Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:01 27.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема лиольо се оказа прав  
Авторgjavol (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 22:47



Лиольо се оказа прав. Не искам изобщо да коментирам само кажете от къде да намеря съпротивител с размери например около 0,1 мм.



Тема Re: лиольо се оказа правнови [re: gjavol]  
Авторgjavol (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 22:56



Извинявам се, не бях точен съпротивител с размери 0,1 мм и съпротивление 20 ком.



Тема Re: лиольо се оказа правнови [re: gjavol]  
Авторxpиcтoc (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 00:18



Аааа, за това ли се оказа прав? :)))
Това беше под нивото на всички останали, затова само льольо коментираше този дърводелски метод.
Да махаш капачката на електромера и да пипаш мосчето на напреженовата намотка -- защо се напъха във форума?
Тук никога не сме били на това ниво!
А това за резистора -?:))
Какво значи 0.1 мм?
Резистора има не само един размер!
А за размер 0.1 - никога не съм виждал такъв!



Тема Re: лиольо се оказа правнови [re: xpиcтoc]  
Авторpraktik (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 08:34



За кое се оказа прав?
За всичко дето писа?
За нещо определено?
Има такъв материал, какъвто търсиш...
Успех на всички



Тема Re: лиольо се оказа правнови [re: xpиcтoc]  
Авторgjavol (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 08:35



Вижг сега ако вземеш и отчупиш едно парче тънък реотан с диаметър 0,5 мм да кажем 3 мм дълго ще има съпротивление некъде около 0,5 ома ама аз ако отчупа парче 0,1 мм то ще има съпротивление по-малко от 0,5 ома примерно а на мене ми трябва 20 ком. Правех опит с такова съпротивление но то е големо по размери и всичко става е супер. отварянето не е проблем. Защо мислиш че нема начин да се направи. Правех и това което каза лиолио и работи добре. Сега съм решил да пробвам и другите му методи ама ми требва нещо което не мога да намеря. Само го хулихте а той човека да ви кажа е голема работа и е прав много да не се говори а действа.



Тема Re: лиольо се оказа правнови [re: gjavol]  
Авторgjavol (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 11:31



Добре от къде да го докопам.



Тема Айде стига с глупостите!нови [re: gjavol]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 14:27



Естествено че ще намалиш показанията на електромера, ако вържеш последователно съпротивление на напреженовата бобина.
Това не го е открил льольо, това го е открил Ом , че като увеличиш импеданса в една електрическа верига , тока ще намалее, при едно и също напрежение!
Има и друго последствие -- тока през напреженовата бобина освен че ще намалее , той ще се измести фазово и така ще намали още показанията на електромера при консумиране на активна мощност.
Това е ясно на 99 % от участниците във форума.
Само , че дискусията тръгна за интелигентни методи , по ниво над тези които ти разглеждаш в момента.
Т.е. методите с намеса в веригата преди електромера, или пипане на самия електромер, отварянето му, пипането на мостчето на напреженовата бобина и други подобни изобщо не са били предмет на дискусия.
Това са дърводелски методи, които са подходящи за форум "дървообработване"!:)))
Усилията , които полагаш и времето което губиш за краделене на електроенергия си е чиста загуба!
Ако вложиш усилията си в полезна работа и изкарваш пари от това, няма да имаш проблеми със сметките си за електроенергия.
И тази тема ще те вълнува само от научно-техническо любопитство!
И няма да те вълнуват грубите кражбарски методи общоизвестни до тук!



Тема Re: Айде стига с глупостите!нови [re: elektromer]  
Авторgjavol (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 16:56



Че имало некакав начин с пращане на импулси в намотката кога тока и напрежението минавали през нулата ама били местени по време казва лолио и сигурно това е метода интелегентен за които казваш. От един човек разбрах че лолио му го е направил ама му зел 1000 лева и му казал че ако разберат другите щел да му го прекъсне от разстояние. Питах го как така от растоание а тои вика че лолио казал че това за него не е било проблем. Та ако иска да краде ток без пари да си трае. Почвам да си мислим за лолио че е учун крадец и иска да забогатее. А си мислих да го правим това което той правил с неговите майстории ама ми се струва че май нема файда къде че давам хиляда лева та по добре с дърводелски начин като казваш .



Тема to tva veche ne e temaнови [re: gjavol]  
Авторpraktik (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 19:09



Pak sushtoto...
Samo pishem prostotii tuka...
Nqma da stane ot nas durzava...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.