Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:43 07.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Интересно ми е какво ще каже zabhod!нови [re: elektromer]  
Автормитakaтa (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 17:12



От три дни повтаряш че сигурно имаш грешка в извода, и сума ти народ ти отговаря, и никой не ти каза че наистина имаш грешка.
За втория хармоник на тока добре си го представяш, но за третия си се объркал - за първия полупериод на напрежението ще имаш 2положителни и 1 отрицателен полупериоди на тока и очевидно интеграл от тока за тези 10милисекунди е положителен (както и напрежението), същото важи и за втория полупериод, така че електромера ще го отчете и дори и да нямаш основен 50хз хармоник елмера пак ще се върти



Тема Re: Интересно ми е какво ще каже zabhod!нови [re: elektromer]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 17:44



A stiga se pravi na udaren, nedej da barka6 vartja6t moment s aktivna mo6tnost, az ot blizo godina razpravjam, 4e moje da ima6 aktivna mo6tnost bez vartja6t moment na el-mera...Osven tova nedej da s4ita6 4e ima6 samo tokovi harmonici.. Ako 6te6 vjarvaj, no mrejovoto naprejenie e daleko ot sinus....i stava vse po-zle...



Тема Re: Интересно ми е какво ще каже zabhod!нови [re: митakaтa]  
Авторвeтepинapят (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 19:18



Не е така, електромера е прав.
Не можеш да разглеждаш нещата по този начин, защото напрежението по време на положителните и отрицателните полупериоди на хармоника е различно.
Най-чисто обяснение се получава, ако се умножат моментните стойности на напрежението и тока и се интегрира за един пълен период, тогава мощността е нула. Няма как да се издърпа енергия от мрежата с по-висок хармоник на тока (ако приемем, че напрежението е чиста синусоида, разбира се). Това е приблизително същото като да опитваш да издърпаш енергия от акумулатор през кондензатор, като използваш променливотоков генератор. Само че не е толкова очевидно.
Впрочем, това е писано в клуба и мисля, че точно zaphod го беше писал. Ама хората забравят и откриват топлата вода наново



Тема Re: :)))нови [re: KK]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 19:22



Da be, to4no s njakolko drosel4eta 6te iz4isti6 harmonicite na 2 MVA drive...I kondenzatorat 6te e ot goljama polza...nema na4in...6to be hora vse si mislite za computarni zahranvanija ot 200-300 VA...



Тема МНОГО СИ В ГРЕШКА!нови [re: митakaтa]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 19:54



Аааа, не!
За първите 10 милисек. ще има два положителни и един отрицателен полупериод, но от това не следва че ще се върти електромера в права посока!
Нали активната мощност е интеграл от (u*i)
Електромера с куп преобразувания за въртящия момент, също отчита това!
Разделяме тези 10 милисек. на 3 равни части и смятаме трите интеграла
от (u*i), за всяка от трите части!
Всяка от тези три части представлява един полупериод на третия хармоник!
След това събираме трите резултата и това е консумираната активна мощност и това ще отчете електромера!
Резултата обаче е нула!
Между другото си е и почти очевидно, защото както каза - имаме два положителни и един отрицателен полупериод.
Да ама отрицателния пероид е тогава, когато напрежението е максимално -
т.е. интеграл от произведението си е бая по стойност и е отрицателно.
При всеки от положителните полупериоди, интеграл от произведението е положителен, но е наполвина по стойност!



Тема Ей ветеринар, къде се изгуби?нови [re: вeтepинapят]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 20:01



Май отдавна не си се вясвал във форума!
Наистина след като каза , че съм прав -- определено малко по сигурен се почувствах в това твърдение за хармониците!
Защо ли до сега не съм се замислял за това?
Мисля даже, че преди @@ казваше, че еди кой си хармоник няма да върти електромера и ние със забход го оборвахме!
А пък то човека си е бил прав!



Тема Re: :)))нови [re: @@]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 20:03



ами работата е там че не можеш да задаваш напрежението на напрежителната намотка, а само тока през токовата. така че каквото и честотно поведение да има електромера (не се съмнявам че при един гигахерц няма да мери вярно), то честотата ти е твърдо зададена = 50 херца. ти вероятно ще ми възразиш че зададена е само честотата на напрежителната намотка, а токовата е в твоя власт. е, аз ти казвам че няма значение, достатъчно е едната функция да не е в твоя власт и електромера е неразбиваем.



Тема Re: Ей ветеринар, къде се изгуби?нови [re: elektromer]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 20:12



Mersi, mersi...Az v4era kazah i 4e vsi4ko nad 19 harmonik njama da se ot4ita ot indukcionen elektromer, 6toto mu e izvan 4astotnata harakteristika... ama maj pak me oborvat...Sajaljavam, ama si ostavam samo na teoreti4ni pozicii, 6toto znaete li kakav zor mi e da namerja 50 Hz naokolo... poslednija pat naemah dizelov generator za testove..da ne govorim za elektromeri...



Тема продължение!нови [re: elektromer]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 20:13



Ей, забравих да те питам нещо!
Нали си спомняш схемата с двата електромера на една фаза!
Дето м/ду двете токови намотки можеш да прекарваш каквито си искаш токове?
През единия електромер си консумираме някаква активна мощност.
М/ду двата електромера пускаме такъв ток, че като се сумира с консумирания -- да стане пак синусоидален, но с разлияна от 50 херца честота!
Каква ли точно ще е тази допълваща форма на тока, който ще тече през втория електромер?
И този втори електромер, дали ще се върти!
Как мислиш?
На мен в момента не ми се чертае, не ми се смята -- ще го оставя за друг път!
Вероятрно от тази идея електромера отново ще излезе непобедим!



Тема ами много си правнови [re: elektromer]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 20:20



но това е не рецепта за победа, а предвестник на гарантирано поражение.
ако се сещаш, навремето дадох точно и пълно доказателство че електромер на който НЕ може да се бара напрежителната намотка е непобедим. в доказателството си аз ползвах това което ти си "открил", разбира се в точния му теоретичен вариант, затова предполагам не е било разбрано. а това което ти твърдиш е частен случай на свойството на ортогоналните функции. ако хората слушаха какво им се пее по мат анализ и не го пускаха покрай ушите си (щото било отвлечена и несвързана с живота теория), този спор нямаше да се води въобще. а в точен вариант това което си открил гласи:
ако тока и напрежението през четириполюсник са ортогонални функции, то за безкраен период от време трансферираната мощност е нула. а всеки два хармонични сигнала, които са с различна честота СА ортогонални функции, това лесно се доказва. затова ти правилно си се сетил че електромера ще върти само ако в тока има компонента с 50 херца, но това което не си допулнил е че трябва да има подкомпонента във фаза с напрежението. тоест ортогонални са не само хармонични сигнали с различна честота, ами и такива с фазова разлика 90 градуса.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.