Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:57 21.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Kakvo stana s tia elektromeri  
АвторKoko-ko (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 23:23



Aide niama li da izleze neshto NEC pak uvelichiha cenata tihomylkom liatoto za da ne se useti ama zimata zdravo shte se useti



Тема Re: Kakvo stana s tia elektromeriнови [re: Koko-ko]  
Авторeni (Нерегистриран)
Публикувано22.07.04 12:40



:) Еми то не може само комисионни, и заплатите трябва да се увеличават.
Трагедията е пълна предбреебатизационно



Тема Що не се захванете с работа?нови [re: eni]  
АвторEнepro (Нерегистриран)
Публикувано22.07.04 15:56



Когато са държавни Електроразпределителните дружества -- не ви харесваше , защото там вършееха връзкари и политически приятели на управляващите!
Те вземаха комисионни и т.н.

Сега след като вече стават частни тези дружества , пак не ви харесва и полужението ставало "Предпреебатизационно"!

Ами в крайна сметка какво искате?

Много е лошо човек да не знае какво иска!

Вместо да недоволствате , без да знаете какво искате , работете сериозно във вашата си работа и професия и резултатите няма да закъснеят!

И не мислете как да спестите от сметката за електроенергия , а вложете тази енергия за да изкарата повече пари от това което разбирате и от това за което ви бива!

Изобщо не си мислете , че служителите в енергото работят в спокойни и добри условия и вземат големи заплати.
Да не си мислите , че с увеличението на електроенергията се увеличават и заплатите?
Заплатите от няколко години са на практика замразени.

Както знаем всички , работата на ближния винаги ни се струва по добра и по високоплатена!:))



Тема Re: Що не се захванете с работа?нови [re: Eнepro]  
Авторeni (Нерегистриран)
Публикувано22.07.04 16:49



Пич, ти изобщо наясно ли си каква е разликата между "преди приватизация" и "след приватизация" - ами никаква. Шефовете - връзкари и т.н. са си същите. Само дето предпреебатизационно гонят де що има специалисти и си делят комисионни. :) И що си мислиш, че не си вършим работата?? И не забелязваш ли че нищо не се говори за далаверите по енергата - да не си мислиш - че там примерни ученички работят само.. Ееехх.



Тема Re: Що не се захванете с работа?нови [re: eni]  
АвторSkrych (Нерегистриран)
Публикувано22.07.04 22:14



Abe Energo ti zashto se pravish na udaren s prava lopata , ne mislish li che typite upravnici deto si gi izbiral ne sysipaha dyrjavata tochno s tazi privatizacia a
Ne mislish li che ne sa precakali "dyrjavata" t.e. danykoplateca s prodajbata na smeshno niska cena naprimer na BTK , mi tia stryva pone 2va pyti poveche ot cenata deto platiha za MTEL kak ti se stryva pri tova ima absoluten monopol v razgovorite po jicata, ima Sgraden fond pone za 1,5Miliarda lv da ne govorim za napravenata investicia v cifrovizacia optichna svyrzanost uchastia v drygi predpriatia .
Abe prosto ne mi se govori poveche da ne govorim za mnogoto drygi predpriatia minali pod masata
A ti si vzel da davash akyl da rabotish i da izkarvash pari , kaji kyde i kakvo pri zaplata pod minimalnata pri razhodi na mesec osobenno zimata 2va 3 pyti poveche



Тема прав е човеканови [re: Skrych]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано23.07.04 20:30



и ти и останалите вместо да философствате за неща дето не са ви работа, вземете да помислите за собствените си джобове. със приказки няма да се напълнят.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: прав е човеканови [re: zaphod]  
Авторeni (Нерегистриран)
Публикувано23.07.04 20:44



Мистър void нали това правим. Ти сериозно ли си мислиш обаче, че по разпределенията няма далавери и прахосване на държавна пара. Че обикновените служители получават ниски заплати -ДА.
Но, че съотношенито полезни хора/ хрантутници е 1/10 там - също ДА.
И това няма изгледи да се променя след приватизацията!!!!

За това иде реч.. За разчистване на авгиевите обори там...
И мога да ти кажа, че ако частниците изхвърлят хрантутниците там, ще тръгнат нещата - щото един хрантутник зима заплата колкото 5 прости инкасатора... щото се води шеф от средно ниво. Пък и се подлага за рушвети и пречи ако не му дадеш.
Обаче - това няма изгледи да стане...
А иначе ние си работим и взимаме допълнителна работа непрекъснато -така, че нещо не си разбрал.



Тема Re: прав е човеканови [re: zaphod]  
Авторeni (Нерегистриран)
Публикувано23.07.04 20:47



А ти защо твърдиш, че не ми е работа? Не те интересува какво се случва, а?
Интересна позиция - ти да не си на работа в някое разпределение сега?
Ако си - тогава добре разбираш за какво говорял Ако не си - тогава повярвай ми - просто имам повече информация.



Тема Re: прав е човеканови [re: eni]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано24.07.04 08:41



ами обикновенно хората на които им е работа не се изразяват точно като тебе.
мен не ме интересува какво и как правят в енергото, защото не съм нито енергиен министър, нито работя при тях. техните хрантутници са си техни проблеми и ако служителите на енергото смятат че са прецакани да се оправят те. интересува ме продукта който ми доставят и засега цената ме удовлетворява. като спре да ме удовлетворява, ще мина на кюмюр или газ или ще си купя нафтов агрегат или нещо друго. не си мисли че "хрантутниците" не си дават сметка за това и не си мисли че им харесва идеята хората да се отказват от техния продукт и да си дават парите другаде.
мен не ми харесва когато някой ми казва как да работя, затова аз не казвам на другите.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: прав е човеканови [re: zaphod]  
Авторeni (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 15:50



е, това беше доста аргументирано изказване,
но не мога да се съглася с логиката - не ми пука докато не ме
удари в джоба, тъй като обикновено
тогава е късно,
така че - мисля че трябва да се обръща внимание на тревиожните сигнали от самите енерга овреме.
Пък и не забравяй, че ако на нас с тебе не ни пука - за 70-80% от хората в БГ - цените са непосилни




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.