Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:14 20.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Шинна система за постояннотокови консуматори  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано06.08.04 12:10



Една малка консултацийка.
Може ли някой да сподели опит в избора на такова чудо?
Защитните прекъсвачи на консуматорите са за DC (от 6 до 25А) и входният прекъсвач е 400А (пак за пост.напр-е). Напрежението е 220VDC, ТКС 12кА.
Знам за шинна система до 100А (има готова, специално за DC, изолирана), обаче ме интересува за много по- голям ток.
Нещо специфично? Откъде да намеря?

Благодаря


Редактирано от Dafna на 06.08.04 12:12.



Тема Re: Шинна система за постояннотокови консуматоринови [re: Dafna]  
Автор Диaн (идиот)
Публикувано06.08.04 18:27



Смяташ си я като променливотокова НО има една подробност отпада ти графата "скинефект" и от там оганичението от 14мм дебелина на шината за медта за алуминия не помня колко беше.



Тема Re: Шинна система за постояннотокови консуматоринови [re: Диaн]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано07.08.04 09:24



Ти си си сменил ник-а

ОК. Благодаря. Значи си използвам обикновенните, стандартни медни шини.

Лек ден



Тема опс пропуснахнови [re: Dafna]  
Автор Диaн (идиот)
Публикувано07.08.04 09:44



Пропуснах нещо което по-скоро минава към теорията но пък понякога прави големи проблеми - а именно : електрокорозия и галванично разлагане, заваряване всички там проблеми понеже имаш постоянен ток. То в интерес на истината ако шинната система не е някъде на място с повишена влажност море, река, езеро или просто някакви технологични изпарения може и да не му обърнеш внимание. Много голям проблем може да ти е срещата на 2 материала за срещата на мед и алуминий няма да коментирам но при положение че имаш постоянен ток трябва да внимаваш все пак какво и как срещаш.

А колкото до ник-а да смених го:)



Тема Re: Шинна система за постояннотокови консуматоринови [re: Dafna]  
Автор Бивш Cтapeц (омайник)
Публикувано08.08.04 23:31



Зависи какво искаш като габарит.Иначе не е нищо осбенно.Елементарни изолатори и шини.Никаква разлика от променливотоковата.Разликата е само в комутационната апаратура,защото при DC дъгата се гаси много по трудно от AC.Ако имаш проблем остави ми бележка.Това ми е професия.

Ако ти се доработи легни и се наспи!Ще ти мине!


Тема Re: Шинна система за постояннотокови консуматоринови [re: Бивш Cтapeц]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано09.08.04 10:57



Не, не...с апаратурата нямам проблем
Иначе ще го имам впредвид за друг път




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.