Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:35 26.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да, да и сигурно аз ще черпя! Тоя вече съм гонови [re: ddwolf]  
АвторMila (Нерегистриран)
Публикувано14.09.04 04:49



Не няма да черпиш, СПОКО



Тема Не Ви вервамнови [re: ddwolf]  
Авторddwolf (Нерегистриран)
Публикувано14.09.04 11:01



Но на царя Даааааааааааааааа. Dafna познава ли мила или се опитва да ме прецака. А може би две другарчета си търсят закусчица! Мила ти си бракувана май вече ! Да не ме напляскат! Докато се обясня и айде нямам зъбки! Шобе ме е , а и не съм интересен. Нисък ,дебел,пъпчив, фъфлещ, с криви зъби-може пък да дойда и поне този проблем да решим, единият крак ми е по дълъг от другия! Не ставам за компания ! Все пак благодаря за поканата



Тема Относно системите на заземяваненови [re: нeзнaeщ]  
Авторddwolf (Нерегистриран)
Публикувано14.09.04 12:37



Извинявам се за отклонението от темата и за непълния отговор. Ако свързваме арестер към система TNC катодния отводителе се присъединява между трите фази и нулевия проводник. При използване на защита от пренапрежения в TNS система на заземяване, арестера се свързва между четирите проводника, по които протича тока (3ф+0) и заземителния проводник. Това се налага поради вероятността от възникване на недопустимо пренапрежение между нулевия и заземителния проводник. Ясно е, че ако изолацията между нулевия и заземителния проводник се наруши дефектно-токовата защита изключва. За това има отделна тема в настоящия форум, в която се опитах да представя виждането си относно принципа на работа на дефектнотоковите автомати.
Късмет



Тема Re: Не Ви вервамнови [re: ddwolf]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано14.09.04 14:56



Ххихи Не те прецаквам, а пък за среща- въобще не съм навита
Да, познавам Мила или поне съм 99% сигурна, че е тя- име, стил и познания в конкретната област. По тази логика сме колежки с нея от един випуск



Тема Re: Относно системите на заземяваненови [re: ddwolf]  
Автор FireWall (изгарящ)
Публикувано14.09.04 17:26



Ако свързваме арестер към система TNC катодния отводителе се присъединява между трите фази и нулевия проводник.


Докторе на науките, който много се смееш на другите, ето на това горе му викам пълна глупост!

Ако ще казваш нещо, освен голи думи искам или линк или pic.



Тема Re: Не Ви вервамнови [re: ddwolf]  
АвторMila (Нерегистриран)
Публикувано15.09.04 00:31



"Нисък ,дебел,пъпчив, фъфлещ, с криви зъби-може пък да дойда и поне този проблем да решим, единият крак ми е по дълъг от другия! Не ставам за компания ! Все пак благодаря за поканата..."
Az te kanq da razmenim misli a ne drugo.
Ako se prestrashis kazi.
Birata e ot men.



Тема Re: Относно системите на заземяваненови [re: FireWall]  
Авторddwolf (Нерегистриран)
Публикувано15.09.04 13:21



Добре неточно изразяване - към трите фази и нулевия проводник. Ти си от доста време в този форум! Изглежда, че взимаш мнение по доста въпроси! Сигурно си специалист! Тогава сигурно знаеш, че тези работи ги пише в стандартите, има нещичко по въпроса в ПУЕУ, а за каталозите изобщо няма да говорим. Работиш ли с каталози или искаш всичко да ти е приготвено и сервирано в паничка! Едва ли има значение, защото това е форум и всеки може да говори каквото си иска. Все пак по-полека. Междувременно не е никак трудно да отвориш google и да си намериш информацията и сам! В случай, че не знаеш как ето ти една връзчица www.efinet.com/pdfs/wi_sgap.pdf . Не съм доктор на техническите науки. Хубаво би било да даваш адрес за връзка, защото не всичко което имам е в нета все пак. Имам желанието да го кача някъде, но за сега работя по въпроса.
Поздрави



Тема Re: Относно системите на заземяваненови [re: ddwolf]  
Автор FireWall (изгарящ)
Публикувано16.09.04 11:55



Нямах в предвид дали си казал- м/у трите фази или нещо друго си, имах в предвид, че нулата се заземява обезателно ако ще свързваме катоден отводител, независимо, че системата е TNC.

Чувставам се много добре подготвен в дадената област за да ти кажа, че посочената схема на TNC свързване в дадения PDF има 1 грешка и 1 неточност, които най - вероятно са те подвели, а именно:

1. Грешката: проводника тръгващ от звездния център на трансформатора в схема TNC се маркира не като PE, а като PEN, означава PE -> земя + N --> нула. За разлика от TNS където има отделен PE и отделен N.

2. Неточност: клемите на които се подвеждат нулите трябва обезателно да се свържат пак към земя ( там има един малък знак за земя ) при схема ТТ го няма- забележи.

2 (а) Заземяват се защото: представи си, че линията м/у. трансформатора и примерно къщата е въздушна ( по стълбове ), сега си представи, че в следствие на мълния в линията се индуктира пик 3000 волта, представи си че пика е по нулевия проводник, как ще предпазиш консуматорите в къщата??? Имайки примерно в предвид, че звездния център на трансформатора е на 1000 метра, а къщата на 10 метра???

3. Ако пак не ти е ясно, ще постна схема....

Редактирано от FireWall на 16.09.04 13:07.



Тема Мммммммммданови [re: FireWall]  
Авторddwolf (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 15:47



Удоволствие е да приемам критики. Това означава, че някой е седнал и се е замислил. Относно първата забележка съм напълно съгласен. Относно втората оставям читателите на форума да преценят. Ето линка http://138.227.174.121/GLOBAL/SCOT/SCOT245.NSF/VerityDisplay/BECB453635C25CDFC1256C7C0037BFC0/$File/2GK-AR3610-en.pdf
АВВ отново са на висота. Междувременно ми отне 4 часа за да потърся международния стандарт (явно ПУЕУ не е достатъчeн). Ако някой има желание да получи повече информация по въпроса да се обръща към Мила. Би могло да се пише много по въпроса. В конкретния случай според мен темата е изчерпана. Нямам какво повече да кажа.
Беше ми приятно
Междувременно линка работи.



Тема Предпочитам да остана анонименнови [re: Mila]  
Авторddwolf (Нерегистриран)
Публикувано17.09.04 00:16



Все пак отново благодаря за поканата. Само се чудя какви мисли бихме могли да обменяме по настоящият въпрос. По-вероятно е аз само да подмятам темите и Мила да говори. Това е положението ! Не бих влязъл в спор с аспирант, който е в края на разработването на докторската си дисертация и то именно в тази област. Който иска нека опита! Е нищо не ми пречи да си дам мейла
ddwolf@mail.bg . Много здраве на катедра ТВН




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.