Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 28.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема До льольо, elektromer и другите специалисти...нови  
АвторBиK-и (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 14:37



На адрес www.tok.bgfree.com има разни оферти, схеми и др. Има и GSM номер. Тия хора предлагат някаква схема, която пречи на ел-мера да си изпълнява задълженията до товар в мрежата 6-8 kW. В схемата има и чип, който трябвало да се програмира. Схемата е безплатна, искат пари само за ПРОГРАМИРАНИЯТ ЧИП.
Въпрос: Някой купувал ли е от тях схемата и чипа и дали у-вото е проработило или това е поредната дърта измама?
NB Схемата я имам и донякъде сякаш има някаква логика в нея. Ако някой прояви интерес можем да я изкоментираме...



Тема Re: До льольо, elektromer и другите специалисти...нови [re: BиK-и]  
Автор lCD2 (непознат)
Публикувано04.03.04 21:34



В клуб "електроника" имаше дълги дискусии по въпроса, даже в няколко теми. Даже и схема имаше побликувана само че без стойности на елементите и софт за микроконтролера, а и на пръв поглед изглеждаше че освен да изгори предпазителите друго няма да направи. Ако смяташ, че схемата която имаш си заслужава внимание метни я да я разгледам и ще коментираме.



Тема Re: До льольо, elektromer и другите специалисти...нови [re: lCD2]  
АвторGogo (Нерегистриран)
Публикувано05.03.04 09:14



Mda
Tova deto tvyrdiat che shte ti predlojat si e chista proba izmama, da ti vzemat parichkite i da izcheznat. Kakto imashe edni deto se obajdaha po telehona che imali remyci za prodavane i kypuvach imali samo che ne razpolagali s pari i te zalygvash da kypish remycite , deto gi niama i taka hubavo te izbombvat :)
Da ne e i tuka syshtoto



Тема Re: До льольо, elektromer и другите специалисти...нови [re: Gogo]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано05.03.04 11:55



Абе пичове, има начин да се краде ток, не гледахтели бТВ преди няколко дена, онея от енергото са шаш беш паника, продава се такава джаджа чрез която си реголираш колко да ти върти електромера и по техни данни струвала 250 лв. Използвали я най вече големи поребители на ток и затова са очще по шашнати енергото. незнам откъде може да се намери това, едвали някой ще ти публикува схемата в нета при условие че прави пари от тава.Имало два варианта на еднофазен и трифазен електромер.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: До льольо, elektromer и другите специалисти...нови [re: lCD2]  
АвторBиK-и (Нерегистриран)
Публикувано05.03.04 17:40



Тия дни ще я сканирам и ще я пратя. Мисля, че има зрънце ползотворна идея в нея, но ще я коментираме заедно, няколко глави са по умни от една. А за измама като ремъците - не е ...



Тема Re: До льольо, elektromer и другите специалисти...нови [re: BиK-и]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано07.03.04 16:21



Там предлагат телефон , на който да се обадиш и на който ще ти кажат да дадеш пари! Никъде не видях твоята схема.
Има само схема за шунтиране токовата намотка на електромера!:)))
Даже тези пичове не им е ясно що е електромер и има ли почва у нас!:)))
Направили са шунт освен на фазата и на нулата:))))
Интересно какво ли правят с шунта на нулата, много им е мътна тази тема , абсолютни неграмотници са!
Това са го преписали от руски сайт, защото една украинска фирма беше направила сайт за своите електромери, които произвежда!
А тези електромери следяха дали тока през нулата е равен на тока през фазата и ако не е така -- изключват захранването!
При тези електромери, ако замостиш само токовата верига на електромера, тогава той ще изключи захранването. При тези електромери освен фазовата верига на електромера, трябва да замостиш и нулевата!
Да ама те просто са го видяли това, копирали са го и са го нанесли в своя сайт!
И тъй като изобщо не знаят нищо за измерване на електроенергия, както и не им е ясно "що е елктромер" , не знаят че у нас няма такива електромери , т.е. енергото не слага такива електромери.




Тема Re: До льольо, elektromer и другите специалисти...нови [re: elektromer]  
Автор plmk (непознат )
Публикувано08.03.04 10:54



Точно така е. Подкрепям!



Тема Re: До льольо, elektromer и другите специалисти...нови [re: plmk]  
Авторльoльo (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 15:00



Има-няма два месеца да не съм надниквал в клуб енергетика и днес реших да сторя това. На какво се натъкнах. Сякаш попаднах на аматьорско-ученически брътвежи. За пореден път ме лъхна простотията, примитивизма, робското подражание на, с нищо недоказали се самозванци, изхвърлящи се в неистово тръбене-вижте аз или ние решихме проблема. Свидетел съм за кой ли път вече на парада на неграмотността, който продължава да залива клуба. Господа ако вие имате претенция за знаещи и можещи не бихте обръщали внимание на писания неграмотни, схеми повече от неграмотно дадени и грешни пък ако ще и да са на някой “професор”. Питам аз първата схема на този някой-си ще ли работи. Отговарям и отсичам тутакси, не. Кой ли неграмотник би казал да, ами този който предлага схемата разбира се. Този някой-си или е дал повод за да бъде научен как се свързва електромер по начин неграмотен но малко хитър или същият този е толкова бос в електротехниката, че просто си мисли, че би бил направил впечатление с глупости, които участниците в клуба биха хукнали за да дискутират пак глупости. Лично аз не бих и взел под внимание това което се дава от този някой си. Първата схема е едно от най-неграмотните схеми които съм виждал. Става въпрос за обикновените двойно-тарифни монофазни електромери, намиращи се в таблата. Пълна глупост и неграмотност. Погледнете клема 3 и клема 4 на електромера, дали ще има мост между тях или не, е все едно, те така или иначе са едно цяло бих казал. Спомнете си как е свързана напреженовата намотка към клема 3-респективно клема 4. Клема 1 и клема 2, ами те също са едно цяло посредством посредник. Виж ако посредника е махнат, но това значи отваряне на капачката на електромера и сваляне на пломбата, и пак файда никаква дори и да направите мост между клема 1 и клема 2 с микроскопични игли. Вече писах, как може да се намали консумацията. Гяволията е високоомов посредник между клема1 и клема2. Всъщност посредника е оригиналната клема но тя се облича с високосъпротивителна субстанция. Ако сте прецизни и пипате професионално свалянето на капачката на електромера не е проблем. Двата моста дадени на схемата няма да променят работата на електромера с нищо, шайбата ще се върти нито по-бавно нито по бързо. Втората схема не била пълна. Да не е пълна. Но ако трябва този някой си да внесе пълнота, ( разбира аз не искам защото тази схема от мен е експериментирана и не работи рентабилно) то не бих се учудил ако даде мост между фаза и нула и разтръби, че така електромера би работил по-добре. Срам и позор е да се обсъжда тази глупост. Колкото до схемата, която някой писа, че я е намерил. Господа тази схема е известна вече, нещо повече-писах, че тя не е пълна. Писах за перипетиите които биха съпътствували всеки дръзнел да я има. Разберете хитрите но умни и обиграни, който ще ви завъртят във водовъртежа на измамата ако се докоснете до тях не биха се поколебали да ви предложат нещо работещо но, непременно но...така, че пак да дойдете, пак да платите. Така, че прочетете писаното преди време от мен относно получаването на устройството и мислете.



Тема Re: До льольо, elektromer и другите специалисти...нови [re: льoльo]  
АвторBиK-и (Нерегистриран)
Публикувано10.03.04 17:52



Сканирах схемата (тя е в два варианта-за механичен и за импулсен ел-мер).

Дайте ми e-mail за да ви я изпратя и да видим дали въобще би проработила, дали по принцип има нещо вярно в нея, каква е тази ПРОГРАМИРУЕМА интегрална схема и какво и се програмира...

Ако се опасявате да не получите някой вирус, кажете и ще я публикувам в Интернет, но за кратко-например на 12.03.2004 от 14:00 до 14:30 часа на адрес, който ще ви изпратя или ще постна тук...

Чакам отговор.



Тема Re: До льольо, elektromer и другите специалисти... [re: BиK-и]  
АвторSuxfan (Нерегистриран)
Публикувано10.03.04 19:20



Prati ia na suxfan@abv.bg i shte ti dam mnenieto si




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.