Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:49 21.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: 101 na4ina fazi i nuliнови [re: 1O1na4ina]  
Автордвe нyли (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 22:16



ами колега с две нули се получава тоалетна





Тема Re: dve nuliнови [re: двe нyли]  
Автор1O1 (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 13:13




това е ясно , ама питанката е като не всеки нулата му минава през друг ел-мер ще отчитат ли - екстрата е че няма нужда да пипаш таблото което е пломбирано????



Тема Re: Относнонови [re: 1O1]  
АвторBG (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 07:06



Според моето скромно мнение тази тема е поначало обречена на провал.
Няма начин да се пре***е електромера , освен чрез директна интервенция , което пък е наказуемо :(



Тема Re: електронен електромернови [re: _Mepakлия_]  
Авторnadya_ii (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 13:28



Здравейте, аз нищо не разбирам от електромери, но имам съмнения че ми крадат тока. Ако някой може да ми помогне да разгадая цифричките по електромера, го моля да ми помогне. Звънях в енергото и ми казаха че за такава проверка искат 40 лв, ако не докажа че някой краде.Това, което съм видяла на електромера са три различни показателя - изобщо незнам какво показват и една мигаща червена лампа. Моля ви ако някой може да ми обясни кой показател какво показва да го направи. Вече като ми дойде сметката за тока ми се плаче.



Тема Re: електронен електромернови [re: nadya_ii]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано24.10.07 16:08



Мигащата лампа показва грубо моментната консумацията - колкото по-често мига, толкова е по-голяма. Ако изключиш всичко (0 конусмация) лампата не трябва да мига.
Едното число е часовника.
Второто е брояч нощна тарифа Т1. Ако мига в момента е активен (22:00-6:00).
Третото е брояч дневна тарифа Т2. Ако мига в момента е активен (6:00-22:00).


В отговор на:

Автор: nadya_ii
Тема: Re: електронен електромер

Здравейте, аз нищо не разбирам от електромери, но имам съмнения че ми крадат тока. Ако някой може да ми помогне да разгадая цифричките по електромера, го моля да ми помогне. Звънях в енергото и ми казаха че за такава проверка искат 40 лв, ако не докажа че някой краде.Това, което съм видяла на електромера са три различни показателя - изобщо незнам какво показват и една мигаща червена лампа. Моля ви ако някой може да ми обясни кой показател какво показва да го направи. Вече като ми дойде сметката за тока ми се плаче.



2v6



Тема Re: dve nuliнови [re: 1O1]  
АвторLud (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 15:19



малко закъснял с мнението !!!
Истината е, че ако електромера е захранен с "0" , той ще си работи и ще отчита, независимо че сте си намерили друга "0" ! НА СЪСЕДА "0"-та Е СЪЩАТА КАТО ВАШАТА! Истината е, че високоволтовата електро-преносна мрежа (400,220,110,20 киловолта) е от три проводника - по един на всяка фаза( изключение прави 400 и 220 киловолта ,които поради голямата сила на тока и невъзможност да се работи с проводник по дебел от 500 кв. мм АСО, са с 2 или 3 проводника по 300 или 500 кв. мм ). В трафопоста, които е в близост до Вас влизат три проводника 20 киловолта и от зазмителния контур,който е и защита се взема "0". Отделен е въпроса,че по новите стандарти се изисква 3 проводна линия за окабеляване на промишлени и жилищни кооперации.
1 проводник е "ФАЗА"
2 проводник е "0"
3 проводник не е "ЗЕМЯ" ами е за дефектнотокова защита
не се бъркайте за нулата,тя е еднаква както в БГ, така и Щатите, така и в ИНДИЯ



Тема Re: електронен електромернови [re: Бaт_Гoйko]  
Автор211 (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 18:01



По същата логика защи и Енергопто да не ви го хакне А?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.