Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:54 27.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Zagadkata na ventilatoraнови  
АвторVan (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 12:34



Motaejki se iz forumite mi napravi vpechatlenie, che nqkoi ot horata koito razbirat, sa mnogo gordi ot tova. Draznqt se na "glupavi" vyprosi. Pokazvat kolko sa veliki. Nali celta e, kogato neshto ne ti e qsno, da popitash. No i da poluchish razbiraem otgovor, bez da se pochuvstvash adski typ.
Ako si zadal vypros :"Zashto switcha na lan-a mi zabiva, sled kato e spiral toka?"
ne e mnogo priqtno da poluchish otgovor ot roda na :
"Kakto dobre ni e izvestno ot teoretichnite osnovi na elektrotehnikata, kakto i ot fundamentalnite osnovi na operatornoto smqtane, che pri prehodni procesi amplitudata na elektricheskite velichini mozhe da narastne znachitelno. Za celta e nebhodimo da se promeni obshtiq impedans na verigata i po specialno reaktansa i."
Mi ne mi haresva.
Otgovor ot roda na : "Srezhi ednata zhichka na adaptora i vkljuchi m/u dvata kraq bobinka." vyrshi mnogo poveche rabota.

Ta v tozi red na misli pozvolete mi da zadam edin vypros, kojto mi se padna na izpit po el. mashini:

Vyprosyt e: "Zashto kogato el. lokomotivyt e na garata se izkljuchvat ventilatorite, ohlazhdashti dvigatelite mu?"



Тема Re: Zagadkata na ventilatoraнови [re: Van]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано15.04.04 16:16



Виж..аз също не обичам да ми се говори на високоинтелектуален език с много заучени думички (без а вникнеш в тях), но след определено време и контакти с хората, този начен на разговори се налага( в работата например). Просто се огледай около теб. Колкото по- префърцунено и сложно говориш верни неща, толкова повече шашкаш събеседника и той ахва колко много знаеш (и съответно печелиш точки). Естествено зависи дали искаш да омаеш някой и да го накараш да осъзнае колко много незнае, или точно и конкретно да му отговориш. Това си е избор.
По въпроса с локомотивите- не са в моята област и ще се въздържа от отговор(даже има нещо гнило във въпроса май..), но съм сигурна, че ще има поне едно компетентно мнение с изобилно многословие
Живият пример за това, което написах са болшинството отговори в клуба.




Тема :) лирическо отклонениенови [re: Van]  
Автор dian_dimitrov (идиот)
Публикувано15.04.04 18:29



Е ти изби рибата
Съгласен съм с това че понякога е така може би професионално изкривяване ама как да ти кажа като се сблъскаш с реалния живот се научаваш на това да си артист. Например бачкаш на частно отиваш да прегледаш бойлера и ... нагревателя гръмнал с това гръмнал и стопяемия предпазител. Ако си свършиш работата за около половин час ще вземаш 5-10 лева ако се направиш на шут 15 а ако извадиш лист и химикал и почнеш да смяташ колко точно трябва да е жицата хората може и ракията да извадят и да смъкнеш още 5 лева:)) Същото важи и за шефовете ако им вземеш страха ставаш най-големия специалист иначе си най-големия идиот колкото и работа да им вършиш.

А сега сериозно за локомотива - та нали като е спрял двигателите му не работят защо да се охлаждат щом като не се загряват?



Тема Re: :) лирическо отклонение [re: dian_dimitrov]  
АвторVan (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 18:52



Lokomotivyt spira na garata za okolo 3 minuti. Za tolkova vreme dvigatelite posmyrtno ne mogat da se ohladqt. Osven tova pri poteglqne se zagrqvat dopylnitelno zaradi puskoviq tok. Logichno e da gi ohlazhdame i na garata. No ne bi...
Pitam zashto...



Тема Re: Zagadkata na ventilatoraнови [re: Van]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 19:41



Smeni znaka na integrala i 6te razbere6 za6to...A ina4e, kazano na prost ezik, AC za ohlajdaneto se vzema ot malak generator, svarzan s tracktion-a...Taka 4e, kato si na gara, njama "juice"..Do tuka tri, kolega....Edin dopalnitelen vapros, za dvojka...?



Тема Re: Zagadkata na ventilatoraнови [re: @@]  
АвторVan (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 20:30



Sorry Kolega, oshte ne si sybral za 3 ...
Shte trqbva da se potrudish oshte...
Ne e tova...



Тема Re: Zagadkata na ventilatoraнови [re: Van]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 20:58



Be na mene i 2.5 mi stigat, huh...Kato ti kazah, 4e njama juice, tova ne zna4i, 4e njama vaob6te ni6to... Prosto 4estotata na prazen hod ne e mnogo podhodja6ta da varti6 motori....Maj e pod 30 Hz....



Тема Re: Zagadkata na ventilatoraнови [re: @@]  
АвторVan (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 21:20



Lokomotivite se zadvizhvat ot dvigateli za postoqnen tok s posledovatelno (serijno) vyzbuzhdane, pri koito praznit hod e nedopustim, zashtoto oborotite klonqt kym bezkrajnost, t.e. po dobre da ne si v lokomotiva kato se razhvyrchat razni parcheta ot statori i rotori ...
Ne znam zashto si reshil, che ventilatoryt se vyrtri ot AC motor. Mozhe i DC da e. Mozhe zahranvashtata mrezha da e promenlivotokova i lokomotivyt da si nosi izpravitelite, taka che mozhe da vzemesh tok zad izpravitelq. Ima i akumulatorni baterii.
No tova e bez znachenie, zashtoto prichinata ne e v zahranvaneto na ventilatora ....



Тема Въпреки че си дама!нови [re: Dafna]  
Авторeнepreтиk (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 21:20



Е , не мога да не цитирам от поста ти:
По въпроса с локомотивите- не са в моята област и ще се въздържа от отговор(даже има нещо гнило във въпроса май..), но съм сигурна, че ще има поне едно компетентно мнение с изобилно многословие
Ами човека има въпрос и ти единствена от отговорилите не казваш нищо за въпроса, даже признаваш че това не е нещо което знаеш!
Ами защо тогава пълниш темата с безмислени постове?
Каква ирония -- тези които непрекъснато говорят за празнодумците в клуба, се оказват същите тези празнодумци!
Това ми напомня за крадеца, който вика "дръжте крадеца"!
Такива празнодумци увличат и другите в празнодумие!
Ето пример:
Ти просто заемш ефира, като пишеш пост без да отговориш на въпроса в темата -- интересно защо си позволи да пишеш?
След теб аз написах настоящия пост, който е също празнодумен от гледна точка на зададената тема и в който те критикувам!
Ето видя ли - ти откри празнодумието в темата и повлече още празнодумни постове - моя!
Нямам лоши чувства към теб, но си позволявам да те критикувам, въпреки че си дама!



Тема Re: Въпреки че си дама!нови [re: eнepreтиk]  
АвторVan (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 21:35



Iskam samo da otbelezha, che temata e v 2 chasti. Pyrvata e moralna i se otnasq do tova, che znaeshtite se qdosvat na neznaeshtite, che pitat. I zabravqt, che ne im e bilo priqtno, kogato sa pitali i im e otgovarqno na vyprosite po syshtiq visokoparen nachin. Imam predvid, che mozhe da otgovorish na nechij vypros, bez da iztykvash kolko si velik i syotvetno kolko e typ toj.
Ta ne bydi tolkova strog sys Dafna - tq si dade mnenieto po pyrvata chast na temata




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.