Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:51 13.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Чух  
Авторkoи (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 09:34



Чух, че някой си имал кондензаторни батерии 120 на брой, навързал ги успоредно, зареждал ги два дена и после в разстояние на една седмица консумирал енергия 5 киловата. Бихте ли пояснили верно ли е това. Говори се, че изхарчил за зареждането само един киловат.



Тема Re: Чухнови [re: koи]  
Автор Julian (разбирко)
Публикувано20.02.04 10:44



абе ти си открил вечния двигател



Тема Re: Чухнови [re: Julian]  
Авторkoи (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 10:59



Знам, че вечен двигател няма, просто чух за това та за това питам възможно ли е, нали си спомняте преди около 7-8 месеца по телевизията даваха за някакъв инжинер който правил икономии с кондензаторни батерии като ги зареждал, условието било батериите да са много, та сигурно за него съм чул ама не знам дали това е верно и може ли наистина да стане това.



Тема Re: Чухнови [re: koи]  
АвторBяpнo e!! (Нерегистриран)
Публикувано20.02.04 16:20



Ама не си чул до край историята, глей сега:
На последния ден преди да се разредят сащия тоя инжинер варзал така акумулаторите, че с последната си енергия да се заредят сами себе си, така с последния си КВ той пак ги заредил, после 6 дена черпи от тях и на седмия ги включва сами себе си да зареждат и така, супер е.
Аз в момента сабирам акумулатори да си направя това устр., трябват ми още 119, щото тоя от колата го взех вече.
Даже мисля да прекратя договора с енергото.....мчи да за кво ми е?
Даже аз ще почна да продавам ток ( на по-ниски цени) дънпинг ша прая, аве големи неща съм намислил...дано да стане....
Аде обаждай се да обменяме опит, до скиф...



Тема Re: Чухнови [re: Bяpнo e!!]  
Авторdimo (Нерегистриран)
Публикувано21.02.04 20:24



Ще извинявате ама тук май участват само ....ограничени.
Бях писал ,че най лесния начин да икономисваш "законно" е да зареждаш голям капацитет като ползваш инерционоста на скапаните електромери.
Който знае и може!@
За без пари толкова:)))))



Тема Re: Чухнови [re: koи]  
Автор quad ((bg))
Публикувано22.02.04 13:34



ideqta e slednata:
elektromerite po 4astnite domove ot4itata aktivna energiq.
Idealnite kondenzatori konsumirat samo reaktivna.
Realnite kondez. konsumirat i malko aktivna.
Zarejda6 kondezatorite i gi razrejda6 prez reotan.
Elektromera ti ot4ita samo aktivnata energiq za zarejdane na kondenz ,koqto v ob6tiq slu4ai e malka.
Kondezatorite trqbva da sa mnogo,v paralel i s dostsata4no visoko probivno naprejenie.
Az si misleh da go napravq da se zarejdat prez parviq poluperiod na valnata(vklu4eni sa samo te).POsle se otka4at i zaka4at kam tovar prez koito se razrejdat prez vtoriq period na valnata.V rezultat elektromera ot4itamalko vsedstviq na lo6iq cos f.
220V gi izpravqm 4rez grec.



Тема Re: Чухнови [re: quad]  
АвторTube (Нерегистриран)
Публикувано22.02.04 16:42



Да ве да!И направо ще стане!И като вземеш да дърпаш един ток леле майко...
Абе вместо да дрънкате глупости вземете да прочетете някой учебник!Няколко страници са бе мама му стара няма да ви избодат очите.И ще разберете какво е туй активна енергия какво е реактивна каква е разликата между тях и защо тоя филм със зареждането на кондензатор и последващо разреждане през нагревател ще стане ама някой друг път



Тема Re: Чухнови [re: quad]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано22.02.04 16:48



Няма ли да почетете малко от учебниците по електротехника?
Не искам да те обиждам , ама не говори небивалици!
Този форум и без това е пълен с боза.
Нещо ако не ти е ясно,
не се опитвай да го обясняваш на другите!
Започваме с елементарна електротехника:
Когато зареждаш кондензатор , а след това го разреждаш през реотан , то при зареждането кондензатора реактивна енергия ли консумира?
Явно ти мислиш че е така - т.е. ще зареждаш кондензатора като консумираш реактивна енергия и електромера няма да върти!
ТОВА ИЗОБЩО НЕ Е ТАКА!
Когато зареждаш кондензатора , без да го оставиш да се разреди в мрежата , а го разреждаш през реотан,,, то от мрежата НЕ КОНСУМИРАШ РЕАКТИВНА ЕНЕРГИЯ , А КОНСУМИРАШ АКТИВНА ЕНЕРГИЯ И ЕЛЕКТРОМЕРА СЕ ВЪРТИ!



Тема siromah chovek ->ziv dqvolнови [re: elektromer]  
Авторpraktik (Нерегистриран)
Публикувано23.02.04 15:20



Ostavi go da se probva choveka...
Mjko mila kakvi horq si hodqt svobodno po ulicite...
Ония от Алкайда ряпа да ядат....
Are sus zdrave...



Тема а истината е някъде там....нови [re: koи]  
Автор dian_dimitrov (пристрастен)
Публикувано23.02.04 18:52



истината е някъде там... ама ако някой се е помъчил да се пребори с това гадно животно електромера му е станало ясно колко дуракоустойчиво е :) истината е да се харчи ток ама не през целия полупериод а само част от него и да се разчита колко инерционно е то - най-лесното е чрез кондензатори и грец лично съм го пробвал ама батерията която се получи беше доста голяма а харча който отчете електромера беше около 30% от дръпнатото:)



Тема Re: а истината е някъде там....нови [re: dian_dimitrov]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано24.02.04 17:47



Айде кажи по-подробно за опита който си направил, защото това което казваш не е вярно, заблудил си се!
Като харчиш ток през част от полупериода, за каква инертност говориш!
И как точно разчиташ на инертността на електромера?
Това с кондензатора и греца -- Няма как да стане и да се постигне това за което говориш!
Ще ме извиниш, ама съм готов да ти докажа неверността на всяка дума от твоя пост!
А последното изречение -- за 30% отчетена и 70 % неотчетена енергия е просто " но комент"!
Ако искаш , опиши твоя опит и това което си мислиш за инертността и от там ще разберем къде грешиш!



Тема Re: а истината е някъде там....нови [re: dian_dimitrov]  
Авторлyднax (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 19:45



Дай я тази схема,пък каквито и ще да са батериите ще пробвам и най съвестно ще опиша всичко във форума.
Ако пак е глупост поне се извини,че станаха много глупости.



Тема Re: Чухнови [re: quad]  
Автор quad ((bg))
Публикувано01.03.04 22:56



abe az taq ideq to4no ot u4ebnika po teoriti4na elektrotehnika go zeh.Ne bqh mnogo siguren zatova pitah prepodavatelq si,obqsnih mu ideqta i mi kaza 6te stane.A dali naistina 6te e taka,trqbva da se opita.Elementi za gorene imam...misleh si za edni diodi B200(ne se se6tam kolko im e dopustimoto naprejenie,trqbva da proverq za da moga direktno na 220V) da sloja,edni kondenz na 400V(moje i pove4e),upravlenie...samo vreme nqma:((
Mai nqkoi ne zgrqha 4e dokato kondenzatora se zarejda e razka4en ot tovara,t.e. za isto4nika na EDN toi se qvqva po4ti 4isto reaktiven tovar,i elektromer za aktivna energiq 6te ot4ete kolko silno duha vqtara navan:))
Vav vtorata 4ast ot poluperioda se razka4a ot mrejata i se zaka4a reotana i kondenz se razrejda prez nego.
procesa se povtarq....
ne mi se sprori s nikoi,kato ne vqrvate 4e 6te stane ne vi karam da go pravite.Ako ne zagrqvate ideqta,va6 problem,mislq 4e obqsnih dostata4no dobre.
Edin vapros:za6to ako ne sam prav 6te slagat na mo6tnite elektromotori kondenzatori za da se kompensira silno induktivniq harakter i ottam lo6iq cos f?Vav firmite e qsno tam gi zadaljavat da e nad 0.93,no vka6ti nikoi ne go sledi...



Тема otgovorнови [re: quad]  
Авторpraktik (Нерегистриран)
Публикувано02.03.04 08:54



Vednaga ti otgovarqm.
Ako elmotora nqma pasivno ili aktivno PFC(dano znaesh kakvo e tova), prosto nqma da se zavurti.Prichinata e che se qwqwa, kato chisto inductiven tovar.Ne mozesh da drupnesh energiq(shte go izgorish za po dulgo vreme). Za tova se tursi nachin da izlezehs ot tva polozenie, naj prosto no ne i naj evtino e da svurzesh CAP.
A CAP-a se zarezda s aktivna ot 0-90grad.
Posle si q wrushta tazi energiq ot 90-180.
Ot 180-270 se zarezda s aktivna.
Posle si q vrushta tazi energiq ot 270-360.
Razbra li go?Pitaj tvoq daskal, ako ne si.
Za tova elmera e "dluzen" da ne otchita razhod.
Ako energiqta na CAP deto si go zaredil ne q wurnbesh obratno w mrezata, sam proveri kolko shte navurtish.
Nachini za gubene na pari mnogo.
Ako gi imash izlishni....ne vqrvam, namshe da se zanimavash s tova!
A, posledno!Ako si mnogo uporit i si reshil d go pravish toq "experiment", vkluchvaj CAP-ovete edin sled drug vuv vremeto....abe naj dobre izuchi kakvo predstavlqva CAP-a kato element i kak se durzi v promenlivotokova veriga.V net-a info kolkoto iskash, dori ima simulacii.
Are sus zdrave....



Тема Re: Чух (но не разбрах)нови [re: quad]  
Автормитakaтa (Нерегистриран)
Публикувано02.03.04 13:27



Преподавателя ти да си смени работата
Човек ако не си представя нещата, никакви формули и математика не помагат
Въпросният кондензатор, когато е разреден, през първата половина на първия полупериод се държи точно като активен товар - не може да бъде иначе - той консумира активна енергия, която натрупва в себе си.
Оттук нататък ако оставим веригата включена, въпросната натрупана енергия започва да циркулира между източника и кондензатора като реактивна, причинявайки загуби в кабелите и диелектрика, които моментално се възстановяват от източника (с активна съставка)
Ако ли пък изключим кондензатора от мрежата и го включим към наш товар, енергията изтичаща от него е също активна. Включвайки го обратно към източника - горния процес се повтаря

Изводи, които ще направя специално за теб:
1. Всяка реактивна енергия преди е била активна.
2. Преобразувайки реактивната енергия в активна, ние няма откъде да получим нова порция от нея, без да използваме за целта активна такава
3. От 1и2 следва, че този начин за надлъгване е мъртвороден

Надявам се да си разбрал логиката



Тема Re: тъпия индукционен електомернови [re: elektromer]  
Авторбyшoн (Нерегистриран)
Публикувано03.03.04 20:08



има логика в кондензаторните батерии каквото говорят глупаците тука, няма ако имат цяла измервателна група, но ако ги остави да си зареждат батерии - аз бих ги посъветвал да си заредят акумулаторите и с един инвертор да го направят 220



Тема Re: а истината е някъде там....нови [re: лyднax]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано03.03.04 21:45



До колкото помня времето когато зубрехме формули.
Пълната енергия е сума май геометрична се пада на
Активна плюс реактивна имаше некви корени тука май но същественото е това.
Последната се дели на две реактивна с индуктивен характер и такава с капацитивен.Различните знаци на двете последни са ясни от характера им.Начи едната изпреварва а другата изостава и във промишлеността за това се компенсират индуктивните товари - електродвигателите защото ако не се компенсират то тая енергия дето я изразходват ще трябва да се произвежда между другото косинус Ф трябва да е не по малък от 0.9 през деня а ноща е свободна за сега.До скоро даваха пари даже ако го докараш до под 0.7 -много трудна работа.Та така реактивните съставки трябва да се унищожават поради различните си знаци и от там задължението да се компенсира товара на електромотора който отива за електромагнитното му поле.
А та защо все на кондензатори се хващате капацитивната енергия да не се чете от електромера.10 квар. батерия на фаза ако е изправна дава към 12 ампера които ще въртят електромера.Защо не се спрете на електромотор той е също съставка от формулата само дето трябва да е с масимално лош косинус Ф.За съжаление не съм виждал такива дето да е по нисък от 0.82.И въобще що ли е косинус Ф?

Което не става с кубатура става с обороти


Тема capнови [re: млaдeжa*]  
Авторpraktik (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 08:34



.....CAP zashtoto za razlika ot inductivnostta, cap-a sled kato go zaredish mozesh da go raztovarish v moment izbran ot teb!
A pri inductivnostta ne....
Ta za T'VA se "hvashtam" za capacitet-a.
Podir formulite trabva i malko praktika..............
Uspeh



Тема Re: Чухнови [re: quad]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано04.03.04 13:01



А като ти каза, че ще стане сериозно ли говореше или се смееше



Тема Re: capнови [re: praktik]  
Автор dian_dimitrov (пристрастен)
Публикувано04.03.04 13:23



енергията която отива за заряда на кондензатора е чисто активна. За справка провери "преходни процеси в променливотоковите вериги"



Тема a be Diane,...нови [re: dian_dimitrov]  
Авторpraktik (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 14:12



Az da sum rekul che zarezdam cap s "reactivna energiq".
Ako si napravish truda, procheti ot po-prednite dni, kakvo sum pisal
(che i ot po-prednite meseci).
Tuk vuobshte ne ide rech da se polzva reactivna energiq ......
Zarezdash si cap-a, kogato reshish i go razrezdash, kogato si reshish.
I ako se setish tochno koga , tochno kolko, tochno kak....i si iskren za postignatiq rezultat suvsem drugo shte pishesh.
Are sus zdrave
P.S.-> predi nova godina pisah i kakuv tocno CAP trqbva i na kakvi parametri trqbva da otgovarq( i za tranzistorite pisah "ama na"....)



Тема Re: a be Diane,...нови [re: praktik]  
Авторkoи (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 14:40



Не знам, ама си мисля следното. Един електрокар има бая акумулатори които са заредени, е добре тоя електрокар извършва пак бая работа дорде акумулаторите паднат. А нали същите дават електроенергия с която се захранва електродвигателя на електрокара. Е, вместо да захранваме електромотора ние можем да захранваме някакъв консуматор, например бойлер, та той ли черпи по-голям ток от тока необходим за да го подкара електродвигателя. Представете си, че вместо хайде 20 бр. не знам дали са толкова точно но нека да вземем 200. Защо говорите, че не могло било, нищо подобно, не е нужно човек да го прави и едва тогава да каже абе става или не става, проста сметка е необходима. Питам аз, а защо ви се вижда толкова трудно, та набавянето на акумулаторите ли е трудно или какво. Защо пък и да не направиме и това. Един мощен инвертор който преобразува правото в променливо, та и това ли е толкова трудно. Сигурно ще кажете, че е трудно набавянето на акумулаторите, това е вече друго.



Тема ti me ubiнови [re: koи]  
Авторpraktik (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 16:19



Ako te slusha chovek, naj-dobre da si "zavlechem" edna podvodnica(a znaesh li kolko akkumulatori ima vutre?!).....
ne edna, a naj -dobre po edna....na Bulgarien man.
Taka de, kolko mu e....
are sus zdrave



Тема Re: ti me ubiнови [re: praktik]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано04.03.04 20:38



А ти влизал ли си някога в ККУ помещение.Когато работят батериите - кондензаторните отделят топлина и то не малко - а топлината си е чисто активен товар.Не ме четеш вярвам - 10 квара батерия производителя и дава 12 ампера на фаза ток проверено е със ампер клещи /дици/ на практика че е толкова.Ако ще да я зареждаш /кондензаторната батерия/ на една хилядна от полу периода пак ще е тая просто ще получиш по малко при разреждането.Трябва да ти кажа и още нещо практическо нали си практик - една лампа 40-60 вата свети приблизително-3-4 секунди при разряд.Можеш да си сметнеш колко киловат часа са заредени в 10 киловара и какво ще получиш накрая като активна енергия.
Въобще цялата ти теория извинявай практика ми прилича на упражнението от "Млад Конструктор" дето на обикновенна лампа се слага един диод да елиминира единия полу период за да се получи икономия от ел.енергия-да получава се но лампата свети с толкова по слабо.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: Чухнови [re: quad]  
Автор quad ((bg))
Публикувано04.03.04 21:59



ot4asti me ubedihte,no az se tarsq proluki....obi4am da 4eta mejdu redovete...i pak namiram ne6to za koeto moga da se hvana.elmera e "dlajen" koi go zadaljava,konstruktivnite mu osobenosti?Iskam da polu4avam samo obosnovani otgovori,a ne podmqtaniq ot tipa kolko sam tap.Sega se u4a,ne sam kazal 4e razbiram ot vsi4ko.Ne priemam mneniq koito ne sa obosnovani i podrobno obqsneni.Te sa zaqjdane.Ako razbirate obqsnete,tova e.
vra6tane na energiq obratno v mrejata...4e i elmera da q ot4ete 4e i det se vika da se vratne naopaki...dokolkoto sam zapoznat te ne mogat da vatrqt naobratno.
Zna4i imame elektromer za aktivna energiq....iskate da kajete 4e toi 6te ot4ita i reaktivnata?Tove e vazmojno pri opredelena shema na svarzvane,ne pri klasi4eskata.Ei sega 6te me kontrirate 4e reaktivnata e bezploezna i na nas ne ni var6i rabota.Ako re6im da q polzvame tq stava aktivna i elmera si ot4ita kakto trqbva.Ideqta e da nakarame toi da si "misli" 4e e reaktivna...kak...ne stava s definiciite ot u4ebnicite:)....posmqhte li se?Az ne.
Edin otdelen vapros za diodi B200 stava duma:v spravo4nika pi6e probivno naprejenie ot 100 do 1000V.Dokolkoto znam na tqh ima cifri(na diodite)koito trqbva da sa ednakvi ina4e ne stava.Predpolagam 4e cifrite opredelqt dopustimite naprejeniq.Mojete li da mi kajete koi nomer na kakvo naprejenie saotvetstva?Moi priqtel prave6e trifazen elektrojen s tqh i si spomnqm 4e ima6e qdove dokato razbere kade e pri4inata.

Редактирано от quad на 04.03.04 22:07.



Тема Re: a be Diane,...нови [re: koи]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано05.03.04 09:17



Haha
Kato gi razredish tia "Akumulatori " kolko vreme za zarejdane i tok shte ti triabva ????
Ne e li po dobre da si vzemesh edno motorche ot balkanche da mu prisadish gazova uredba i generator za 220V i taka da si jitkash na po evtin tok :))))



Тема Re: Чухнови [re: quad]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано05.03.04 20:01



Начи когато си прекомпенсирал реактивен товар /електромотор/ най-често във фактурата на енергото присъства следния термин или съкращение разбирай го както искаш - ВРЕ превода на нашенски е върната реактивна енергия.Таксува се на цената на върховата тарифа което си е най високата цена.Ако не си компенсирал до сосинус Ф 0.9 се през деня - връх и ден също плащаш гяволъка.Според мен ВРЕ е неправилен термин или съкращение но така е заложено в програмите им иначе споменават обратна енергия!!!Защо е обратна ще прочетеш предишния ми пост.Това разбира се не означава че връщаш енергия в мрежата а просто консумираш реактивна с капацитивен характер която както писах преди някой трябва да произведе - Енергото.Как става производството - ами процеса е сложен но на кратко в зависимост от възбуждането на генератора в производството на ел енергия се получава различен характер на енергията която получаваме ето за това се изискват някакви определени граници щото тоя генератор не е нещо като запалка да си щракаш колкото си искаш в случай че никой по улиците не си носи такава и търси огънче на аванта.Така че произведената енергия електрическа отговаря на определени условия които се нарушават ако почнем да си харчим например реактивна с индуктивен характер пък посе ни скимне да изпраскаме само капацитивна такава.Не може по тротоара да се разкарваш все едно си на кило ракия има си правила и горе долу трябва да спазваш праволинейната посока на движение.
За справочната информация - ами в моите го нама този диод.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: a be Diane,...:))нови [re: praktik]  
Автор dian_dimitrov (пристрастен)
Публикувано05.03.04 22:51



Виж какво практик аз не се крия зад някой временен прякор така че каквото е написано от мен си поеам отговорността а това което ти си написал преди време?? с какъв псевдоним??

Та да си дойдем на думата и да не говорим празни приказки за целта е нужно да си отворил поне един електромер с разбиране кое за какво служи и да си прочел много внимателно теорията на електромера както и общата теория на въртящите се машини. Та на какво би трябвало да се обърне внимание от електромера - диска демек ротора на въртящата се машина има прекалено голяма инертна маса. Какво би трябвало да обърнеш внимание от теорията въртящите се ел.машини- всички те се свеждат до една 2-фазна електрическа машина при която се събират 2 вектора ала-бала идеята е че ако полето при сбора на 2-та вектора не е кръгово то кпд-то на машината пада драстично. Не ми се четат лекции по тази тема ако питаш кои са 2-та вектора при електромера:)) единия е от нареженовата намотка а другия от токовата:) напреженовия вектор не можеш го мръдна остава да преебеш токовия как ако помислиш ако попрочетеш ще ти стане ясно като жокер помисли си какъв ток ти харчи кондензатор при заряд през грец:) и по-точно кога го харчи ако искаш и си го нарисувай може и да ти светне.

Е ако нещо не ти е било ясно:) погледни попрочети и в един момент ще установиш че са ти сменили електромера с нов електронен :) а него по този начин не можеш го излъга:) Е хайде със здраве пък ако беше толкова умен щеше да произвеждаш такива енергоспестяващи машинки и да не ти пука а не да се дърлиш из форумите и да ръсиш мозък.



Тема Re: ti me ubi :)нови [re: млaдeжa*]  
Автор dian_dimitrov (пристрастен)
Публикувано05.03.04 23:01



Младежо прав си за ККУ-то ама зависи в какво си попаднал смея да твърдя че новите кондензаторни батерии (говорим за 50 херца) почти не греят не говоря за старите цилиндрични паралелепипеди а за новите - цилиндрични виждал съм ККУ 640 киловара (16 канала по 40 киловара всеки) да седи в затворен шкаф.
Това колко енергия се съхранява в една батерия от 10 киловара:) ми батерията е 3-фазна значи имаш 3х3.3 киловара кондензатори в един корпус колко е това на 380 волта като капацитет сметни си го сам как се зарежда кондензатор /с диод/ а енергията на напълно зареден кондензатор е C*U*U а бе стига се лесно колко се съхранява в една батерия с бакалски сметки:)) Идеята е не да се дърпа а как ще се дърпа:))



Тема Re: a be Diane,...:))нови [re: dian_dimitrov]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано05.03.04 23:08



Mda
Ama da znaesh che tochno tokoizpravitelnite shemi kpd im e nisko ~0,7-0,8
Imenno zaradi tova che kondenzatora se zarejda prez 2 ot diodite malko predi vyrha na sinusoidata , a za syjalenie tam el-mera ti otchita nai viarno i nai mnogo.



Тема Re: Чухнови [re: млaдeжa*]  
АвторGogo (Нерегистриран)
Публикувано06.03.04 11:43



Ne mislish li che tova vaji samo za predpriatia i to s elektromer otchitasht tazi energia
Tam mogat da te cakat kolkoto si iskat NEK



Тема Re: Чухнови [re: Gogo]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано06.03.04 20:01



Има определена величина до -колкото знам- на потребление след която се изисква мерене и на трите енергии.До скоро бях с три електромера а сега е един - статичен.И си мери всичко.Не съм запознат с устройството му за да знам дали се ползват различни системи за различните типове енергия.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Браво!нови [re: quad]  
Автортeиищ (Нерегистриран)
Публикувано11.03.04 19:38



За първи път виждам някой от този форум, който да е наясно с теорията. Трябва само да се помисли за необходимата инвестиция. Необходими са кондензаторни батерии с голяма мощност, токоизправител, инвертор, комутационна апаратура и система за управление. Постигнатият КПД ще е твърде нисък за възвръщане на инвестициите. Това прави проекта само теория!



Тема Един въпроснови [re: Koko]  
Авторjerry (Нерегистриран)
Публикувано11.03.04 19:56



Как ще заредиш кандензатор при променливо напрежение?
И към тези, които са писали глупостите за реактивните енергии - Реактивна енергия съществува само при променливо напрежение, но тогава кондензатора е едно обикновено реактивно съпротивление... и се връщаме към основния въпрос по-горе.
Съвет: МИСЛЕТЕ ПОВЕЧЕ



Тема Re: Браво!нови [re: тeиищ]  
Автор quad ((bg))
Публикувано14.03.04 23:26



kondenz,greca,tiristorite za men sa bezplatno,moga da si pozvolq da izgolq takiva elementi za okolo 200-300lv (ako znam 4e celta mi moje da se realizira)diodi B200-4 broq=0lv,mo6tni tiristori 1 broi =0lv,kondenz baterii kvit nabaram=0lv,drugoto ot magazina.Az sam ot targovishte,4uvali ste za voennite zavodi "Terem" nali?....edno vreme ima6e mnogo hubavi ne6ta tam,sega se kara na rezervi:)
Za sledva6tiq post:
Как ще заредиш кандензатор при променливо напрежение? ne go zarejdam s promenliv, a s izpraven i to samo vav parvata polovina ot sinusoidata(t.e. do max amplitudna stoinost ili po to4no do kakvato 4ast ot neq uspee da se zaredi).ostanaloto sam go kazva6,no mai ne razbira6 smisala ili az gre6a?



Тема Re: Браво!нови [re: quad]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано15.03.04 19:22



Пожелавам ти успех в начинанието.Не съм се захващал с това до сега поради съмнителния бих казал - твърде -изход от начинанието.Не е въпроса за безплатните елементи те все някога ще свършат-крайно число са.Или за некадърните индукционни електромери които евентуално при определени условия ще отчитат грешно и то в полза на потребителя и това ще свърши скоро е какво остава тогава.
Не съм чувал до сега за безплатни неща - е не когато някой ти подари да речем обяд-така че и безплатна енергия няма в пълния смисъл на думата.
Отново успехи в начинанието което си започнал и дано да изкараш повече пари от вложените.Тогава има ефективност работата.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: тъпия електромер - индукционеннови [re: elektromer]  
Авторбyшoн (Нерегистриран)
Публикувано15.03.04 21:29



Ти пак си в заблуда - ама ти не си виновен - защото теб майка ти те е раждала - за всеки вид енергия си има отделен вид електромер



Тема Re: Чухнови [re: quad]  
Авторpeshak (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 03:11



pi4,ne se obijdai ama ti nikoga nqma da q napravi6 taq sisitema, dori ako e vizmojna....vyprosyt e ne samo vyv teoriqta (vypreki 4e tova deto go misli6 sa pylni gluposti)...ima i 4isto tehni4eski problemi: kato na4alo toq "prevkliu4vatel"na poluperioda, kak smqta6 da go napravi6, diodite nqma da ti pomognat,trqbva ti mo6ten tranzistor i podhodq6ta shema za upravlenie.Posle akumulatori....ima6 dosta pari da dava6 za materiali...Iskam prosto da ti kaja 4e tova e zagubena rabota...a i smqtam 4e ima mnogo da u4i6 dokato ti stane qsno za kakvo govori6.
Cqlata taq diskusiq e zaguba na vreme, vloji usiliq v ne6to po-smisleno ... ;)



Тема Energiqta e samo edna...нови [re: бyшoн]  
Авторpeshak (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 03:23



nqma razli4ni vidove energiq a razli4ni syprotivleniq, koito predizvikvat zaguba na energiq...pone az taka znam :)



Тема Re: Чухнови [re: peshak]  
Автор quad ((bg))
Публикувано18.03.04 23:06



ne 4e sam se vturnal da go pravq,savsem s drugo se zanimavam sega.
za kakvi akumulatori stava vapr?za kondenzatorite li govori6?
upravlenieto s tiristori+shema za sinhronizaciq edniq po preden fron da zarejda i drug po zaden front da razrejda.

vaprosa e kakvi zagubi na energiq(konsumaciq)elektromera moje da ot4ete.
nqma razli4ni vidove energiq a razli4ni syprotivleniq, koito predizvikvat zaguba na energiq...pone az taka znam :)...taka e ama gleda6 mnogo ednostranno.



Тема Re: Един въпроснови [re: jerry]  
АвторGogo (Нерегистриран)
Публикувано23.03.04 17:16



hm
Kakvo shte stane ako tozi kondenzator mu se natrupa energia chrez moshten tranzistoren kluch impulsno v (+) 1via poluperiod i v (+) 2ia poluperiod se otdade v mrejata s edin tiristor i taka simetrichno se pravi syshtoto za (-) period




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.