Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 13.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Тема Имам си една мечта....  
АвторkWh (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 10:43



... и тя е да си построя електроцентрала. Знам, че ВЕЦ е най-рентабилно, но нямам възможност, АЕЦ - непостижимо :-((, е остана последния варянт - вятър, слънце, газ, горива... Кое е най рентабилно според вас.

И най важния ми въпрос - Финансират ли подобен проект, някой от предприсъединителните фондове, банки, западни финансови институции.



Тема Re: Имам си една мечта....нови [re: kWh]  
Автор dian_dimitrov (пристрастен)
Публикувано24.03.04 17:35



Ми най-дбре за сега е вятърна централка наистина скъпички са ама пък за сега като "енергия произведена от възобновяем енергиен источник" ти купуват всичко което произведеш на доста добри цени :) (май тук някъде се цитираше 12 стотинки на киловат) Няма те занимават от екологията да те питат къде си изхвърляш боклука за теб ще работи онзи дето духа без да си сутеньор.... а бе не е зле пък и ако имаш парите що не си купиш някой ВЕЦ на старо? Поне ще изпълниш моята детска мечта - да съм шеф на водопад:))



Тема Re: Имам си една мечта....нови [re: dian_dimitrov]  
АвторHиkoлaй (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 23:33



И според мен е най добре да заложиш на вятъра или на слънцето.
Поне са безплатни и екологични!
Успех!



Тема Re: Имам си една мечта....нови [re: Hиkoлaй]  
АвторkWh (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 10:19



Благодаря за информацията! Поразрових се за слънчеви източници - ама това което намерих е за домашно ползване :-(( - знаете ли - дали има слънчеви панели за индустриално ползване, т.е. с цел печалба.

Пак ще Ви попитам - знаете ли дали подобен род проекти се финансират от фондове, финансови институций и т.н.



Тема Re: Имам си една мечта....нови [re: kWh]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано25.03.04 15:41



Финансиране можеш да намериш за ВЕЦ и Вятър, но не съм чувал някой да дава пари за слунце. Ако искаш да правиш ток от слуцето ще ти излезе много скупо и няма да има файда(има такава слунчева централа с мошност 200МW е е направена пробно и не се използва. слунцето за сега е най изгодно за затопляне на вода в домашни условия.
Какво разбираш под сл. панели за индустриално ползване, какво изкаш да правиш?За големи мощности можеш да използваш огледала с които се сродоточава светлината в малук колектор

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Имам си една мечта....нови [re: Julian]  
АвторHиkoлaй (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 13:28



Това за 200МВата слънчев генератор не го вярвам!
Може би е 200кВата? Или са няколко генератора свързани заедно?
Съпоставям с вятърните генератори които съществуват днес.
До 3 МВата в серийно производство и до 5 МВата ,които са все още само прототипи,но до 2 , 3 години се очаква също да се пуснат в серийно производство!
Най големия парк от вятърни мелници в момента е в Северно море. Казва се HORNS REV , на 20км. от Датския бряг и има 80 броя вятърни турбини(мелници) по 2МВата всяка! Така че общата им мощност е 160МВата,което дава около 2% от общата , национална потребност на ел.ток в Дания!
Генераторите са произведени от датската фирма VESTAS
www.vestas.com и са купени от частната , датска енергийна компания ELSAM
www.elsam.com



Тема Re: Имам си една мечта....нови [re: Hиkoлaй]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано26.03.04 16:53



вярно е това че е 200Мвата. огледала средоточават светлината в колектор където се прави пара и от там по конвеционалния начин става работата. Тя е направена пробно и е излязла много пари

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.