Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 26.09.24 
Технически науки
   >> Енергетика
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Ето с кое не съм съгласен!нови [re: млaдeжa*]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано15.03.04 20:03



Нямам желание да се конфронтирам с никого, не си ме разбрал правилно!
Просто казвам и пиша това, което мисля!
Изобщо не съм те взел на нож , както се изразяваш!
На мен също ми се иска дискусията да е в добър тон. Мисля си, че когато дискусиите стават дълги и зациклят , тогава тона става не толкова добър!
И в този случай, всеки търси причината в другите участници , но не и в себе си.
А истината е винаги някъде по средата, т.е. всички имаме принос както за добрия, така и за лошия тон!
А пък като се появят и някакви кретени и екземпляри ... става една ...!
Ето например "бушон" - от първия пост започна с простотиите, а тогава тона бе нормален.
Е ,такива кретени господ ги е наказал, но защо трябва те да наказват нас?
Все по често си мисля, че е необходимо да има модератор в клуба, който да трие глупости и лични обиди, тогава на хора като "бушон" нямаше да остане ни един пост!

Но аз така или иначе не съм всекидневен участник във клуба, така че стига вече съм го разтягал!

С най добри чувства и благодарност , за това че все пак си почесохме езиците, чао и до скоро!!!



Тема Re: На тъпия електромер - индукционеннови [re: Бyшoн]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано15.03.04 20:37



през декември 2003 не е отменям закон, а само е правено изменение и допълнение към него!
Аз нямам никакво намерение да пипам електромер, това не е в мой стил!
Електромера ме интересува като измервателен уред, а не като обект за далавера.
Аз нямам проблеми със сметките си за консумирана електроенергия!
Но ако говорим за интелектуална закачка, има няколко неща които могат да се направят за "объркване" на електромера, пред които ти ще дадеш заето!
Просто толкова можеш, приятел!
Не си на ниво, за да разбереш и да осъзнаеш това за което ти говоря!
Не прескачай от тема на тема!
Колкото до това, че ти трябват 5 минути, за да намериш електромера: ха,ха,ха
Трябват ти няколко години за да направиш разлика между електромер и водомер! :)))
Изведнъж започна да говориш за производство на ел.енергия :)))!?!?!?
Ами първо научи какво е ел.енергия, пък после говори за нейното производството!
Ще направя опит да подобря тона и да те накарам да напишеш поне едно технически насочено изречение!
До тук само литературни произведения пишеш!
Искаш ли да провериш себе си колко струваш?
Внимавай, защото можеш да се отчаяш от себе си!
Срещнах една задачка във форума, която е много оригинална и дава абсолютна представа , за това дали разбираш от измерване на енергия!
Ето я:
Имаш два апартамента, захранени през два монофазни електромера.
Фазата от единия апартамент не е еднородна с фазата от другия, т.е. напрежението между фазите от двата апартамента е да речем 400 волта!
Точно между тези две фази от двата апартамента включваме консуматор!
Този консуматор е с параметри: Z = 10 Ома и cos(fi)=0.9
Консуматора стои включен два часа!
Колко киловатчаса ще отчете единия и колко другия електромер за тези два часа?
Знам , че обикновено пишеш постове в литературно-поетичен стил, но можеш ли този път да решиш тази задача и да напишеш отговора?
Ха да те видим сега колко си отворен!

Или напиши решението на тази задача, или пък си продулжи дискусията сам!
Тъй като знам , че пак ще започнеш да бръщолевиш и едва ли ще пишеш по задачата искам да ти кажа, че разбирам -- тази задачка е далеч над твоето ниво!
Прости ми , ако съм те обидил, но ако си спомняш с твоя първи пост започна обидите си към мен!
Нали не очакваше друго поведение от мен?
Ако дадеш заето с тази задачка, можеш да потърсиш обяснение -- няма да ти бъде отказано!
Хайде сега чао , че имам много по важна работа, от това да ти доказвам очевидното!



Тема На тъпия електромер - индукционеннови [re: elektromer]  
Авторбyшoн (Нерегистриран)
Публикувано15.03.04 21:23



Виждам че не познаваш нормативната уредба в областта на енергетиката - казах как се казва новия закон, по отношение на произвдоството на ел.енергия - ти говорих защото и там даваш акъл който ти нямаш - което доказва пак че не позваш енергийната система в България а за закачката - вече дадох отговор - даже лично мога да дойда - ако имаш смелостта да си дадеш адреса - да ти покажаш как се измерва импеданса на контур фаза - защитен проводник, защото притежавам такава апаратура а при това съм и лицензиран за проверка на такива и други ел.измервания.

Това което не става с ниско напрежения, става с по-високо



Тема Re: На тъпия електромер - индукционеннови [re: elektromer]  
АвторБyшoн (Нерегистриран)
Публикувано15.03.04 21:38



Вярно си тъп електромер само за реактивна енергия - да си чувал случайно че вече има електромери които са три в едно - един електромер измерва трите вида ел.енергии само с един - това уважеми бастуне се нарича статичен/ЕЛЕКТРОНЕН/ електромер - измерва активна, реактивна индуктивна и реактивна капацитивна енергии - поне можеш ли да ми кажеш границите за които се плаща косинус фи санкация- а същевременно - тъпи ми индукционен електромере същите могат да отчитат енергия протичащи в две посоки и се наричат двупосочни - то ти както винаги не си наясно и за това, но винаги даваш акъл - който нямаш - хванал си само будали, знаеш ли поне защо се наричат статични тези нови електромери


Това което не става с ниско напрежение, става с по-високо



Тема Re: На тъпия електромер - индукционеннови [re: Бyшoн]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 14:12



Абе лайнар, какви глупости ми бръщолевиш?
От къде на къде започна да ми говориш за статични електромери, не си спомням да сме спорили нещо за статични електромери!
Ти да не си малоумен , или бавноразвиващ, а може би и двете!
Едва ли има човек от този форум, който не знае за статичните електромери.
Те отдавна съществуват и революцията за налагането на статични електромери се дължи на Аналог Девайс и тяхната серия от интегрални схеми
от поколение АД 7.
Тези ИС са сърцето на съвременния статичен електромер.
За да се образоваш малко: analog.com/energy
Ама не виждам смисъл да говорим за статични електромери!
Освен това статичен електромер изобщо не означава , че мери активна , индуктивна реактивна и капацитивна реактивна.
Има статични електромери, които измерват само активната ел.енергия.
И точно тези електромери започнаха масово да се монтират за битови абонати.
Така, че представите ти за статичен електромер не са съвсем правилни.
Наричат се статични, защото няма движещи се части, които да се движат под въздействието на въртящ момент, а въртящия момент да е пропорционален на измерваната величина.
Въпреки това, най разпространените статични електромери за битови абонати са с механични боячи. Микропросесорна схема
управлява стъпков електромотор , а той пък върти механичем брояч. В този случай, въпреки определението за статични електромери има въртящи се части и механичен брояч. За 2003 г. Електроразпределителните
дружества са закупили 142 000 такива електромера , а 35% от тях са
произведени изцяло в България!
Причината да са предпочитани тези електромери е , ниската цена и високата надежност на запазване на данните.
А при тези, които не са с механичен брояч и обикновено са с течно-кристален дисплей има опасност от загуба на данни и съответно за момента се оскъпяват от допълнителните мерки срещу тази загуба на данни, които се прилагат в самия електромер!

Както обаче предположих и писах, не споменаваш нито дума за задачката!
Знаех си че така ще стане защото си много неграмотен, за да решиш такава задача!
А започна да ми говориш за статични електромери -- ?????
Каквито искаш електромери разгледай, статични или индукционни.
Условието е просто -- имаш два електромера за активна енергия, ако искаш ги приеми че са статични.
Казах ти че това са два апартамента в блок, което значи че електромерите измерват активната енергия и въпроса беше колко коиловат часа ще покажат.
А киловатчас е единица за измерване само на активна енергия.
За какви реактивни глупости ми говориш, не познаваш единиците за електрическа енергия!
Едва ли ще можеш да пишеш по задачата (както казах тя е над нивото ти) , въпреки че е елементарна задача!
Айде от мен толкова , няма да падам толкова ниско за да си губя времето с теб!
Ако ли пък решиш да се заемеш със задачата -- чудесно!

Между другото това е задача от електрически измервания на ниво трети курс -- техникум!

Ще ми е интересно да видя какви ще ги измъдриш с двата електромера!



Тема Re: На тъпия електромер - индукционеннови [re: elektromer]  
Авторбyшoн (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 19:36



Виждам че не познаваш електроенергетиката в България, 142 000 елелктромера статични се закупиха само от Старозагорското електроразпределение, не познаваш и новите статични електромери - справка провери какви вече се монтират на стопанските потребители - един електромер измерва трите вида енергии активна, реактивна индуктивна и реактивна капацитивна. Виждам че ти си виждал само битови - не виждаш по далече от носа си - т.е. от бита ти за съществуване - как да си напълниш тумбака и сигурно затова гледаш само в битови електромери - свързани с нещастният ти бит. По отношение на статични елелектромери за бита - те се делят на два вида - статични с електромеханичен брояч и статични с LCD - дисплей. Наистина си тъп индукционен електромер, който не разбира от нововъденията в областта на енергетиката, който не чете новите закони - но си пъхаш дебелия задник навсякъде. Абе ти да не си някой пенсиониран дебел провинциален енергетик на фалирал завод със самочуствие на Вуте че може да върже контакта на някоя дебела селянка.

Това което не става с ниско напрежение, става с по-високо.



Тема Re: На тъпия електромер - индукционеннови [re: Бyшoн]  
АвторБyшoн (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 19:45



От електроразпределителните дружества се предпочитат статични електромери с LCD дисплей - защото те имат памет, а тези които са с механичен брояч - нямат - но те имат нещо друго което няма да ти кажа - тъпи ми индукционен електромере - за да седнеш на дебелия си задник и да прочетеш малко. Предложих ти да си кажеш адреса за да дойда да ти измера импеданса на контура фаза - защитен проводник но ти нещастнико не посмя. Ти наистина си тъп индукционен електромер с клас на точност 3 и принадлежиш на периодична /последваща/ проверка. И за това съм лицензиран да извършам. Ти си само един глупак, който се счита за недооценен - както професионално така и житейски - не бих се учудил ако признаеш че си и педераст.

Това което не става с ниско напрежение, става с по-високо



Тема Re: На тъпия електромер - индукционеннови [re: бyшoн]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 22:12



Ох, за сетен път показваш своята малоумност!
Абе толкова ли е трудно да четеш, та това се учи в първи клас!
Ще си поиграя да докажа малоумността ти и глупостта ти:
Ети цитат от предния ми пост:

Микропросесорна схема
управлява стъпков електромотор , а той пък върти механичем брояч. В този случай, въпреки определението за статични електромери има въртящи се части и механичен брояч. За 2003 г. Електроразпределителните
дружества са закупили 142 000 такива електромера


А ето какво ми отговаряш: Виждам че не познаваш електроенергетиката в България, 142 000 елелктромера статични се закупиха само от Старозагорското електроразпределение

Добре де, толкова ли си прост че не можеш да разбереш последното мое изречение за 142 00 електромера - там става въпрос за точно определен вид а не изобщо за статични електромери?

Ето цитат от моя пост: Въпреки това, най разпространените статични електромери за битови абонати са с механични боячи.А при тези, които не са с механичен брояч и обикновено са с течно-кристален дисплейи има опасност от загуба на данни

Ето твоя просташки отговор: По отношение на статични елелектромери за бита - те се делят на два вида - статични с електромеханичен брояч и статични с LCD - дисплей

Та нали точно тези два вида електромери споменавам, можеш ли да четеш?
И защо повраряш това с което те поправих, че само част от статичните електромери измерват трите вида енергия?
А защо битовите са много повече в сравнвние с тези, които измерват трите вида енергия?
Ами много просто: Трите вида енергия се измерват само на малка част от абонатите -- тези които са големи консуматори!

Какво стана със задачката, искам да ти кажа право в лицето че полагаш невероятни усилия да пишеш какви ли не глупости, само не обелваш и дума за задачката, която е предизвикателството пред теб.
Ама както казах, нивото ти е доста ниско и ще пишеш само глупости и литературни съчинения.
Надявам се, че поне сам се убеди че си неспособен да решиш задачката.
На мен точно това ми беше целта, сам себе си да убедиш в ниското си интелектуално ниво!


Видях какъв глупав отговор си дал за задачата във другата тема:
Смяташ грешно уточнението за различните фази:)))
Комшиите по принцип си били на различни фази:)))
Аз имам комшия от ляво, от дясно, отдолу и отгоре!
Всички ли сме на различни фази , май ще трябва да има 5 различни фази!
И напрежението естествено върху консуматора ще е линейното, защо го констатираш това, та нали в условието е споменато!

Абе просто без коментар!



Тема Re: На тъпия електромер - индукционеннови [re: Бyшoн]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 22:44



Ти си космически и галактически глупак!
Тези с механичните броячи нямали памет:)))))))
Олеле какъв идиот -- ами брояча какво е бе -- енергонезависима памет която е почти вечна!
Ти под памет какво разбираш?
Да не би да разбираш само паметта която помни събитията при многофункционалните електромери -- отпадане на напрежение, товарни характеристики и др.
Казах ти, тези електромери са много по-малко от другите, които само измерват активна енергия! Това е така, защото големите консуматори, които се измерват с тези многофункционални статични електромери са много по-малко на брой от останалите!
Така, че ако говорим за по-голямата част от статичните електромери - това са тези електромери които измерват само активната енергия и помнят нейните показания и струват 50 - 60 лева.
Така, че във всички случаи най важното е да се помнят показанията!
Ами запомнянето на показанията, в този случай механичния брояч не е ли изключително надежна памет!?
За какво прескочи на тема "импеданс на контура фаза-защитен проводник"?
Да не би да искаш да кажеш че ти е ясно нещо от това?
Съмнявам се, и съм сигурен че си отново кръгла нула!

Сега разбрах обаче какъв си!
Ти си един от онея , които са лицензирани и извършват разни измервания и разни надзори и строителни книжа изискват такива като теб да лапат парички.
И обикновено такива рапони, бездарници и глупаци като теб разчитат на това, та иначе за нищо не ставаш и трябва да умреш от глад!
Но въпрос на време е естествения подбор да те изхвърли от системата!

Бил лицензиран , каво можеш да правиш та са те лицензирали , свирки ли?

Не предполагай, че съм педераст, може да се окажа че съм ти баща -- знае ли човек?

Айде стига си го разтягал всеки път с различна тема, опитай да решиш задачата! Хайде , докажи на себе си това което доказа на мен - че електротехниката не ти е силната страна!



Тема Re: На тъпия електромер - индукционен [re: elektromer]  
Авторбyшoн (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 13:58



Когато се води спор не се говори с някакви недомлъвки така говорят хора които не познават нещата с детаили а ти си точно от тях, така и не посмя да си кажеш адреса за да дойда да ти премеря импеданса както и да ти проверя електромера и да ти докажа, че веднага ще разбера дали крадеш ел.енергия. Лиценезиите, тъпи ми електромере за реактивна енергия се дават само на фирми които отговорят на определени изисквания, така се регулира свободния пазар, виждам че ти доста ги мразиш законовите разпоредби то и по това ти личи че не познваш законите в областа на енергетиката. Маи наистина си изхвърлен отнякъде нещастен енергетик които може да свърже само един контакт.

това което не става с ниско напрежение, става с по високо




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.