Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:13 25.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Купих UPS-a предстоят пробинови [re: jmudio]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано07.10.04 09:28



Благодаря ти jmudio, и аз по груби сметки изкарвах някакви подобни цифри но ми се виждаше малко невероятно да издържи толкова много. Вече купих UPS-a и може би в събота ще го монтирам и ще пробвам. После ще споделя тук резултатите. Иначе го купих от Jar Computers 600VA, 7Ah - 41$ без ДДС. ДДС-то се плаща и се доплащат още 15$ за да му махнат защитата и да изкарат клеми за включване на допълнителен акумулатор от кола, който би удължил времето още повече. Хората от Jar явно имаха опит и бяха изпълнявали и други поръчки точно за тези цели. Били преправили около 500 UPS-а за някаква фирма. UPS-a като дизайн и функционалност изглежда много по-добре от тези българските самоделки които се продават по парнаджийските магазини. Аз от няколко седмици ги разглеждам и цените им са общо взето от 190 до 220лв. без изводи за акумулатор, а този от Jar ми зе върза всичко 102лв. с изводите, като за разлика от българския си има LED индикатор, звукови сигнализации и т.н.
Това е за сега. Като го изпробвам ще пиша тук защото явно много хора имат нужда от подобна информация.



Тема Re: UPS за компютърнови [re: jmudio]  
Авторjav (Нерегистриран)
Публикувано07.10.04 09:49



Za sajalenie sinosoidalnite UPSi sa dosta po skapi ot of-line UPSite(tezi s pravoagalnotonaprejenie



Тема Re: UPS за компютърнови [re: jav]  
АвторГeoprиeв (Нерегистриран)
Публикувано07.10.04 12:53



Ip = 30W/220V = 0,14 A
7 Ah / 0,14 A = 50 h

Тези горни сметки не ми харесват!
По-вярно ще е следното:
Ip = 30W/12V = 2.5 A
7 Ah / 2.5 A = 2.8 h - при това без загубите при инвертирането.

То UPS е за да успееш да си спреш нормално РС-то като спре тока, а не да работиш на батерии.
Външния акумолатор ще реши този проблем.
Чакаме в събота за резултата! И да пишеш - ей !



Тема Re: UPS за компютърнови [re: Гeoprиeв]  
Авторjmudio (Нерегистриран)
Публикувано07.10.04 15:27



da be viarno :(
7Ah/12V .. ama dali sa im 12V akku-tata...
Naistina dyrjat po 20-na minuti v praktikata ....

Ako ne sa 12V akumulatorite .. niama da stane nomera s avtomob. akkumulator



Тема Re: UPS за компютърнови [re: jmudio]  
АвторГeoprиeв (Нерегистриран)
Публикувано07.10.04 16:28



Доста вероятно е да са 12в. Ако ли не - има 6в. за мотоциклет. Или вариант е от 2 еднакви акумулатора с пропаднала клетка да се направи един за 2, 4, 6, 8 , 10 , 12, 14, 16 или 18 волта. Излива се киселината. Реже се с ножовка.Промиват се клетките от утайки. Правят се ел. връзки - яки. Налива се нов електролит ,ако не е годен стария - плътност 1.28 при 20градуса. Зареждш грамотно и ползваш!

!!! С електролита трябва много да се внимава за здравето!!!



Тема акумулатори и сравнение на UPS-инови [re: Гeoprиeв]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано07.10.04 17:08



Понеже виждам че го дискутирате уточнявам, че акумулатора е 12V.
А аз направих сравнение на техническите характеристики на компютърния UPS и парнаджийския - еднакви са. А що се отнася до синусоидалното напрежение все си мисля, че компютърният UPS при всички случай ще прави по-добра синусоида от онзи самоделката. По принцип този модел компютърния за който говоря го дават че е със стъпаловидна синусоида.

Давам и директен линк към техническите характеристики:
http://www.jarcomputers.com/ups/ups_art400-600.htm

Но както казах, в събота се надявам да успея да го тествам и в понеделник да ви разкажа става ли или не



Тема Re: акумулатори и сравнение на UPS-инови [re: Ивo]  
Авторjav (Нерегистриран)
Публикувано08.10.04 11:31



eftinite ups se vodiat of line i s pravoagalno ili trapec naprejnie.
tezi koito sa sas sin naprejenie sa pone line interactiv ili double conversion.
za MGE UPSi nai eftinia takav ekolo 200 evro i toi e na 24 volta na 7ah i sza 30 w kara okolo 2chas



Тема Готовото решениенови [re: jav]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано11.10.04 17:20



Някои от нещата ги казах вече но за да не карам хората да четат всичко, повтярам отново отначало:

Имам камина с водна риза и водна помпа Grunfos с три степени - съответно 30W/50W/70W.

От фирма Jar Computers си купих компютърен UPS модел:
ARTronic 600VA, Lineinteractive, Phone, RS232
600VA, 12V battery 7Ah

Цена с ДДС - 49,2$
Цена за махане на защитата и добавяне на клеми за включване на допълнителен акумулатор - 15$
______________________
ОБЩО около 102 лева

Имам инсталация с 5 радиатора като заедно с водната риза на камината общият обем на водата е 66 литра.
Държа помпата на 1-ва степен (30W) и водата циркулира идеално.
При включване на гореспоменатия UPS (на батерии) помпата започва леко да бръмчи заради неправилното синусоидално напрежение но не загрява изобщо и продължава да върти водата.
В това състояние UPS-a издържа точно 46мин. преди да започне да писука индикатора, че батериите свършват. Аз го спрях, но предполагам че би издържал още десетина минути.
След това включих и допълнителен акумулатор (55Ah), но с него теста не е много показателен защото акумулаторът е такъв, който бях ползвал повече от 3-4 години в колата си и вече над една година седеше в мазето защото ме мързеше да го изхвърля. Та с този акумулатор времето за работа се покачи с още 15мин. до 1 час.
Предполагам че с добър акумулатор времето може да се повиши в пъти.

Това е от мен. Надявам се да съм помогнал. Ако някой има допълнителни въпроси съм готов да отговоря.

Прилагам и линкове към ценовата листа на Jar и към описанието на моя модел UPS.
Ценова листа - http://www.jarcomputers.com/17.html
Описание - http://www.jarcomputers.com/ups/ups_art400-600.htm



Тема Re: за камините и водните помпинови [re: lestat]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано06.11.04 17:14



Тази година ми монтираха UPS с вграден контролер. Става въпрос за водна отоплителна инсталация с печка на твърдо гориво с водна риза.

Контролерът следи температурата на водата и в зависимост от нея включва и изключва помпата.
Много полезно устройство, икономисва ел. ток, предотвратява "кондез", предпазва от клеясване помпата, има и аларми ...въобще струва си да има такова нещо човек...
Ама стига съм го хвалил, всеки сам ще се убеди като го види...



Комбинарано е в една кутия...UPS и контролер...

Миналата година мои познати си кушиха от същите UPS, само че без контролер.
Останаха много доволни. Даже някои освен помпата бяха си включили и крусхли за осветление...

На мен ми го монтираха от ЕКОТЕРМАЛ, фирмата е от Бургас. До колкото знам имат дистрибутори в цялата страна...



Тема UPS и контролернови [re: Hиkи]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано06.11.04 23:47



Пропуснах да напиша че тези контролери ги предлагат и като отделни устройства, т.е. може да се включи към всеки друг UPS...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.