Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 05.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Електрическо одеало  
АвторGergana (Нерегистриран)
Публикувано23.12.03 11:15



Тъйкато вашите съвети и коментари относно бойлера ми помогнаха много, позволявам си да споделя следващата покупка, която ми предстои - електрическо одеало.
В града в който живея предлагат:
- турски ел.одеала за 20лв.(размер 1,2/1,5),
- български на "СКИТИЯ"-Генерал Тошево - 29лв, ЗИЕСТО-Варна 29лв и още една българска фирма чието име забравих 21лв((размер на одеалото 0,8/1,5м)
Сравних показателите за напрежение и т.н. - едни и същи са, българските са с материя на спално бельо, а турските с някаква полупромазана материя. Всички имат 1 г. гаранция.Като че ли тези на "СКИТИЯ" Г.Тошево са с най-пълна инструкция . "ЗИЕСТО"Варна имат само 2-3 реда.
Притесненията са ми по отношение на безопасността. Безопасно ли е да се спи с включено одеало......хм може и малко да "изкуквам" тоест да преувеличавам проблема, затова спирам:)))
Моля за вашето мнение!



Тема Re: Електрическо одеалонови [re: Gergana]  
АвторDid75 (Нерегистриран)
Публикувано23.12.03 11:53



Не съм и аз много наясно, само знам от мои познати, че от години ги ползват безпроблемно/ немски или български/ но само със затопляне за 1-2 часа преди сън.
Друга позната скоро купи турски,след като 10 г. е ползвала български.
А като съвет....чувала съм, че турските ел.уреди не са съвсем съвместими с нашата ел.мрежа.



Тема Re: Електрическо одеалонови [re: Gergana]  
Автор quad ((bg))
Публикувано26.12.03 21:22



Otnosno bezopasnostta,ako ne se varti6 mnogo dokato spi6 nqma problem.
Da se spi na vkliu4eno odealo e malko gadno, kato se sabudi6 i ima6 use6tane kato4eli te bolqt vatre6nostite.Ne sam sig. za6to se polu4ava taka,no milsq 4e e poradi "nestandarniq" toploobmen ne organizma.Li4no sam go izprobval i mnenieto mi se spodelq i ot drugi poprespivali s vkliu4eno odealo.Ako e samo za zatoplqne ve4er nqma nikakvi problemi.



Тема Re: Електрическо одеалонови [re: Gergana]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано27.12.03 19:24



ами ако случиш и турските стават, ама наскоро поправях на едно такова превключватела - беше много ментеляво направен :)
иначе да се спи на включено одеало става, обаче одеалото трябва да е отгоре, а не отдолу както повечето хора се опитват. аз поне отдолу не мога да го трая, защото хем ми пари, хем отгоре ми е студено.



Тема Re: Електрическо одеалонови [re: quad]  
АвторGergana (Нерегистриран)
Публикувано05.01.04 09:35



Xexexex otkade da znam kolko 6te se vartya no6tem:)))
Ufff o6te malko shte pomislya



Тема Re: Електрическо одеалонови [re: zaphod]  
АвторGergana (Нерегистриран)
Публикувано05.01.04 09:41



Yasno:)
A dokolko po-visokata cena na Bg odealata e kriterii za po-dobro kachestvo? ili vsichko e vapros na kasmet?



Тема Re: Електрическо одеалонови [re: Gergana]  
Авторkrisi (Нерегистриран)
Публикувано31.01.04 22:41



ot 8 godini spia na electri4esko odealo vlu4eno prez cialata no6t i se 4uvstvam idealno ,balgarsko e i niamam nikakvi problemi



Тема Re: електрическа възглавничканови [re: krisi]  
АвторGergana (Нерегистриран)
Публикувано02.02.04 11:35



Ползвах ел.възглавничка за 1 месец......изкара ми акъла! Лежа си спокойно, гледам телевизия и виждам 3-4 бели черти по екрана на телевизора, а под мен се чува жужуне. Нещо от възглавничката, но доколко е опасно! Някакви подобни звуци усещала ли си в твоето одеало...а дали е възможно да те "перне" ток?



Тема Това е тъпотиянови [re: Gergana]  
АвторЦeцo (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 09:22



Мойта рецепта - горещ душ преди лягане, дебел юрган и спиш като къпан. Аз лично отварям и прозореца час преди лягане ако има възможност. Ако има и кой да те топли екстра. Ако не пълниш едно шише от кола с вряла вода и си лягаш с него. Ако си бачкала достатъчно през деня няма да изстине преди да заспиш.

Не съм убеден че спането с такова одеало е здравословно. Наистина топлобмена на тялото се нарушава. Все едно се затваряш в печка за 8 часа. И да иска да се охлади тялото няма откъде.

За безопаснот аз личо на турско не бих легнал. Скоро оправях турски разклонител, бахти проводниците от мрежовия кабел просто бяха омотани върху клемите. Няма спойка, няма винтче. Поправих в посока към кофата.

Избери българското. Поне ако оцелееш можеш да ги съдиш, близо са ти.



Тема Re: Това е тъпотиянови [re: Цeцo]  
АвторGergana (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 15:40



Ти си симпатяга! Ето това е съвет!:))))))))))))))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.