Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:14 26.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: ПОЗВОЛИ МИ ДА ТЕ ПОПРАВЯ! :))нови [re: elektromer]  
Автор dian_dimitrov (пристрастен)
Публикувано28.01.04 22:38



e добре де не съм казал нещо много погрешно просто от таблото излизат 3 кабела единия си е фаза няма спор а другите 2:) единия съм го писал "земя" е то наистина не е точно земя а така се нарича по принцип да се различава от нулата както казах и 2-та са закачени на едно място. Ако седнеш да обясняваш на някой дето не му е ясно малко трудно ще те разбере за това обяваваш че черния ти е фазата, синия нулата а жълтия земята. До тук добре ама въпроса е не дали 3-тото жило ти е истинска земя а да не е токово натоварено за да се избегне ти си знаеш какво. А колкото до големите мрежи:) които минават на захранване м/у 2 и повече трафа.... това вече си е голям проблем. Въпроса беше за локални мрежи където всичко е за предпочитане да е на един токов кръг. А ако не се лъжа хъбовете са галванично разделени:) а ако имаш 3 проводна мрежа аз ти казах не е въпроса дали си я заземил като хората и т.н. а да изравниш потенциалите на цялата мрежа нещо което със 2-проводна мрежа май не става толкова лесно:)



Тема Re: ПОЗВОЛИ МИ ДА ТЕ ПОПРАВЯ! :))нови [re: dian_dimitrov]  
Авторpppppppppppp (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 10:33



А това говорили ви нещо?





Тема ми защита:)нови [re: pppppppppppp]  
Автор dian_dimitrov (пристрастен)
Публикувано30.01.04 18:24



Е това си е защита някаква прилича на дефектнтокова ама не съм сигурен всички защити са с еднакъв корпус въпроса е какво вършат. Ако е дефектнотокова тя се връзва през фазата и нулата ама контактите НЕ се зануляват а се заземяват когато геометричната сума от 2-та тока не е нула т.е. имаш утечка перез земя то тогава сработва реле което изключва защитата. По нашите земи нещо не са на мода:) все още :) тази защита конкретно е монофазна променливотокова:)



Тема Re: ми защита:)нови [re: dian_dimitrov]  
Автор lady_wlll (The best!!!)
Публикувано12.02.04 12:22



??? ni6o ne razbrah...


love

Тема Re: свързваното на контактнови [re: elektromer]  
Авторjerry (Нерегистриран)
Публикувано27.02.04 13:05



Ако електрическата инсталация се предпазва с дефектотокова защита е задължително заземяването на корпусите на уредите, а не зануляване!!!



Тема Re: свързваното на контактнови [re: jerry]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано28.02.04 12:47



Когато си чел за дефектно токовите защити си не си вникнал до край с всички подробности , или пък си ги забравил.
Човека попита как да свърже контакта си , а вие започнахте да говорите за всичко което знаете и то точно знанията ти по отношение на тези неща са оскъдни.
Та не знаете ли какъв е нормалния стандарт в БГ?
Каква е концепцията на електрозахранването?
Какви глупости за дефектно-токови защити ми говорите?
Дрън-дрън!
Казах и преди че това се прилага в БГ на специални места, където захранващата система няма нищо общо със стандартната , която е със заземен звезден център!
Там звездния център е изолиран и съответно не може да се прибегне до зануляване на металните части.
Или ти си мислиш , че енергото ти подава 220/380V и ти започваш от там нататък да се правиш на много умен и да правиш в твоето жилище дефектно-токова защита и не зануляваш ел.уредите си!
Много си сбъркал , нали комшията е занулил бойлера и през В и К тръбите е занулен и твоя , а ти си мислиш, че не е!
От там нататък пък такива явления могат да се развихрят , че да те заболи главата!
Няяма обаче сега да се впускам в подробности !
Успех с дефектно-токовите защити!



Тема Re: свързваното на контактнови [re: elektromer]  
Авторjerry (Нерегистриран)
Публикувано01.03.04 12:27



Явно, че като стане въпрос за електротехника, говориме на различни езици. Съжалявам, но ще трябва да си опресниш знанията (ако може да се говори за такива).
И да знаеш, че възпитанието изисква когато някой ти каже нещо, от което не разбираш, да замълчиш и да се вслушаш



Тема Re: свързваното на контактнови [re: jerry]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано01.03.04 19:13



Не ми се спори с теб, още повече че в последния си пост нямаш нито едно техически насочено изречение -- с какво да споря с литературните ти констатации? -- Не , благодаря!
Ако наистина те занимава метода с контрола на изолацията , можеш да си помислиш за това което ти писах!
Недостатъчносста на твоите знания идва от липсата на практика и цялостен концепционален поглед!
Помисли си за бойлера, как мислиш че можеш да защитиш твоите мераци, твърдения и тези при него?
Как би контролирал изолацията там?
А още колко подробности има при този метод?
Едва ли си запознат с истинската практика по този въпрос!
Има подробности, които определят смисъла на приложението в един или друг случай!
Съвсем нищо не значи прочитането на тази тема от учебника!
Аз мога да приема друго мнение, аргументирай своето мнение и ще се радвам да науча нещо от теб!
Ама айде първо да помислиш за бойлера!
После припомни си теорията по отношение на този метод, а аз ще ти кажа какво ще стане на практика!



Тема Re: свързваното на контакт [re: elektromer]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано01.03.04 19:49



Да предположим че съм си боднал няколко колеца-заземителни в градинката сред марулите и доматите.Свързал прилежно и съответно викнал твоята особа да премериш преходното съпротивление.При удовлетворителни стойности прекратявам загрозяването на подземния пеизаж.Прекарвам си въпросната земя до защитата-дефектнотоковата де.А бойлера съм взел да го свържа с вода с ПВЦ тръбици и не съм го занулил с нулата на енергото а заземил с моята си земя.Та начи бойлера ми има захранване с фаза и нула а дефектно токовата защита мери утечките между фазата на енергото и моята земя.Тогава кво следва.Напразно съм си купил дефектно токова защита или напразно съм бил колците в градинката и съответно съм ти дал грешни пари за меренето?

Което не става с кубатура става с обороти


Тема младежо нещо се пообърка:) [re: млaдeжa*]  
Автор dian_dimitrov (пристрастен)
Публикувано02.03.04 16:35



младежо нещо се пообърка това с няколкото колеца и дефектнотоковата защита го разбрах не е проблем ама нещо си се пообъркал не се мери утечката на фазата към земя а това дали тока който отива по фазата е равен на този дето се прибира по нулата :) е това е. Ако тока който ти се прибира по "0" ти е по-малко от този който отива по фазата значи част от него е решила да се поразходи някъде на място различно от това което ти си определил ама понеже защото си със ПВЦ тръби и няма на къде да ходи отива при марулките в градинката ако не беше с набил колците щеше да те тресне като влезеш да се къпеш /съжелявам ако си занулил бойлера или си набил колци а тъщата се къпе редовно/
Е това е идеята за дефектнотоковата защита в 2 думи геометричната сума на входящите и изходящите токове трябва да е равна на нула / I с точка отгоре/ ако не ти е станало ясно ми прочети за трансформатор тип "ФЕРАНТИ"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.