Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 22.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как да разбера дали някой ми краде тока?нови  
АвторEнepro (Нерегистриран)
Публикувано22.05.04 21:12



Здравейте,
От няколко месеца насам рязко се повишиха сметките ми за ток(с около 20-25лв).
Имам подозрения,че някой от съседите по някакъв начин се връзва към моя електромер.
Има ли сигурен начин да разбера дали това наистина е така?
За информация ще кажа,че като си изключа главния бушон електромера спира да върти.
Виках тези от енергото да ми проверяват електромера-казаха,че е наред(закачиха му някакъв уред и след около минута уредът показа грешка около 0.3%).Казаха,че може би имам утечки,но ми се струва,че дори и да има такива не може сметките да се вдигнат чак толкова.

Благодаря предварително за съветите




Тема Re: Как да разбера дали някой ми краде тока?нови [re: Eнepro]  
АвторKKKKK (Нерегистриран)
Публикувано23.05.04 01:53



Nali mu vdigaha cenata
Sega predstoi novo vdigane shte stane luks da si polzvash povechko tok.
Daje shte stane po skyp ot toka v zapadnite dyrjavi



Тема Re: Как да разбера дали някой ми краде тока?нови [re: Eнepro]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано23.05.04 08:40



това с утечката не ми се вярва. за да ти направи сметка 20 лева, значи да отиват доста ватове там, щеше да загрее мястото и да си проличи.
значи не изключвай главния бушон, а изключи всички консуматори у вас. така ще е по-сигурно. виж показание дали остава и колко.



Тема Re: Как да разбера дали някой ми краде тока?нови [re: zaphod]  
АвторEнepro (Нерегистриран)
Публикувано23.05.04 19:08



Пробвал съм един два пъти да изключа всички консуматори и тогава електромера спираше,но е възможно да съм улучил "неподходящ" момент за тази проба.



Тема Re: Как да разбера дали някой ми краде тока?нови [re: Eнepro]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано25.05.04 10:22



Много често съседен апартамент се връзва към твоята инсталация през съседните стени (контактите).
Изключи всички електроуреди, изключи всички прекъсвачи (без главния) и започни да ги включваш един по един. Направи го обаче, когато си сигурен, че комшиите са си вкъщи.

Вече двама човека се оплакаха от подобна хитринка




Тема Re: Как да разбера дали някой ми краде тока? [re: Dafna]  
Авторkиpe oт бycмaнци (Нерегистриран)
Публикувано25.05.04 21:26



Ора учени ама шашави, ше ви каем че има бая начини Стойне, Кире или Бай ти еди кой си от еди къде си да ви краде от токо и вие да гледате кат насрани и да псуете цел ден. А бе що учихте толко бре, та да не мое а се сетите че, бай ти Йован например мое да ви шлека бая време, та бая време после да ви дърпа от токо. Толко ли е прос бай ти Йован от еди каде си та нема а се сети. Он ше се сети оти е бил у затворо за гяволии и тамока е станал още по гявол та да мое например с клечка кибрит и карафица а отвори най сложнио катинар, пломбата на електромеро за него е игра. Праи го точно за 5 минути, не вервате ли. Ваш проблем е. Вие ви гледам писувате бая теории, ама ако виите бай ви Йован как действа ще си изгорите дипломите бре. Не са сички учени кат вас суртуци, има и такиа дека знаат много ама траят ипечелат. Аре сос здраве и учете по-добре.



Тема Re: Kire typ si po dobre mal4iнови [re: kиpe oт бycмaнци]  
Автор pezalot (непознат )
Публикувано28.05.04 12:31



Vij we BOOOOSMANCI, ti nai mnoo da moi kaa kolko e raztoqnieto ot slivnica do dupnica makar 4e i tva ne sam siguren. AKo nqmash nqkav kompetenten otgovor ili otgovor koito da nakara horata da im se pe4e mozuka i da rasujdavat varhu nego po dobre zemi si toaletna hartiq i otivai da sere6. Ne se izka nqkakvo rasujdenie ot sorta ko bil naprail edi si koi baio izleznal ot zatvora. KOi go ebe tva. Plus tva toz baio ot de sha ti znai kak se varzva elektromer a o6te pove4e da krade prez nego. Tva da ne sa ti ciganite v maalata ti deto zaka4at kuki kam vazdu6nite el provodi. Edin daskal kazvashe 4e Nqma typ vaprost a ima typ otgovor. Ne izkam cqwl jivot da plashtam na shibanite cigani kerliviq tok koito spored ENERGIINATA NI STARTEGIQ bil suiper evtin.. kaji re4e nai evtiniq v cqla Evropa. Tа Кире СВОБОДНО ПОПРАВИ СЕ!!!



Тема Re:pezalotнови [re: pezalot]  
Авторcт.н.c.l cт.д-p инж.Пeтkoвcи o (Нерегистриран)
Публикувано28.05.04 14:37



Скиай ся, ше ти каем белкем ме разбереш па после думай оти кире не вдева. Ако си у блок некой а ти краде от токо значи сеедно оти он улази у нетра тараши и тура кво му требе у дисайгите а ти го глеаш кат насран. Начи он гявол а ти тъп. Помисли малко, ако не на 16 педи от там дека улазаш у нетра то ае доле на входо на блоко да ти е електромеро. Епа кьорав а си, и другите се ше вииш и они ше видат лааса некой дека се чеплези некой и сака а влезне у таблото. Укеее лааса ти а си тъп деа. Ако па си у каща ква ще а е мое и селска още по лесно е да скиаш некои пишман станал тококрадец. Начи кога си покае муцуната из зад кащата дърпаш тоягата дека крепи една кофа с лайна на вторио етаж па ела и виш дали после ше дое пак. Ако тва не ти помогне зиаш не знам дали знаеш кво е това мултицет тураш го на хилядо волта крив ток изключоваш сичко и скиаш кво ше покае он примерно показува А. Пускаш после котлоно на 4, бойлеро тоже и скиаш кво ше покае он. Нека е В. Ако А <200 сигур некой бичи яко от твойо ток. Ако (А-В)/2 чини 150 тоже. Тогава зимай тоягата зад кревето и излаз да налагаш нехранимайкото.



Тема Re:pezalotнови [re: cт.н.c.l cт.д-p инж.]  
Автор bezobraznia (игривко...)
Публикувано30.07.04 05:01



След последните три смея да твърдя "глупави" (без да се обиждате) мнения сега едно малко по-технически напредничево:
Аз имах същия проблем с тока и то не от скоро (поради евентуалното увеличение на тока) ами от известно време се съмнявам в кражбата на моят ток .. по-специално в съседа, който е един ... обаче съм се навил да направя едно електронно устройство, схемата на което намерих в един Руски сайт... за съжаление не е при мен в момента, но ако има желание ще я донеса и пост-на тук. Тази схема се състои от няколко пасивни елемента, звънчев трансформатор, светодиод и т.н. и не е особено сложна за изработка.. а начина на работа е: закача се след основния бушон където достъпа е легален, така че през нея да минава всичкия консумиран ток на жилището и когато консумацията надвиши (мисля че беше) около 40-100вата, сетодиода светва... Схемата е много хитра поради това че съгласете се и да изключите цялата консумация, няма как да се спират неща от сорта на часовници по печки и микровълнови, хладилник и т.н. а и ако има отделни бушони, което е много вероятно може след успешно проработване и големи "загуби" на ток може да се направят няколко такива схеми за всеки отделен бушон, като това най-вероятно ще спомогне за локализиране (особено с много съседи) точната страна на жилището от където крадат... мамка им...
поздрави!



Тема Re: Как да разбера дали някой ми краде тока?нови [re: Eнepro]  
Авторpeshak (Нерегистриран)
Публикувано15.08.04 00:22



Не ми се вярва да е съседа, бая зор ще види да пробие цялата стена и да улучи точно къде е проводника и то без да напука стената от към тебе....според мене е утечка от някой уред. вероятно изолацията на печката или на бойлера, т.е. някой уред който се заземява и е с метален корпус има утечка и част от тока преминава през заземяването, но е недостатъчен да изгори предпазителя....кофти работа, работех поддръжка на едно място и сума ти време се опитвах да локализирам една утечка, занаех горе долу къде е ама трябваше да изкъртя всичко за да я оправя - беше в една луминисцентна лампа....гадост. Ако е електроуред може да я хванеш със амперметър, трябва да измериш дали има ток протичащ между заземителната щипка на контакта и заземителния проводник на шнура (кабела от уреда) при включен уред (щом при изключен нямаш проблеми, то утечката логично е в уред , а не в инсталацията)...голяма играчка...търси проблема в някой стар уред, стар кабел който често се огъва, някой контакт който грее по-силно,първо провери хладилника, после печката и бойлера(ако имаш), може да е навсякъде...а това за съседите които крадат ток през стената се получава само в едни идиотски стари панелки където кабелите минават по пода под паркета на съседа отгоре....е ако имаш особено крадливи съседи археолози-реставратори, които са готови да копаят леко и финно като граф Монте Кристо и да си прецакат хола за идеята....




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.