Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:06 25.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: свързваното на контактнови [re: elektromer]  
АвторRazbirasht (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 14:45



Електромер от доста време чета в клубовете, доста твой неща съм прочел и бях останал с впечатлението, че ги разбираш нещата ама с тоя свой последен пост само успя да ми развалиш добрите ми впечатления от теб.
Мисля, че от много писане и четене ти се е размътила главата, стой по надалеч от монитора, че не ти влияе добре. Дефектнотокови защити са ми минали много през ръцете, също така на много хора съм обеснявал как действат, как да си ги подвържат и т.н. и тези хора после са ми благодарили.

Ти от много мислене чак са уливаш........

Да ама се получават различни ситуации, при които защитата не трябва да задейства, пък тя задейства.
---> кои ситуации....ако всичко е наред не се задейства бъди спокоен.

широкия диапазон от възможни ситуации, в които принципа на действие и защитата не са адекватни!---> широк диапазон!$^#$^&
Грънци не е широк диапазона, или входящия ток е равен на изходящия или не е, това е....

аде писна ми да пиша, знам че няма да ме разбереш и ще напишеш поредния си научен труд без да се замислиш над написаното.

аде



Тема Re: до младежанови [re: dian_dimitrov]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано04.03.04 20:21



Щом съм писал 60 начи е толкова.Щом съм писал че е неравномерно ползване на ел. енергия по фази начи е така.Щом съм писал че нямаме заземление на таблото начи че и това е истина.Какво още.Трабите са ми монтирани 1965 година и още са си читави за тая възраст.Нямам намерение да търся нищо по комшиите щото съм си изяснил проблема - бих казал основно селски щото там стават такива неща ама централна градска част в Пловдив е същата ситуация.Не съм се ровил само в нашето табло за да пиша това.Профилактиката я знам и не всичко се мери на година има забежки в закона където гл.енергетик писмено може да отложи проверката на някои не чак толкова използвани консуматори та да пълни джобове напразно.Все има такива дето са забутани и не се ползват с години.А и самата проверка все още се извършва отгоре-отгоре та за това.Не че съм против да се мери даже и два пъти в годината ама тарифите не са от най ниските та за това.
Благодаря за загриженоста ти.Но съм спрял за сега до тук.Като ако се преместя някъде другаде където ще съм си относително самостоятелен ще дерзая по въпроса с дефектнотоковите защити и тяхното практическо приложение.
Айде със здраве и нищо лично - нали

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: тъпия индукционен електромернови [re: бyшoн]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано07.03.04 16:30



Абе малкознайко, ти не си дори малкознайко!
Ти си незнайко!
Всичко , което ти казвам е подкрепено и с практика!
Не ми говори за колендри и муфи, защото не ти е ясноо за какво става въпрос!
Водата във водопровода с какви свойства е според теб?
Преди точно 4 месеца и 14 дни , имаше смъртен случай от това че комшия офазява бойлера.
Случая го даваха и по БТВ, дори тече следствие!
Но не знам защо са ти нужни примери, елементарните неща които не разбираш са следствие на техническста и интелектуалната ти неграмотност!
Айде обаждай се и по-рядко!



Тема Re: До електромер и Дианнови [re: млaдeжa*]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано07.03.04 16:51



Това че ходиш на изпити по охрана на труда и , не значи нищо!
Всяка година съм на този изпит!
Този правилник е членове, правила и т.н.
Тази материя не те прави по-голям електроспециалист !
Тази теория е за безопасността при работа, не повишава грамотността ти по електротехника!
Ето цитат от твоя пост:
Никога не съм твърдял и предполагал че моята земя и нулата която получавам ще са равни
Ами като е така, спомни си как щеше да мериш утечката!
100% неграмотност демонстрираш приятелю!
На какъв език трябва още да ти обяснявам, че защитата ще ти задейства неселективно, лъжливо!
И това няма да е случайност, а постоянно ще е така!
Може би работиш в енергото?
Да ама демонстрираш и незнание по отношение на подстанции и релейни защити!
Земното съединени е особен вид пробив, който не е авариен за системата 20 киловолта! Така е защото тази система не е със заземен звезден център!
В повечето подстанции дори няма защита , която да изключва съответния звод , който е с пробив към земя.
Там просто се сигнализира, че има "земя" и дежурния ръчно - един по един зашпочва да изключва, докъто разбере кой е!
Земния пробив не е авариен режим и може да си работи системета така въпреки че има пробив на една от фазите спрямо земя!
Така че за какво забавяне на защитата говориш!
В повечето случаи тя винаги си е бавна!
Виж , когато звездния център е през резистор, тогава е друго, ама нямам намерение да ти обяснявам повече!
И изобщо не става дума ти да си бос и разкрачен върху мястото на пробива , а става дума за твоя кол, който ще внесе потенциала в дома ти!
Щом ходиш на изпити по безопасност, няма нужда да ми губиш времето , а просто прочети темата "Мерки за защита срещу индиректен допир" от учебника си по безопасност на труда!



Тема Re: тъпия индукционен електромернови [re: бyшoн]  
Автор dian_dimitrov (пристрастен)
Публикувано07.03.04 16:53



ми това което казваш цитирам:"първото съединение - муфа, нипел или холендер на него има кълчища и цялата ти теория отива до там" е да ама не кълчищата са само за уплътнение а все пак резбата си е електрически свързана. А това че няма случай... има и то доста въпроса е че "трудовите злополуки" на ел.техниците и техните грешки не получават гласност. А ако водопродната ти инсталация е от ПВЦ най-много да се самоубиеш ако ти се пръсне нагревателя и офази корпуса на бойлера.



Тема Re: до младежанови [re: млaдeжa*]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано07.03.04 16:58



абе щом имаш 60 волта на нуата ти спрямо земя, тогава у вас между фаза и нула имаш напрежение 160 волта!
Та у вас напрежението 160 волта ли е?
Как работят ел.уредите ти при това напрежение?
От това по - голямо доказателство че приказваш на изуст , здраве му кажи!



Тема Re: До електромер и Дианнови [re: elektromer]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано07.03.04 20:26



Уважаеми,
явно не обичаш да чете постовете или забравяш тия неща дето са писали неграмотници като мен за разлика от букварите.
Писах че имам 60 волта потенциална разлика между двете нули,земи или не знам как ще интерпретираш пак изреченията ми.По подробно пак за теб. Меря с волтмер между нулата която идва от електроразпределителната мрежа и водопроводната инсталация - 40-60 волта.Напрежението ми идва 220-230 волта.Вече трябва да е ясно.
Отново заявявам за пореден път и за последен утечка ще меря между фазата и моята си земя с колците щото на нея ще вярвам повече щото ще съм си я премерил с лаборатория.
Кабелите 20 кв. си имат уплетка или медно фолио към които обикновенно пробива до земя не се тига.Може и става когато ти търсят аварията с кенотрон и то по продължително време.Тогази бронята или уплетката или фолиото се пробиват и нещата стават видими от вън тоест потенциал в земята се получава.
Бих се учил от теб виждам доста си залягал над учебниците а и още залягаш над тях.Това е добре.
Айде със здраве.
И запомняй моля те какво съм писал и не вади цитати от контекста които те удовлетворяват.
Сбогом.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: До електромер и Дианнови [re: млaдeжa*]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано09.03.04 18:15



Аз също ти казвам сбогом, но преди това ще отбележа основните грешки които допусна в последния си пост:

1. Не може между нулата при теб и земя (водопровода) да има 60 волта, а пък напрежението да тие 220-230 волта!
Според втория закон на Кирхов, това е изключено!
Спомни си, че началото на нулата е хубаво заземена!
А твоето заземление или водопровод, дори и да не е чак толкова хубаво, ако не тече ток(т.е. нямаш повреда в твоя или на комшията ти бойлер) , а мериш с волтметър както казваш, ще има почти този потенциал "земя" , който го приемаме за нулев и е равен на този в началото на нулевия проводник.
По принцип дори водопровода си е хубавичко заземен , защото освен че си е в земята и освен тръбите, и водата в него е проводима и всеки си е занулил бойлера, а нулата на много места е заземена и т.н.!
Така, че щом при теб между нулата и "началото на нулевия проводник" има 60 волта, то какво ще остане за напрежението между фазата и нулата в таблото ти?
Всъщност има една теоретична възможност, но това по-скоро ще е съвпадение, късмет и т.н. И тази възможност е следната:
Нулата при теб да е изместена стойностно и фазово така, че напрежението между нея и едната фаза да си остане 220-230 волта, а между нула и земя - 60 волта , но тогава напрежението между другите две фази и нула ще е доста различно от стандартното и едната от тези две фази ще има напрежение спрямо нула доста по-високо от 220-230 волта -- някъде около 270 волта. Това за 270-те волта е наум сметнато , не смятам за необходимо да ти го смятам. Можеш да си го сметнеш -- чиста тригонометрия е !
Така, че това не може да е така, защото щеше да има повредени уреди на комшиите и постоянни проблеми, жалби към енергото и съответно тяхна реакция!
И още нещо -- дори и така да е във вашата захранваща линия, напреженията при теб (60 -те волта и 220 - те волта) щяха да са силно изменящи се от товара в мрежата, но в никакъв случай установени с тези стойности които говориш!
Помисли върху това и не се запъвай повече -- това е елементарна електротехника!

2. За какво измерване на утечка м/ду фазата и твоята земя говориш?
Къде ще сложиш амперметъра? Знаеш ли че амперметъра се слага последователно?
Така -- последователно на фазата ли ще го вържеш, за да измерваш консумацията на ел.уредите си?
Последователно във локалното си заземление ще го вържеш и ще получиш ефектите които ти разкрих?
Ще мериш нулевия и фазовия ток и ще се ползва разликата между тях? - това също ти го описах!
Май на и на теб не ти е ясно! :)))
Ще ти разкрия една тайна -- нямаш други възможности за връзване , т.е. няма къде да варираш и хубаво че каза "Сбогом" , защото не виждам какво друго можеш да кажеш!
3. Относно кабелите 20 киловолта -- :))) не се излагай и не говори такива глупости! Пробие ли към бронята -- бъди сигурен че е пробило и към земя, т.е. има дупка във външната обвивка, винаги е така!
Причината е , че в мястото на земното съединение потенциалното и термичното въздействие " гръмват" кабела! А потенциалното въздействие също е значително, защото уплетката , фолиото нямат токопреносна способност , защото ............ стига съм ти обяснявал вече!
Нямам претенции да се учиш от мен (както ме иронизираш)!
Първо защото ти си неспособен да се учиш , защото психологично си достигнал нивото си на некомпетентност, а това е така заради самочувствието ти и убедеността във собствената си правота!
Второ - преди да се учиш от човек , трябва да поучиш от учебници и да достигнеш някакво ниво , или поне нагласа за попиване на нови подробности, различни на допусканите от теб!

Ако искаш да не ти вадят цитати от постовете , които са глупави , просто спри да пишеш глупости!


Което не става с обороти, става с кубатура!



Тема електромер истината е някъде там:)) [re: elektromer]  
Автор dian_dimitrov (пристрастен)
Публикувано09.03.04 20:41



Истината е някъде там:) казваха някъде по някакъв повод. Според мен е нещо нормално да има 60 волта потенциална разлика между тръбите на водопровода и "0". Е преди да сте се нахвърлили върху мен да поясня- един от най-тъпите начини на кражба на електричество е техника като ти закача електромера да се направи на ударен да се поразсея по някаква причина и да пообърка схемата на свързване. То не друго схемата си остава същата ама вместо фазата да закачи "0" и обратно ефекта който се получава - през токовата намотка на електромера ти минава "0" а фазата минава директно. до тук добре ама как ще се краде ток при положение че при монофазните консуматори колкото идва през фазата се връща през "0" :) е да ма тук на помощ идва един външен заземител (или "0" на комшията все пак то "0" на комшията ти иде директно и не му се отразява на сметката) та тока ти идва директно през фазата и отива в .... земята а не се връща през токовата намотка на електромера демек не се отчита. По-горе споменахме че тръбите са естествен заземител е защо да набиваме изкуствен??? така че това е възможна причина да имаш толкова голяма потенциална разлика между "0" и тръбата.

Е това са размисли на 2 ракии може и да греша ама в повечето случаи това си е причината по тръбите да имаш ток. И моля те си трай че енергото само това дебнат има да претърсват кооперацията че свят ще ви се завие. Все пак и това си е възможност:))



Тема Re: електромер истината е някъде там:)) [re: dian_dimitrov]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано10.03.04 19:13



Че претърсват ако ги пущим.Работата им е в таблото при мен нямат от последната.
Ех да може и водомера да ми е отвън.

Което не става с кубатура става с обороти



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.