Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:28 13.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Чухнови [re: млaдeжa*]  
АвторGogo (Нерегистриран)
Публикувано06.03.04 11:43



Ne mislish li che tova vaji samo za predpriatia i to s elektromer otchitasht tazi energia
Tam mogat da te cakat kolkoto si iskat NEK



Тема Re: Чухнови [re: Gogo]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано06.03.04 20:01



Има определена величина до -колкото знам- на потребление след която се изисква мерене и на трите енергии.До скоро бях с три електромера а сега е един - статичен.И си мери всичко.Не съм запознат с устройството му за да знам дали се ползват различни системи за различните типове енергия.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Браво!нови [re: quad]  
Автортeиищ (Нерегистриран)
Публикувано11.03.04 19:38



За първи път виждам някой от този форум, който да е наясно с теорията. Трябва само да се помисли за необходимата инвестиция. Необходими са кондензаторни батерии с голяма мощност, токоизправител, инвертор, комутационна апаратура и система за управление. Постигнатият КПД ще е твърде нисък за възвръщане на инвестициите. Това прави проекта само теория!



Тема Един въпроснови [re: Koko]  
Авторjerry (Нерегистриран)
Публикувано11.03.04 19:56



Как ще заредиш кандензатор при променливо напрежение?
И към тези, които са писали глупостите за реактивните енергии - Реактивна енергия съществува само при променливо напрежение, но тогава кондензатора е едно обикновено реактивно съпротивление... и се връщаме към основния въпрос по-горе.
Съвет: МИСЛЕТЕ ПОВЕЧЕ



Тема Re: Браво!нови [re: тeиищ]  
Автор quad ((bg))
Публикувано14.03.04 23:26



kondenz,greca,tiristorite za men sa bezplatno,moga da si pozvolq da izgolq takiva elementi za okolo 200-300lv (ako znam 4e celta mi moje da se realizira)diodi B200-4 broq=0lv,mo6tni tiristori 1 broi =0lv,kondenz baterii kvit nabaram=0lv,drugoto ot magazina.Az sam ot targovishte,4uvali ste za voennite zavodi "Terem" nali?....edno vreme ima6e mnogo hubavi ne6ta tam,sega se kara na rezervi:)
Za sledva6tiq post:
Как ще заредиш кандензатор при променливо напрежение? ne go zarejdam s promenliv, a s izpraven i to samo vav parvata polovina ot sinusoidata(t.e. do max amplitudna stoinost ili po to4no do kakvato 4ast ot neq uspee da se zaredi).ostanaloto sam go kazva6,no mai ne razbira6 smisala ili az gre6a?



Тема Re: Браво!нови [re: quad]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано15.03.04 19:22



Пожелавам ти успех в начинанието.Не съм се захващал с това до сега поради съмнителния бих казал - твърде -изход от начинанието.Не е въпроса за безплатните елементи те все някога ще свършат-крайно число са.Или за некадърните индукционни електромери които евентуално при определени условия ще отчитат грешно и то в полза на потребителя и това ще свърши скоро е какво остава тогава.
Не съм чувал до сега за безплатни неща - е не когато някой ти подари да речем обяд-така че и безплатна енергия няма в пълния смисъл на думата.
Отново успехи в начинанието което си започнал и дано да изкараш повече пари от вложените.Тогава има ефективност работата.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: тъпия електромер - индукционеннови [re: elektromer]  
Авторбyшoн (Нерегистриран)
Публикувано15.03.04 21:29



Ти пак си в заблуда - ама ти не си виновен - защото теб майка ти те е раждала - за всеки вид енергия си има отделен вид електромер



Тема Re: Чухнови [re: quad]  
Авторpeshak (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 03:11



pi4,ne se obijdai ama ti nikoga nqma da q napravi6 taq sisitema, dori ako e vizmojna....vyprosyt e ne samo vyv teoriqta (vypreki 4e tova deto go misli6 sa pylni gluposti)...ima i 4isto tehni4eski problemi: kato na4alo toq "prevkliu4vatel"na poluperioda, kak smqta6 da go napravi6, diodite nqma da ti pomognat,trqbva ti mo6ten tranzistor i podhodq6ta shema za upravlenie.Posle akumulatori....ima6 dosta pari da dava6 za materiali...Iskam prosto da ti kaja 4e tova e zagubena rabota...a i smqtam 4e ima mnogo da u4i6 dokato ti stane qsno za kakvo govori6.
Cqlata taq diskusiq e zaguba na vreme, vloji usiliq v ne6to po-smisleno ... ;)



Тема Energiqta e samo edna...нови [re: бyшoн]  
Авторpeshak (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 03:23



nqma razli4ni vidove energiq a razli4ni syprotivleniq, koito predizvikvat zaguba na energiq...pone az taka znam :)



Тема Re: Чухнови [re: peshak]  
Автор quad ((bg))
Публикувано18.03.04 23:06



ne 4e sam se vturnal da go pravq,savsem s drugo se zanimavam sega.
za kakvi akumulatori stava vapr?za kondenzatorite li govori6?
upravlenieto s tiristori+shema za sinhronizaciq edniq po preden fron da zarejda i drug po zaden front da razrejda.

vaprosa e kakvi zagubi na energiq(konsumaciq)elektromera moje da ot4ete.
nqma razli4ni vidove energiq a razli4ni syprotivleniq, koito predizvikvat zaguba na energiq...pone az taka znam :)...taka e ama gleda6 mnogo ednostranno.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.