Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 25.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Dо Dian....нови [re: dian_dimitrov]  
Авторeng.Georgiev (Нерегистриран)
Публикувано14.05.04 17:09



Rabotil sam i na 4astno kato teb!Ne me pla6i pak da rabotja.
Znam za koj tip kolegi gowori6. Ima gi i pri nas. Powqrwaj 4e te sa mnogo ujazwimi. Napi6i edna dobre obosnowana jalba do na4alnika im, s kopie do po-golemiq na4alnik. Ne zabrawqj da si poiska6 whodq6tija nomer. Poiskaj pismen otgowor na jalbata.
No nie goworim za momenta w kojto kato kraen rezultat na wsi4ko kazano toka 6te e 25-30 st., srednite zaplati pak takiwa i nqkoj 6te pe4eli sramno za na6a smetka. Za nepla6tane na toka 6te idwat mutrite u was i 6te wzemat ne6to spored smetkata ti.Milost njama. Na tam varvjat ne6tata.



Тема до Герогиевнови [re: eng.Georgiev]  
Автор dian_dimitrov (идиот)
Публикувано14.05.04 19:16



А бе човек как да ти обясня с няколко думи за какво дадох примера - говорих ти че един куп наши колеги не с свикнали да бачкат или да работят само това което е включено в длъжносттната им характеристика а тя както казах при намяляване на персонала ще се увеличава, а увеличат ли се нещата за които да отговаря един човек просто той понякога допуска грешки или просто не може да свърши всички. А колкото до това с проектите:)) май го има във всяко по-малко градче шефа на енергото прави проектите после издава наряда за профилактика на това и онова а в същото време групата не прави профилактика а инсталацията на някой. Ако не се мине по този път и се дадът пари на някой друг узаконяване няма със години (докато не се смени шефа на енергото). Е тези хора си мислят че бачкат на частно и като има кажеш какво ги очаква като се приватизира всичко.... се смеят не ти вярват.



Тема До Георгиевнови [re: eng.Georgiev]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 15:46



Истината винаги е някъде по средата!
Казваш , че няма гаранция за добрите намерения на копувача!
Ами навсякъде и във всичко е така , но не само при нас -- във всяка точка на света!
Каквото и да се каже , то няма да е съвсем така!
Ами гаранцията за добрия резултат е системата от предварителните договорености и правила , които се договарят и се записват в договора!
Точно тама , ако нашите управници си свършат работата , няма да се получи полужението с "Балкан"!
Ами сега каква гаранция имаме за доброто развитие на енергетиката?
Просто се назначава някакъв изпълнителен директор и някакъв борд , и всичко зависи от тях , като трябва да се надяваме на добрите им намерения.
Кое е най - лошото , което може да се случи на един от тези големи началници?
Ами най - лошото което може да им се случи е да ги уволнят!
Това ли е реголаторния механизъм , който ще ги накара да не крадат , да търсят добри специалисти и да изработят добър механизъм на вземане на решения?
Ами това си е чист комунизъм!
Къде е пазарния механизъм , който га кара големите началници да управляват кадърно и да не източват дружествата?
Ако някой абонат , или фирма осъди енергото -- енергото плаща , ама този който управлява какво му пука?

Виж , когато този който управлява е собственик или негов представител , работата е съвсем друга!

Казваш , че до преди 10 години енергетиката ни е била на добро световно равнище , а сега започва да изостава!
Ами значи сегашната форма на управление е грешна и глупава!

Идва някое правителство и започва да скърпва бюджета с "енегрото".
Намалят се инвестициите , не се изграждат нови съоражения , не се правят планови основни ремонти на съораженията и в резултат на това парите в хазната се увеличават и правителството се чувства комфортно!
Това не е проблем за следващите 4, 5 или 10 години , защото енергото е много инертна система и почти никой няма да усети че се греши!
Но след време , навсякъде ще се появят проблеми , свързани със силно амортизираните съоражения и рязко ще падне надежността и т.н.
И тъй като системата е инертна , ще трябват много пари и време за да се оправят осраните неща!

В този смисъл , частния собственик е по-надежден стопанин от държавата , защото инертността на системата надхвърля по време мандата на всяко правителство.

Според мен не е толкова лош варианта с приватизацията , но ако държавните чиновници си свършат работата!
А това означава да се изпипа добър договор , без да се пропуска нищо!
Да се закове статута на ДКЕР и неговите реголаторни механизми и лостове!

За това не е неокодимо непремено много време , може и бързо да стане!
Има някакъв световен юридически опит , опит в подобни договори и условия , които просто трябва да се съобразят с нашите условия , няма нужда да се преоткрива топлата вода!

Ето например с БТК , забавянето беше грешка -- цената на такъв тип компании падна доста докато се изчакваше!

Не казвам , че цената на "енергото" ще падне , но това просто е доказателство , че добрата сделка и нейната целесъобразност изобщо не е правопропорционална на времето за нейното сключване!

Мисля също , че не е грешно широката общественост да не е запозната подробно с този приватизационен процес!
Това е работа , която трябва да я свърши някаква комисия , или агенция!
Правилата и изискванията са изковани от юристи , висши енергетици и правителството.
Да не би да се стигне до по-добър резултат , ако ние знаехме всяка дума която си обменят бъдещите собственици и агенцията за приватизация?

Ние през 4 години избираме хората които да защитават държавните интереси , а какво очакваме от тях?
Когато решат да правят нещо , да питат всички нас?
Всяка седмица референдуми ли трябва да има?

В момента както протичат процесите и приватизацията , изобщо няма гаранция че се случват лоши неща за енергетиката и потребителите.
Естествено няма гаранция и за противното!
Но , както казват руснаците -- Паживьом па увидим!



Тема Re: до Dianнови [re: dian_dimitrov]  
Авторeng.Georgiev (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 16:20



В такъв и подобни случаи съм твърдо "ЗА" приватизация. Но да се върна на началната си идея (ако не те утегчавам вече) : Въпросът е има ли гаранция, че след като ни купи някои всичко ще тръгне по западен образец. В България всичко е пречупено през странна призма: как оня циганин Иван Костов постави на колене М-Tel и М.Чорни (какъвто и да е той) - това пазарна икиномика ли е? Повечето хора като чуят "депутат" си представят Камен Влахов или Цветелин Кънчев - недосегаемите, дано в Пазарджишкия затвор ги скъсат от секс . Има и свестни, но май никой не ги слуша. Мръсните пари движат политиката в страната и европейската логика тук не действа. От това се опасяваме енергетиците (изключвам нашите лидери - те са си политици с безкраен мандат - "Ж.Христов-ци" , "Тренчевци" и подобни, са купени отдавна от друг отбор) . Всички искаме добро бъдеще на енергетиката ни - без значение частна или държавна. Ако България загуби енергийния монопол на Балканите - българите много супа ще издухаме и накрая друг ще я изяде.
Аз дали ще съм в енергото или другаде - на кой му пука.Работил съм при частник и знам за какво става въпрос. Но ако енергийния монопол не е български и тока го произвеждат основно зад гранница и струва не 15 ст. , а 15 евроцента - тогава ще пука на всички, ама мандалото ще е хлопнало.
До два-три месеца минава важен етап от процедурата по приватизация - отварят офертите. После какъв договор ще се сключи с купувача зависи само от един параметър - комисионните! Преди да се подпише - никой няма да го е виждал. После ще се окаже , че е подписан , негативите са само за наша сметка и нищо не може да се поправя...

Ето такава беше мотивировката ми да се включа в този форум. Иначе и аз сам за движение към по-добро - да получаваш колкото работиш, да могат да те оценят какво можеш, а НЕ на кого си познат и на кого целуваш ...... краката.



Тема Re: до Dianнови [re: eng.Georgiev]  
АвторEHEPГO (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 23:26



Отговори ми само на един въпрос:

Как те назначиха теб в енергото?
С конкурс ли?
Ама конкурса истински , или нагласен ли беше?



Тема Re: до Dianнови [re: eng.Georgiev]  
Авторba4kator (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 09:43



Много интересен ред на мисли. От всичко изнесено разбрах че работиш в старозагорското енерго.
А понеже аз работя в МЕ и имам всички данни за ЕРД-та и някакви за "приватизацииката" ето ти една сламка:
Попитай "електромер" като е толкова отворен, защо резултатите на ЕРД- пловдив са почти двойно по-лоши от вашите?
Защо персонала им е 1.7 пъти по-голям от този в Ст. Загора при еднакъв брий абонати?
Защо вече втора година се натискат да обединят Повдив с Ст. Загора?
И то с управление - Пловдив?


Май са на принципа: щом е локо шампион - всичко в нашия район!!!!!



Тема Re: До elektromerнови [re: elektromer]  
Авторeng.Georgiev (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 14:51



Аз не съм против приватизацията, а против приватизацията по "Български". На запад продават под 50 процента.Тука над 50 - защо? Енергетиката е държавна стратегия. В България няма държавна стратегия - и от там ще дойдат проблемите. Никой не мисли за това за което се мисли в една нормална западна страна - план за развитие за 10 ... 20 год. занапред във всички сфери.
Ако запада ни помолят, ще закрием и пети и шести блок, тъй както сме поели ангажимент да затворим 3 и 4 без никой да е искал официално това ( само неофициално! ). Това ме притеснява. Вземат се решения наобратно на националните интереси - и никой не обяснява аргументирано защо? Появяват се по телевизията, говорят : обикновенния човек не разбира нищо и си мисли че не на тяхното ниво. На практика те започват една тирада от думи и след третото изречение отговарят на въпрос , които не е им задаван никога, а основния се пропуска. Е питам те: може ли да се вярва на такива хора? Подобни хора извършиха известни сексуални действия на БГА Балкан.
Относно: "Мисля също , че не е грешно широката общественост да не е запозната подробно с този приватизационен процес! " смятам , точно този приватизационен процес е най - важния и всичко трябва да може да се вижда - естествено за тези които ги интересува.
Иначе споделвм напълно :"частния собственик е по-надежден стопанин от държавата ".
Писах нещо ДО ДИАН - виж го.



Тема Re: до Dian или ??нови [re: EHEPГO]  
Автор dian_dimitrov (идиот)
Публикувано18.05.04 18:35



До кого е въпроса за назначението не можах да разбера - ако е за мен с конкурс а дали беше нагласен... ще ти кажа НЕ защото ако кажа "да" може да имам проблеми все пак истината е някъде там... А защо споменаха това с изнудването на тези които стрят нови сгради... защото си мисля че такива като ИНЖЕНЕР георгиев не защитават бъдещето на нашата енергетика а този си стар стил на живот?? изпълнен със един куп тарикатлъци с цел да се изкара някой лев отгоре за сметка на службата - та нали ако има един по-сериозен собственик трябва да остане на една заплата??

Колкото до инженер с голяма и Георгив с малка буква не е печатна грешка просто и тук местното енерго се напълни с инженери на престижната длъжност "инкасатор" и с гордост се подписват като "инж. Еди-койси" а това каква работа вършат не се взема в предвид. Ако господина ще се подписва като инженер занапред по-добре да кажа каква му е длъжността и ако тя наистина съответсва на инженерната му диплома - да съгласен съм да го наричам инженер. А ако е на престижната длъжност "инкасатор" или "пласментен техник" по-добре да си трае за тази си титла.



Тема Re: до Dian или ??нови [re: dian_dimitrov]  
Авторeng.Georgiev (Нерегистриран)
Публикувано19.05.04 09:20



В някакъв си тъп проектански отдел - по цял ден седнал(щото е неприлично легнал).

Момченца ... ако ще се заяждаме по добре да закрием тази тема.



Тема Re: до Dian или ?? [re: eng.Georgiev]  
Авторeng.Georgiev (Нерегистриран)
Публикувано19.05.04 11:12



То Старозагорското енерго почва от Чирпан и свършва около Обзор и Синеморец. Ако много Ви гложди 'де работи и как точно се казва инж. Георгиев да уточня ... а ?

Май някой пишат във форума надрусани, в абстиненция , пияни или най - малко жена им е неразположена от снощи. Кое от четирите неща ги нерви така - не знам. Ми не е хубаво така бе! Аааааааа!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.