Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:11 23.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: Има ли уред за икономия (кражба) на ток?нови [re: laboratoriqta]  
Авторskynet (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 19:16



Даи да го пробваме у нас този уред и ако работи(мога да проверя това) го купувам
skynet133@hotmail.com



Тема Re: Макаренконови [re: oтличниk]  
Авторkoлera (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 19:41



Колега прати ми някоя работеща схема..Ще я пробвам и ще оборя невярващите.Мога да повтора всяка смислена схема..няма проблеми
skynet133@hotmail.com



Тема Re: Макаренконови [re: koлera]  
Авторpyмeн (Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 09:49



Всички "СХЕМИ" водят към затвора,а там тока е без пари.



Тема Re: Има ли уред за икономия (кражба) на ток?нови [re: Kънчo]  
Автор.... (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 12:19



Ето едно предложение: да кажем че имаш трифазен ток вкъщи. Пускаш монофазните консуматори на едната фаза от трифазния ток. Намотката на електромера за едната фаза завърта колелото и той отчита. Дали може по другата фаза да се пуснат някакви импулси така че намотката на елетромера за нея да забавя колелото?



Тема Re: Има ли уред за икономия (кражба) на ток?нови [re: ....]  
Автор.... (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 15:50



Някой може ли да ми каже с какво напрежвние може да му се насити диска на електромера? Право, променливо, с каква честота?



Тема Re: Има ли уред за икономия (кражба) на ток?нови [re: ....]  
АвторKiril (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 00:11



Може с постоянен ток да се насити - нямам условия, за да тествам, моля някой ако може да тества като насити с постоианен ток електромера, за да видим какво ще се получи. Няма невъзможни неща, от човек е измислено и пак човек може да го накара да спре!!!



Тема Re: Има ли уред за икономия (кражба) на ток?нови [re: Kiril]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано31.08.07 17:57



аз имам условия,имам електромер ,само кажи как да го наситя и как да стане?ЧАКАМ!!!



Тема Re: Има ли уред за икономия (кражба) на ток?нови [re: ....]  
АвторCитият (Нерегистриран)
Публикувано03.09.07 08:32



Не се насища диска, а магнитопровода, прави се с постоянен ток, за целта ти е необходим трифазен електромер и съответно трифазно захранване или пък два електромера свързани на различни фази. В зависимост от типа на електромера този ток се подбира експериментално от по-малки към по-големи стойности, до чувствително забавяне или спиране на въртенето на диска. Може и по изчислителен път, но ще ти трябват данни за магнитопровода в електромера. Това наистина е реален начин, който е изучавал малко по-внимателно и задълбочено явлението електромагнетизъм знае за какво става дума.
Според мен би трябвало да действа при всички електромери, включително и в електроните, защото и в тях преобразователят е електромагнитен - токов трансформатор, следователно магнитопроводът му подлежи на насищане.



Тема Re: Има ли уред за икономия (кражба) на ток?нови [re: Cитият]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано05.09.07 11:51



и къде се пуска постоянния ток?как да го направя?



Тема Re: Има ли уред за икономия (кражба) на ток?нови [re: koko]  
АвторББП (Нерегистриран)
Публикувано06.09.07 22:39



Е-е-ей тъпаците са безброй






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.