Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:46 28.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ТЕЗИ ВАКУУМНИ ТРЪБИ  
АвторЙoaн Kpъcтитeл (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 09:36



Произвеждат се в Казанлък от фирма СЕС ЕООД , посетих ги лично някакъв млад пич е докарал едни огромни вакуумни тунели , и галванични линии , изнясят здраво за Австрия и Германия , , аз си закупих от него вакуумни-тръби ,външен диаметър 58 мм , вътрешен 45 - на селективното покритие -всяка тръба е с 0.2м2 , десеттне броя ми излязоха около 420 лева . Но това включва топлинна тръба която трансформира топлината от вътршността на тръбата в единият край.



Тема Re: ТЕЗИ ВАКУУМНИ ТРЪБИнови [re: Йoaн Kpъcтитeл]  
АвторГeoprиeв (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 11:58



Значи всичко добре, но тези 0.2кв.м. на тръба ме озадъчава. Ако ефективната площ е 45мм или 0.045м то дължината трябва да е 4.5 метра! По прилично би била площа 0.07 - 0.09 кв.м за една тръба. Има нещо неясно за мен , ама не знам какво.
Това че правят у нас вакуумни тръби е чудесно. Ще навлизат все по масово, въпреки,че скоро нямя да изместят плоските колектори по цена.
Би ли дал координати на въпросната казанлъшка фирма и ако имат сайт също, че ми предстой купуване и самомонтаж на слънчева с-ма? Благодаря!



Тема Диаметърът е 47нови [re: Гeoprиeв]  
АвторЙoaн Kpъcтитeл (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 14:15



Диаметъра на тръбата с ефективният абсорбер е ф47, S=2p.r.1500 тва маи в общата площ , но 6тото съм тъп за проверка си го конструрах в Proengineer и ми даде следният резулт Surface area = 221482 /1000*1000 май е 0.22 м2 , при господина в казанлък разгледах колектор направен с тези тръби , и отзад имаше параболичен рефлектор от как го каза, анодизиран алуминий със някво пдв покритие сребърен слой и к-стъкло , той каза 4е го внася защото потребява малки количесва само по 4 декара на месец ,каза 4е прозводителят гарантирал над 90% отражение на слънчевата радиация , но той каза 4е не е пове4е от 85 ефективен , тествали го ж някакъв институт в Швеицария честно да ви кажа не го знам ка се казва но май е мафиа мен такава фабрика не се строи със заплата братя ,нещо общо с Милена ти Велчева маи има и при него ме заведе негов приятел,които е мой познат, който си оборудва хотела с такива колектори.само и-нет адреса мога да ви кажа май ..



Тема ??DAI ADRESA ??нови [re: Йoaн Kpъcтитeл]  
АвторDOGMA (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 14:34



Pri tazi cena ne si struva da kupuva6 selektivni bokluci na razni amatjoski firmi ...dai adresa be brato ... che sam zaintruguvan !!!!



Тема Re: Диаметърът е 47нови [re: Йoaн Kpъcтитeл]  
АвторГeoprиeв (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 15:54



Така е :
Обиколката е 2 х 3.1415 х R = 0.1476505 м.
Околната площ е 0.1476505м. х 1.5м. =0.22147575 кв.м.
Ако слънцето я осветява отвсякъде едновременно ефективната площ ще е : 0.22147575 кв.м. - това ще е през малка част на деня, когато тръбата е на фокус в рефлектора ( кото не отразява 100 % ). Зависи каква е формата на рефлектора. Най-добе е панела да се върти относно слънцето, което пък още оскъпява системата.
Площа която е ефективна когато тръбата е извън фокус е приблизително = 0.0705кв.м. при дължина 1.5 метра на тръбата.
Иначе ако е евтин рефлектора може да се вземе една тръба и огромен параболичен рефлектор. Тръбата неподвижна и на фокус , а въртиш рефлектора около нея.....
Бе идеи мнооого - ми пари няма! Втора година карам с плосък панел - самоделка. Лятото кеф. Ама зимата ??? - грънци топла вода!
Друго си изолира вакуума. Затова те питам за координатите на тази фирма. Дори да е мафиотска. То сега 100% от новите фабрики са мафии - де на Велчев, де на други задници. Те източените пари нямя полза де стоят в банки , че лихвата е малка а потребностите големи - трябва да се въртят!



Тема Re: Диаметърът е 47нови [re: Гeoprиeв]  
АвторЙoaн Kpъcтитeл (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 18:15



Абре ште ти го кажа . обадих се на моят познат в него са фактурите



Тема Re: ТЕЗИ ВАКУУМНИ ТРЪБИнови [re: Йoaн Kpъcтитeл]  
АвторЙoaн Kpъcтитeл (Нерегистриран)
Публикувано31.08.04 08:46



Обадих се на моят приятел , това е сайта на фирмата www.heliotechbg.com ,
свързах се с този , който ми продаде тръбите , тои е бил само управител , шефът им се казава Иван Велчев , а управител ли незнам какъв е Милен Добрев,имат и е-поща office@heliotechbg.com , но поисках да си закупя още тръби защото сум много доволен , но ми отказаха да им го ..... , големи педали хора .... искат да ми продадат само колектори , иначе в един склад имаха хиляди ... там от където моят приятел си закупи установката !!!



Тема Re: ТЕЗИ ВАКУУМНИ ТРЪБИнови [re: Йoaн Kpъcтитeл]  
Авторo_sole_mio (Нерегистриран)
Публикувано31.08.04 14:23



сайта не се отваря , поне при мен, а какви цени искат за цял колектор ?



Тема Re: ТЕЗИ ВАКУУМНИ ТРЪБИнови [re: o_sole_mio]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано31.08.04 14:34



плимене се отваря само home-а и трябва да избера английски или български, но като цикна и на двете места нищо нестава

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: ТЕЗИ ВАКУУМНИ ТРЪБИнови [re: o_sole_mio]  
АвторЙoaн Kpъcтитeл (Нерегистриран)
Публикувано01.09.04 11:32



Доколкото разбрах за 100 литра е около 260 -280 евро ! 10 тръбен колектор.
Зависи дали е с параболичен рефлектор или без . Да не работи , видях по-късно , пуснах поста веднага когато ми пратиха едреса ,.... още строиха и вкарваха машини когато бях там ! но е-маила работи ! от там ми отказаха да ми продадат тръби !




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.