Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:38 27.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Първоначални токове!нови [re: elektromer]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано30.03.04 10:13



Не се мисля за нищо повече, но при теб усещам лек комплекс на темата?! Много навътре го прие
Нямам намерение да споря с човек, който си противоречи в изказванията и пише просто за да пише нещо...
Нито ще се впускам в обяснения, защото с човек, който няма мнение е много трудно да се води разговор.

И не намесвай табелката на двигателя, защото темата е БЕЗ ДА ИМА ДАННИ НА ТАБЕЛКА

Та така.

Сполай ти човече, аз няма да съм поредната от клуб, която ще се занимава да спори с теб (още повече, че нямам пишка)



Тема Re: Първоначални токове!нови [re: elektromer]  
Авторвeтepинapят (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 10:38



Нама значение за какво използваш двигателя, как решашваш да го натовариш!
Пусковите токове не зависят от това!


Вярно, принципно е така. Ама представи си следната ситуация: валът се върти по инерция с високи обороти и в този момент включваш двигателя в обратна посока. Как мислиш, дали и в този случай пусковият ток не зависи от приложението?
Знаеш ли как най-лесно познавам кога човек кълве от букварите? По категоричните твърдения!

А измерването на механичното натоварване на двигателя се прави на лабораторно упражнение, някъде в малките курсове. Това ако го знаеше, нямаше така гордо да питаш, нали?

Хайде, жив и здрав. И по-кротко, това е форум. Няма как да ти замени реалността



Тема еййй до къде стигнахме !нови [re: вeтepинapят]  
Автор dian_dimitrov (пристрастен)
Публикувано30.03.04 20:31



Аре успокойте топката де....
Всеки е прав ако трябва да си призная ама назовавате нещата с различни имена и не можете да се разберете. Мдаааам то вярно колко са големи първоначалните токове??? е вярно ама има една гадна подробост те долу-горе са ясни 6-7 пъти номиналния (за развъртане на двигател от неподвижен ротор до номинални обороти).
Та тук се прокрадна едно твърдение че да се мери номиналния ток в натоварено положение-вярно е!!! Също е вярно и твърдението че пусковия ток бил 6-7 пъти по-голям от този на табелата. Е понякога и 2-та са различни както обикновенно става та къде е истината?? Истината драги мои е че проблема не е колко е голям и за колко се развърта а едното по другото а казано на прост нашенски език от човек завършил СПТУ (не е техникум дори).

Та защитите които се ползват са термични клас "д"(в най-общия случай) и те задействат от отделената върху тях топлина. Като се има в предвид това че двигателя има голям пусков ток те се правят с голям температурен капацитет демек задействат малко по-бавно или трябва да се отдели дадено количество енергия за да ти изкриви пластината а тя да изключи нещо си. Същото важи и за стопяемите предпазители ама те се смятат за температура на топене на материала. Та ако двигателя не ти е натоварен той ще се развърти по-бързо демек ще отдели по-малко количество топлина и ако настроиш защитата на номиналния работен ток няма да сгрешиш много често се случва да се сложи по-голям двигател на място където е необходим по-малък и естествено е да го защитиш спрямо режима в който работи а ако е по-натоварен (аварийно състояние) ще отдели повече топлина естествено и ще изключи.

Е това е ако някой има претенции може да поспорим а колкото до пишките (визирам dafna) едно време някой беше казал "ако видиш че 2-ма си мерят пишките не си слагай задника"



Тема Re: Първоначални токове!нови [re: вeтepинapят]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 22:47



Ветеринар, във това изречение никъде не съм казал, независимо от оборотите на двигателя преди пускането , или от посоката на въртене!
Тази тема е отворена от човек, който ясно е описал работата на двигателя!
Прочети я !
Приложението на двигателя може да е за завъртане на механизми със смяна на посоката, това не значи че двигателя се пуска при обратно въртящ се вал.
Това е съвсем друга тема!
Ето например в моята работа често използваме двигатели за такова приложение, но преди да ги завъртим обратно ги спираме (електрически)
Т.е. приложението е едно, а технологичните режими на работа - друго!
Така, че от поста си остави само първото изречение, а именно в него казваш:
Вярно, принципно е така.
Така, че преди да започнеш да избиваш комплексите си и да анализираш разни твърдения и да ги наричш категорични, първо се запознай изцяло с твърдението и ситуацията, дискусията която се провежда!
Моето питане така гордо, не е защото не знам!
Май обясних подробно цялата технология на измерването нали?
Попитах , защото участника с когото спорех, си мислише че само ще измери тока и готово!
Реалността за теб в лабораторни упражнения ли се ограничава?:)))
Ти май не разбираш смислено българския език, или нещо не си разбрал , или си разбрал нещо което не е казано!
Като думичката "ТЕМБЪР" -- помниш ли какво твърдеше че е тамбър в клуба аудио-видео?:))))))
Хайде , със здраве , ти не си просто момче, въпреки че понякога прекаляваш и се държиш просташки.
Но това е от комплексите, които имаш!
Пък кой ли от нас няма комплекси!



Тема Re: Първоначални токове!нови [re: Dafna]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 23:02



В действителност това което казваш че е противоречие, не е така!
Изказвам мнение за това, което смятам за правилно и от тази гледна точка правя предположение -- ха, ами ако няма табелка?
И започвам да търся и описвам изход от ситуацията -- сложни измервания, косвени методи ,, мъка и не малка грешка по този метод, но все пак е изход!
След като има такъв изход, това не противоречи на съвета: Не ползвайте този изход, а гледайте си данните на двигателя!Този изход е за случаите , когато няма данни!
Това противиречие ли е?
Ами почти навсякъде е така в техниката, ама явно това не ти е силната страна!
Причината обаче не е , че нямаш пишка!:))))
Търси я другаде! (причината имам предвид)
Освен това:
Темата е ИМА ТАБЕЛКА и на нея пише 6.5 киловата!
Прочети първия пост, прочети темата!
Понеже говориш за мнение:
Твоето мнение го има в предишния ти пост:
Да се мери тока!
Ама грам ли не разбра защо няма да постигнеш нищо , ако мериш просто тока?
Ако не си разбрала, ясно защо и до сега не си го знаела!
Бъди жива и здрава, нищо лично!



Тема Re: Първоначални токове!нови [re: FireWall]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 23:34



Не бе не съм даскал, никога не съм бил!
Не съм и бог на теорията!
Теорията според мен я владея на някакво нормално ниво, ама не и кой знае колко!
Ежедневната работа ми е свързана изцяло с практика!
Защо смяташ, че не сме помогнали на импеданс?
Ами в първите 5 поста -- точни и вярни идеи!
От там нататък малко се понаакахме!::)))))))
Ти даскала между нас не го ли позна?
Ами Ветеринар е даскала - така мисля аз!
Само за лабораторни упражнения говори, може би е някой асистент?
Така, че ако закъсаш в теорията -- той е човека!
Ама за практиката и реалността -- не го търси!
Хайде със здраве!



Тема Re: Първоначални токове!нови [re: elektromer]  
Авторвeтepинapят (Нерегистриран)
Публикувано31.03.04 10:30



Ха, един път правиш генерализации, след това се оказва, че си говорел конкретно за случая? Ами добре, нека да е твоята. Хайде да видим темата. Вентилатор. Възможно е да не си забелязал, но при вятър някои вентилатори имат навика да се въртят. Дори когато не са включени. При силен вятър се въртят с относително сериозни обороти. И не винаги се въртят в подходящата посока. Нататък те оставям да довършиш сам. Съобразително момче си, ще се сетиш. Питам не защото разчитам да кажеш нещо различно от написаното в букварите. Просто съм любопитен колко пируета можеш да направиш на един и същи въпрос.

А дискусията за "тембъра" я помня много добре. Обсъждахме друго, поизчерпиха се аргументите и ти реши, че си говорим за тембър. Ако се върнеш в архива, ще видиш, че в мой пост думичката "тембър" не присъства никъде. Понеже опонент тип "фурнаджийска лопата" не ми допада твърде, просто прекратих дискусията. Което ти си изтълкувал по начин, какъвто ти е бил изгоден. Запомни, друже - когато сгафя, след това нямам проблем да го кажа в прав текст. Ако не ти отговоря, значи съм преценил, че не си струва.

А, и още нещо: ако решиш да изразяваш мнение по скромната ми персона, не е необходимо да го правиш в постове до други участници. Чувствай се свободен да се обърнеш директно към мен. Аз не хапя



Тема Re: еййй до къде стигнахме !нови [re: dian_dimitrov]  
Авторвeтepинapят (Нерегистриран)
Публикувано31.03.04 10:36



Че нали това правя - опитвам да успокоя топката. Но май не нацелвам правилния подход.
Ако забелязваш, тема на разговора отдавна вече не са защитите, а кой колко знае и какво още знае. Та реших да поохладя малко човека, преди да е прегрял съвсем.

Иначе съм съгласен с това, което пишеш. Ама се включих за друго.



Тема двигателя без табелка :)нови [re: elektromer]  
Автор dian_dimitrov (пристрастен)
Публикувано31.03.04 18:16



тук с пълната мисъл че това не е по темата да си кажа и аз мнението по повод "двигателя няма табелка а сега накъде" Е има си изход и от тази ситуация :) просто на някой му е писнало да има на времето 1000 типа двигатели и му дошло да стандартизира височините на оста това е разстоянието от постамента (ако двигателя е с лапи стъпил на постамент) до центъра на оста е лесно се измерва колко е дори грубо с рулетка като се има в предвид че и ощностите са стандартизирани. После не ти е проблем да го пуснеш "на сухо" т.е. на празно то лесно се определят оборотите на око после се поразровваш из каталозите на фирмите за дадената височина на оста и обороти колко ти е мощността е другото не е проблем според мен.



Тема Re: двигателя без табелка :)нови [re: dian_dimitrov]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано31.03.04 19:47



Ако ти дам такъв мотор от моите без табелка направо си го взел за 3 КВТ на 1400 даже и на килограми отговаря.В каталозите на производителя го няма щото го правят по специална поръчка.
Така се заблудиха и бобиньорите навиха ми ги за 3 КВТ та се намерих в чудо как да променям защитите.Въпросния мотор е само 0.750 КВТ. на 1400 оборота но дименсиите му са точно отговарящи за 3 квт. имам в пред вид килограми-43 кг.,разстоянието което цитираш 112 мм.,Ф-ито на изходящия вал-28 мм. шпнка 8 х 8 мм. грубо. и т.н.Единствената подробност е че няма перка отзад на ротора за охлаждане ама кой ти гледа такива неща в навалицата.

Което не става с кубатура става с обороти



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.