Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:53 13.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Тема Специални поздрави за всички ...  
Автор FireWall (изгарящ)
Публикувано02.04.04 21:09



Как един прост въпрос може да бъде разтяган като локум?

Ами ето как, настанете се удобно и четете:

Колко членове на даден форум са необходими за смяната на електрическа крушка?

1- да смени крушката и да постне за това, че я е сменил
14- да споделят подобни преживявания (смяна на електрическа крушка) и за това че една електрическа крушка може да се смени и по друг начин
7- да предупредят за опасностите при смяна на електрическа крушка
1- да премести темата в подфорум "Осветление"
2- да започнат спор че правилния подфорум би бил "Електричество"
7- да отбележат правописните и граматически грешки в постовете
5- да окалят горните 7
3- да коригират правописа и граматиката на горните 5
6- да спорят дали е правилно "електрическа крушка" или "електрокрушка" .. и още 6 да ги окачествят като тъпаци
2- индустриални професионалисти да информират групата че правилният термин е "лампа"
15- всезнайковци, които казват че са в индустрията и "електрическа крушка" е коректният термин
19- да постнат мнения, че това не е форум за електрически крушки и че тази дискусия следва да се премести там
11- да защитят поста, казвайки че тъй като всички ползваме крушки тези постове са в правилния подфорум
36- да започнат спор кой метод за смяна на електрически крушки е най-добър, къде могат да се закупят най-добрите крушки, коя марка е най-пригодна за тази техника на смяна и кои марки са непригодни
7- да постнат линкове с примери на различни електрически крушки
4- да кажат, че линковете са грешни и впоследствие да постнат верните линкове
3- да постнат линкове, които са намерили във вече постнатите линкове, които засягат тази група на форума, което естествено прави крушките важни за групата
13- да свържат всички постнати мнения до момента, да ги цитират заедно с всички подписи и заглавия, написвайки най-отдолу "И аз"
5- да постнат, че няма да постват повече, тъй като не могат да се оправят с противоречията около електрическите крушки
4- да кажат "абе това не го ли обсъждахме наскоро?"
13- да кажат "Потърсете в Google, преди да питате тук за електрически крушки"
1- форум-идиот, който да отговори на оригиналния пост 6 месеца след това, и да започне всичко наново


Посветено на
.............

.....taka maj po se razbira ot naroda.............. :)

Това са принципите ми. Ако не ви харесват, имам и други.

Граучо Маркс

Редактирано от FireWall на 02.04.04 23:09.



Тема без лични нападки моля...нови [re: FireWall]  
Автор dian_dimitrov (пристрастен)
Публикувано02.04.04 21:55



Моля без лични нападки наистина има хора в този форум които наистина прекаляваме ама... моля ви не се заяждайте с нас това повече раздува темите все пак всеки си беше прав до някъде всеки се е сблъсквал с даден проблем по свой си начин в дадена ситуация при дадени условия така че във всяко едно от мненията имаше своята доза истина. Само ще ви помоля да не отговаряте на темата а просто да я оставите да си падне надолу по канален ред.

Надявам се че всички вие сте разумни хора и ще удовлетворите моята молба.



Тема Re: без лични нападки моля...нови [re: dian_dimitrov]  
Автор FireWall (изгарящ)
Публикувано02.04.04 23:03



1. Това беше шега.
2. Никого не нападам.
3. Най-малко пък теб. "Не гонен бягаш......"
4. Като казвам теоретици имам в предвид точно ТЕОРЕТИЦИ, а не all users!
4. Личните нападки се разразиха в темата за пускови токове и не от мен !!!


Това са принципите ми. Ако не ви харесват, имам и други.

Граучо Маркс

Редактирано от FireWall на 02.04.04 23:07.



Тема Посипвам си главата с пепел ;-)нови [re: FireWall]  
Авторвeтepинapят (Нерегистриран)
Публикувано03.04.04 08:55



Моето участие в "пускови токове" си беше чисто заяждане. Обаче го направих съвсем целенасочено. Почти не пиша в този клуб, но го преглеждам редовно и се нервя, когато темите започнат да се разводняват с дребнави забележки, че виждате ли, токът не бил 11-12А, ами не повече от 10. Или че еди кой си няма как да е измерил каквото е измерил, защото не знам какво си. Та затова спретнах една огледална дискусия на човека, пък дано си вземе бележка. За което се извинявам на останалите участници.
Та такива работи.

А това в заглавното съобщение е готино



Тема Re: Посипвам си главата с пепел ;-)нови [re: вeтepинapят]  
АвторEHEPГO (Нерегистриран)
Публикувано03.04.04 12:59



Съжалявам, че се намесвам, ама това което те е изнервило си беше чиста истина!
Как ще ми мериш тока на двигателя и ще го умножаваш по 7 , за да получиш пусковия ток!:))))
Ами човека просто изрази несъгласие с това и обясни защо е така!

А ти след това се заяде, че направо се размириса!
1. Нищо полезно не писа
2. Започна да говориш как може преди пуска вентилатора да се е въртял и т.н.
И естествено бе , че те пратиха на Марс, ами ти какво очакваше?

И само да допълня, между 10 и 12 А , разликата не е незначителна , а е 20 %!



Тема Здрасти, Енерго ;-)нови [re: EHEPГO]  
Авторвeтepинapят (Нерегистриран)
Публикувано03.04.04 19:01



Гледай сега, говорех за дребнави забележки. Дали е 10А или 12А, това принципно няма значение за дискусията. Това е форум и човек може да си позволи известни неточности. Най-малко, заради такива заяждания темата се скапва. Отделно, заради "професори" човек може да се откаже от участие, ако не се чувства достатъчно сигурен - дори да има да каже интересни неща. Така клубът става скучен, а пък аз обичам да го преглеждам от време на време.

В интерес на истината, за да не ставам и аз дребнав, не писах по-горе, че същата тази забележка освен че е дребнава, е и погрешна - практически няма как 6.5kW асинхронен двигател да има само 10А номинален ток, камо ли пък по-малко. И всъщност данните на FireWall в дискусията бяха реални. Понеже това е бакалска сметка, аз съм склонен да допусна, че става въпрос за обикновена техническа грешка. Затова предлагам да оставим Електромер на мира. Ние с теб няма да го дъвчем за тези 10А и ще оставим темата кротко да си потъне. Освен това ще го признаем за най-добрия в клуба, за да не се налага да се доказва непрекъснато. Пък знаеш ли, възможно е в бъдеще той да се почувства по-самоуверен и да прояви известна търпимост към дребните ни несъвършенства.
Съгласен?

P.S. Имаш интересен стил. Ако не беше писал, че си Енерго, щях да те взема за друг



Тема Re: Специални поздрави за всички ...нови [re: FireWall]  
Автор Cremate (неебателен)
Публикувано04.04.04 18:31



Не ме питай на колко места видях думите "еФтин", "кОпувам", дори и "Балгария"! Кажи ми как да си затрая?!
Срамота бе хора, такива елементарни грешки




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.