Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 07.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: ПРОДЪЛЖЕНИЕнови [re: EHEPГO]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 17:55



Ami eto ti i na tebe malka zada4ka... Kaji za6to 2n+1...?Ili pitaj 6efa si v Energoto...Ili drugarjat Fourier....i negovata transformacija.



Тема Re: ПРОДЪЛЖЕНИЕнови [re: EHEPГO]  
АвторKK (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 19:24



Mda tova e viarno ako konsumatora ti konsumira po cialata kriva na sinusoidata :)

No ako konsymirash primerno s 550 Hz naprimaer t.e vkluchvash i izkluchvash konsumatora s moshten kluch.
Togava kakvo mislish che shte otchete lubimia tu bezgreshen ured ????



Тема Re: ПРОДЪЛЖЕНИЕнови [re: KK]  
Авторkk (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 19:53



E grubo e da se krade nika ako ste i neregistriran da e



Тема Какво си мислиш че ще стане?нови [re: KK]  
АвторEHPГO (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 15:04



Ами тези консуматори, които консумират "накъсан" ток са много и съществуват отдавна!
Почти всеки телевизир, компютър, аудио-усилвател и т.н. и т.н.
Да си чул до сега , че енергото изпитва някакви затруднения и понася някакви загуби от тези консуматори?
Ами ако беше така, всели щеше да си направи своята печка с реотани, с тиристорно управление или пък транзисторно и щеше да си накъсва тока и да победи по този начин електромера!
И тогава веднага щяха да се появят на пазара печки които много топлят, а електромера отчита малко!
Тези печки щяха да са хит, защото все някой грамотен чове, щеше да изкара много пари от това.
И цялата тази работа нямаше да е противизаконна.
Усещаш ли къде куца теорията ти?
Ако наистина те интересува какво би станало при консуматор, който накъсва тока ето моето мнение:
Ами просто тази несинусоидална форма на тока се разлага в ред на Фурие и така става сума от синусоиди.
След това се отчита действието на всяка синусоида върху въртящия момент на електромера -- колко ще върти, в каква посока и т.н.
След това се сумира действието на тези синусоиди и се получава крайния резултат.
И според мен крайния резултат ще е, че електромера измерва точно толкова колкото електрическа енергия се консумира!




Тема Re: ПРОДЪЛЖЕНИЕнови [re: @@]  
АвторEHEPГO (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 15:39



Е добре де, защо хармониците n+1?
Ами айде да разгледаме 2-рия хармоник.
Нека тока е синусоида със честота 100 херца и започва от нулата на координатната ос.
От нулата нека започва и 50-херцовото напрежение.
В един полупериод на напрежението ще се побере точно един цял период на тока.
Веднага следва (очевидно е) , че сумата от u*i (моментни стойности) за целия полупериод на напрежението (цял период на тока) = 0.
Следва, че консумираната активна енергия е =0 и естествено електромера няма да върти.
Няма да се консумира нищо и електромера няма да върти.
Ето пак електромера измерва вярно!
За нечетните хармоници се получава същото, само че резултата , който
пак е =0 няма да се получи за един полупериод, а за цял период на напрежението.
Т.е. няма консумация на активна енергия и електромера не върти.
Мамка му, много невероятен резултат за хармониците получавам -- че те не представляват консумация на активна енергия!
Това го написах аз и съм следвал моята си логика , но иначе ми звучи невероятно!
Излиза, че хармониците са носители само на реактивна енергия!
Дано Фурие не се обърне в гроба!:))))
Ох, това дали е така , или не ,със сигурност ще го пише във всеки учебник по електротехника за ВУЗ.
Или съм го забравил, или съм избягал от лекцията и никога не съм го чувал!



Тема Re: Какво си мислиш че ще стане?нови [re: EHPГO]  
АвторKK (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 19:10



Haha
Ti mai ne razbra za kakvo te pitah :)
Niama takova jivotno "Почти всеки телевизир, компютър, аудио-усилвател и т.н. и т.н. " da raboti kato nakysva toka s takava chestota primerno kakto te pitah 550Hz.
A i znaesh li kakva e diagramata na toka naprimer na shema GREC kakvato e na "Почти всеки телевизир, компютър, аудио-усилвател и т.н. и т.н. "
???????.
A i s tiristori ne mojesh da realizirash takova neshto ,a i samo s tranzistor moje, edno che e po byrz i drygoto e che mojesh da go zapushish kogato triabva.

Nishto obshto s tova deto te pitah , ta vse pak zashto mislish che shte otchita tochno, i otchitash li che shte ima obratna indukcia v tokovata namotka i vse pak i tia ima induktivnost ?????



Тема Re: ПРОДЪЛЖЕНИЕнови [re: EHEPГO]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 19:10



Aaa, daskale, hvana li se natjasno, huh ?6to ne smeni6 znaka na integrala... Ili perioda na integrirane.. Ili fazata ..? Ili da probva6 da go simulira6 s ne6to na kompa....Samo ne mi kazvaj, 4e harmonicite ne generirat aktivna mo6tnost...E, ako govorim za motori, polzata moje i da e nikakva....

Hajde, ot men da mine, o6te edna zada4ka...Kakva e 4estotnata harakteristika na indukcionnija wat.4as metar? Podskazvam, 4e modelat e dvupolusen....I kakvo to4no 6te stane v pada6tite 4asti ? Pfu, maj po4vam da pljampam kato onja 6emet ljoljo, ama ti prav po4na...



Тема Re: Какво си мислиш че ще стане?нови [re: KK]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 22:56



Ти къде си учил тиристори?
Ами да знаеш схеми на инвертори с тиристори?
Ами инвертори от порядъка на 550 херца, които се захранват с право напрежение?
Как ли се запушват там?:))))
Ти да не си мислиш, че тиристора се запушва само когато напрежението минава през нула?
Когато тока минава през нула - тогава може да се запуши тиристора, а това може да стане с най-различни и отдавна известни хитрости!
И през цялото това време на отпушване и запушване на тиристора, напрежението може да си остане каквото си пожелаеш!
Каква диаграма на тока за схема грец?
Диаграмата на тока, който се консумира от мрежата не зависи изобщо от твоя грец, а от това какво има след греца!
Тези всички устройства, които съм ти изброил, консумират "накъсан" ток!
Накои от тях в областта на килохерците!
Така, че по принцип ти писах за несинусоидалните форми, а не точно за някакви "късове" с честота 550 херца
Ама няма такова животно 550 херца!
Не знам какво си мислиш че има специално в тази честота 550 херца!
А ти за аудио-усилвателя да не си мислиш че консумира синусоидален ток!
Всеки грец, след който има филтриращ кондензатор се е разделил със синусоидната форма на тока който консумира от мрежата!
Иска ми се да ти кажа и друго за тези 550 херца, ама трябва много писане, а и не знам дали би ме разбрал.
Начертай си синусоидата и след това си начертай твоите токове с честота 550 херца и дано се усетиш каква безмислица е това!
Просто няма да можеш да начертаеш такъв ток!
Дано това те убеди в безмислието!



Тема Re: Какво си мислиш че ще стане?нови [re: elektromer]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано27.03.04 00:18



Ne se nerviraj...Az pitah Energo za 4estotnata harakteristika na indukcionen elektromer... E, vtorijat polus e njakade kam ..550-600 HzA za thyristor-ite si absolutno prav, njakoi hora si misljat, 4e power elektronikata zapo4va s IGBT i MOS FET....kato zabravjat za dobrija star ( a ima i sravnitelno novi..GTO, GCT, SGST..) thyristor...



Тема Re: Какво си мислиш че ще стане?нови [re: elektromer]  
АвторKK (Нерегистриран)
Публикувано27.03.04 03:03



I toia nakysan tok spored teb kakva chestota ima ot shemite Grec + C ???

Pich nito edno ustroistvo ot onia deto si izbroil, tochno zaradi kondenzatora ne moje da konsumira s poveche ot 50HZ, dori i da e nakysan tok, toi pak si e 50HZ.


I kak shte mi realizirash shema s tiristor da se izkluchva na vseki 2ms sled kato si go vkluchil, osobenno kogato U ti e ot 0-220-0 ???

A i beshe samo primer za 550HZ , no iavno samo gluposti i ti drynkash :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.