Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 17.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Анкета-- каква апаратура използвате?нови  
Автор FireWall (изгарящ)
Публикувано20.03.04 13:27




Каква апаратура използвате?
Schneider
Siemens
Moeller
ABB
българска
друга



и защо?

Това са принципите ми. Ако не ви харесват, имам и други.

Граучо Маркс


Тема Re: Анкета-- каква апаратура използвате?нови [re: FireWall]  
АвторBylgarin (Нерегистриран)
Публикувано20.03.04 13:41



Bylgarska shtoto e evtina!



Тема Re: Анкета-- каква апаратура използвате?нови [re: Bylgarin]  
АвторЛyдГидия (Нерегистриран)
Публикувано20.03.04 13:45



То ако е за ефтиното има още турска китаиска и др. Ама евтиното май излиза по скъпо.



Тема Re: Анкета-- каква апаратура използвате? [re: ЛyдГидия]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано20.03.04 19:39



Уточни точно какво имаш в пред вид апаратура.Измервателна,комутационна,защитна,задвижваща и т.н.А и ако има смесена не действа анкетата ти щото нямаш Румънски прекъсвачи,Чехословашки задвижвания-а сега да видим.Иначе съм с предимно Българска.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема последната дума е на шефа...нови [re: FireWall]  
Автор dian_dimitrov (пристрастен)
Публикувано20.03.04 20:13



Ми последната дума е на шефа ако пита мен бих минал твърдо на "Schneider" и то не за другото ами защото най-близкия ми магазин е на 50 километра а снабдителя си няма понятие от ел. техника и купува това което му пробутат а Schneider си имат каталог и мога си поръчам каквото ми трябва а не каквото ми донесат. Ама шефа е решил че щом табалата са изработени с БГ. апарати трябва да се отстоява позицията. Е сега се получват разни простотии от рода на 3 киловата мотор със 100 А контактор щото като си поръчах предния път контактори ми донесаха едни на 220 волта за постоянен ток (@#$@#$@$#@) по прости причини които няма защо да излагам сега 20 контактора си седят в склада водят ми се а за нищо не стават.



Тема Re: последната дума е на шефа...нови [re: dian_dimitrov]  
Автор FireWall (изгарящ)
Публикувано21.03.04 18:08



Е в краен случай можеш да сложиш грецове.


Това са принципите ми. Ако не ви харесват, имам и други.

Граучо Маркс


Тема Re: Анкета-- каква апаратура използвате?нови [re: млaдeжa*]  
Автор FireWall (изгарящ)
Публикувано21.03.04 18:15



Младеж, имам в предвид точно апаратура за комутация, защита, задвижване, измерване, индикация и т.н. за НИСКО НАПРЕЖЕНИЕ.
Изброените фирми от мен са лидери в областта на тези технологии, и всяка една от тях по един или др. начин се бори за пазарен дял в БГ.
Отделно съм сложил българската и др. апаратура ( включително тази, която ти спомена Румънски прекъсвачи,Чехословашки задвижвания), тъй като тя според мен има най малък пазарен дял. Но ако държиш на нея просто отметни "Други".

Това са принципите ми. Ако не ви харесват, имам и други.

Граучо Маркс


Тема FireWall????????нови [re: FireWall]  
Автор dian_dimitrov (пристрастен)
Публикувано21.03.04 19:39



FireWall не искам да те обиждам ама ти разглобявал ли си някога контактор за постоянен ток? не искам да ти чета лекции за приликите и разликите в магнитната система защото мога да объркам ама все пак най-основната разлика е че при тези за постоянен ток магнитната система се изработва от плътно желязо а при тези за променлив от ламели ти вероятно знаеш защо. А това че е от плътно желязо значи трябва да филтрирам напрежението щото иначе ще пече а след грец и филтър ще имам не 220 а 310 волта и то няма да е 310 постоянно а ще варира до към 270 според това колко контактори съм закачил.... а бе не е работа по-ефтинко ще е да купят нови пък и да се научат какво да купуват.



Тема :)нови [re: FireWall]  
Автор dian_dimitrov (пристрастен)
Публикувано21.03.04 19:48



В интерес на истината не си прав много от нашенската апаратура произведене преди 20 и повече години си бачка без отказ до наши дни дори мога ти кажа че донякъде е и по-добра но всеки камък си тежи на мястото колко и да са добри изброените от теб фирми тук все още се среща от старата техника а преоборудването с нова е понякога невъзможно. Не те знам дали си се пробвал да смениш нашенски автомат А3 със някой от западните аналози мога ти кажа че има доста зор да преработваш шинна система и захващане докато "ашладисаш" новия. Да не говорим за моторните задвижвания там проблемите са пък още по-големи и ако имаш обект който не можеш да спреш...



Тема Re: :)нови [re: dian_dimitrov]  
Автор FireWall (изгарящ)
Публикувано21.03.04 20:58



Нещо не ме разбра
не споря за качествата на нашенската апаратура, а за пазарния и дял в момента, макар че и за качествата и мога да споря ( в смисал, че няма качества ), но не ми се спори.................
И като казвам пазарен дял имам в предвид точно това, а не дял от съществуваща апаратура в момента.

Колкото и да не им се иска на някои моето мнение, е че до 5-6 години българска апаратура няма да има. Това дето беше залежало по складовете на разграбени предприятия вече се изчерпва, а останалото което сега се произвежда е с много ниско качество и със !!!! цена като на вносната апаратура!!!

Гласувайте по смело останалите


BTW
опитай това с греца на един контактор, няма какво да губиш, струва ми се че ще стане.

...

Това са принципите ми. Ако не ви харесват, имам и други.

Граучо Маркс



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.