Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 23.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: електронен електромернови [re: Hek2]  
Авторnhh666 (Нерегистриран)
Публикувано22.08.05 09:02



НЕК2,
не ти ли идва на ум , че хората работят , но за да се занимават с тази тема ,
явно сметките , които им идват са непосилни за тях и на всичкото отгоре тези
дебили от НЕК си определят цените като си пожелаят.
За някой хора това не е тарикатлък а въпрос на оцеляване.
Може би живееш на друга планета и не знаеш колко е една пенсия , и че един пенсионер в България не може и да си помисли за смяна на дограмата или топлоизолация.

А бе с две думи или работиш в енергото или си доста прост (като едното не изключва другото, а почти винаги са заедно) .

Замисли се зашо никой в USA не краде ток.



Тема Re: електронен електромернови [re: _Mepakлия_]  
Авторизпитaл (Нерегистриран)
Публикувано23.08.05 21:33



да кажа и аз нещо по тази тема.преди една година и половина смениха електромера е електронен и аз също съм си задавал тези въпроси за заобикаляне на правилното отчитане .опитах няколко начина и се спрях на един,т.е действам с оперативната нула на електромера.ако имаше начин да записва спиранията или опитите за злоупотреба енергото отдавна щяха да разберат,понеже го правя от ........... самото начало.ако знаеш какво е действието на оперативната нула опитай,пробвай при мен се получава .успех



Тема Re: електронен електромернови [re: nhh666]  
АвторShemet@ (Нерегистриран)
Публикувано25.08.05 15:24



Така е
Все си мисля че има подставени лица които като прочетат тук за опитите на някои да си спести някои лев и те почват да плюят по всеки
И какво стана нещо се поотказаха повечето да се мъчат да постигнат нещо.
Все пак стария електромер изглежда е по гениално направен от електронния е като изключим някои разработки на analog device а може и други да има но за сега не съм чувал.



Тема Re: електронен електромернови [re: изпитaл]  
АвторLimon (Нерегистриран)
Публикувано21.09.05 08:59



Абе "изпитал" дай ни още някоя улика за тази оперативна нула, че за съжаление нямам ни най-малки знания по този въпрос. Дали става на всички електронни електромери или на определен тип - какъв модел е твоя? 10X



Тема Re: електронен електромернови [re: Limon]  
Авторizpital (Нерегистриран)
Публикувано21.09.05 20:40



"Оперативната нула"е така да се каже схемата как е свързван електромера,т.е захранващият проводник(нулата) да не влиза директно е клемите на електромера,а на нулева шина на която са вързани нулите и на всички консуматори,точно от тази нулева шина има проводник(нула) която влиза в екекртомера.Отвиваш болта с който е закрепен този проводник и нямаш ядове



Тема Re: електронен електромернови [re: izpital]  
АвторLimon (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 08:16



ааа искаш да кажеш че цялата процедура се прави извън електромера - правиш бай-пас преди да влезе в електромера!!!



Тема Re: електронен електромернови [re: Limon]  
Авторизпитaл (Нерегистриран)
Публикувано06.10.05 21:06



може и така да се кажепросто електромера остава без нула,и за консуматорите използваш нулевата шина



Тема Re: електронен електромернови [re: изпитaл]  
АвторM J (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 15:56



Изпитал - по принцип си прав и е лесно, ако таблото е окабелено по този "варварски" начин ( през нулата не тече ток, а само захранва електромера ). Т.е. откачаш нулата и уреда остава без захранване. Доста електронни електромери (не е задължително да са с AD7750,както се впечатляваше един по-горе) обаче водят статистика (Load Profile), където се упоменават час и дата на отпадане на захранването, така че не ги литкай да правят глупости. Смятай, че вече са хванати.



Тема Re: електронен електромернови [re: M J]  
Авторeлkтpoнчo (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 16:34



Не Ви трябват схеми на електромери, трябва Ви само алгоритъма на четене на данните (по-точно в кои моменти се чете - те са синхронизирани с мрежата). Направи си един пълноуправляем ключ (ама да е по-бързичък) и си пускай печката тогава, когато електромера не чете. Мен ако ме питате не трябва да се краде ток, нито да се лъже, нито да се плюе по улиците, нито да се псуват на майка политиците /на леля може/.



Тема Re: електронен електромернови [re: eлkтpoнчo]  
АвторБekи (Нерегистриран)
Публикувано06.11.05 12:03



В Нет-а, ровейки се по темата намерих тази статия:


Намаляват сметките с магнит и метална тръба
Кражбата на ток с магнит е най-разпространена в Сливен, твърдят служители на "Електроразпределение". Това обаче е възможно само на старите електромери. Обикновено магнитът се взема от стар високоговорител. Той се поставя в близост до електромера и по този начин затруднява движението на шайбата, като отчетеното електричество е с пъти по-малко от реалното.
Този вид кражба не е възможна при новите електромери, защото те са електронни и магнитното действие е невъзможно. Ако обаче новият електромер не е изнесен в табло на улицата, а е монтиран във входа или мазето, той също може да бъде обект на кражба. Най-често през стената се прекарват два проводника. Те поемат енергията на по-големите консуматори в дома като печка, радиатор, бойлер.
Останалите консуматори с малка мощност се отчитат в електромера. Този вид кражба е в състояние да бъде осъществена от всеки грамотен среден електротехник, завършил техникума по електротехника "Мария Кюри" в Сливен, твърдят запознати. Друг вид кражба е поставянето на метална тръба, която е заземена на дълбочина няколко метра, за да достигне тя постоянна влага. Ако електромерът е в близост до тръбата, той престава да отчита, тъй като еленергията заминава директно по тръбата. Специално за "Стандарт" шефът на "Електроразпределение" в Сливен инж. Желязко Андонов каза, че само тази зима има 30 души, заловени за кражба на еленергия. Всички те се предават на съд, като отначало обикновено получават условни присъди.
Поне още 30 са случаите в новозагорския квартал "Шести", който е населен компактно с роми. Справка от РДВР-Сливен показва, че през последния месец има регистрирани 12 души, заловени да крадат ток в ромското гето.

Край на статията.

Нещо обаче не ми се връзва, особено с тази метална тръба, как така ще стане тази работа, че енергията щяла да се отведе в земята и то само ако тръбата е в близост до ел. мера т.е. няма пряк контакт. (Поне аз така го разбирам, че няма контакт. )




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.