практиката показва май друго



Тема Re: до знаещитенови [re: нeyk]  
АвторKokoBoko (Нерегистриран)
Публикувано12.03.05 20:02



Po dobre go zasechi za 1h , kolko shte ti otchete



Тема Re: до знаещитенови [re: KokoBoko]  
АвторHeyk (Нерегистриран)
Публикувано12.03.05 21:07



от17 часа до сега 2кWh заедно с със телевизора и една лампа



Тема Re: до знаещитенови [re: нeyk]  
Автор Бaш мaйcтop (зидар)
Публикувано12.03.05 22:31



За реотана на Елвата бъди сигурен че е м/у 800 и 1000 вата.За климатика не съм убеден в точноста на изписаното.

Много учил малко научил,много гледал малко видял, винаги готов да помогне с каквото може.


Тема Re: до знаещитенови [re: Бaш мaйcтop]  
Авторнeyk (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 09:31



Не знам какво да проверявам вече.Поне 10 пъти правя тези замервания и все едно и също показва.За уточнение говоря за един и същ контакт.
Това може ли да е от индуктивния характер на товара на асинхронния двигател.Нали електромера за битови нужди мери само активен товар.

Аз съм доволен от тези показатели на измерването но не мога да си го обесня!



Тема VA не е Wнови [re: нeyk]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано13.03.05 14:36



как така набързо "повиши в чин" VA до W? VA се чете волтампера - една безсмислена според мен величина, но да не се оптплесвам. това означава че между консумирания ток и напрежението има фазова разлика, и че ако пуснеш 5 климатика по 800 вата на една инсталация, то през бушона няма да тече ток като от 5 печки по 800 вата, а като от 5 печки по 1590 вата. доволен ли си?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: до знаещитенови [re: нeyk]  
АвторOcaka (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 16:39



Измерванията са ти вярни, мерил съм с ампер клещи консумацията на такава осака максималната мощост апри нормална работа достига до 1100 W като в момента на пускането е около 800-900W и продължение на 5-8 минути дистига до горните показания, и затова в пурвия момент топли по малко а после загрява повече. Тези осаки не са доста добри климатици за цената си.



Тема Re: Осака са добринови [re: Ocaka]  
АвторHeyk (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 19:43



Тези измервания ги правя час-два-три след включването му.
АЗ съм много доволен от моята Осака. Две зими се топля с нея.Когато беше - 20 градуса пак си работеше без да се заледява външното тяло.Топля стая 23 квадрата висока 2.75 м.През лятото охлаждам целия апартамент.
В момента работи 1 минута почива 3 минути за да поддържа 22 градуса.
Явно няма да ми стане ясно наистина ли е толкова икономично колкото го измервам аз.



Тема Re: Осака са добринови [re: Heyk]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 21:04



на кой етаж си? баси, ние в офиса мрем от студ зимата - климатика кляка още на 0 градуса. помагаме му с печка, за да се живее. иначе за икономичноста - правилни са ти измерванията, ама вече това го споменах.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.