Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:43 07.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема часовник на електромер  
Автор evilzet (непознат)
Публикувано21.10.03 11:30



здравейте

тази сутрин си сложих контролен електромер в квартирата

ве4е имаше един друг , сложен на другата стая, с часовник

закачих моя електромер и го вързах към крачето на другия за управление от часовника

естествено докато правих всичко това бях изключил главния бушон , после като го включих и всичко тръгна но електромерите работят на нощна тарифа

въпроси:
1. часовника само импулс ли подава за смяна на тарифата или през цялото време на дневната например има 220в на управлението?
2. ако е само импулс мога ли изкуствено да го подам за да оправя тарифите?

мерси



Тема Re: часовник на електромернови [re: evilzet]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано25.10.03 15:31



Часовника подава импулс, но не краткотраен а постоянен, т.е. докато електромера е на нощна тарифа то непрекъснато трябва да му се подава импулс.
Наи често този импулс е Фаза, т.е. 220 V.
Също така няма никакъв проблем с един часовник да управляваш няколко електромера.
Мисля че нещо си объркал при свързването или пък не си съобразил следното:
Първа тарифа е нощната , а втора - дневната.
Има редки случаи в които електромера е такъв че управляващия импулс трябва да е "нула", а не "фаза" - но това са изключитекно рядко срещани електромери.
Има други които можеш да ги управляваш както си искаш.
При тях и двата края на релето което се намира вътре в електромера и управлява тарифите са изведени на клемореда и трябва да бъдат свързани външно. Ако единия край се върже на "нула" , а към другия краи - управляващия импулс то управляващия импулс трябва да е "фаза".
Ако единия край се върже на "фаза", то към другия край трябва да се подава управл. импулс - "нула".
Но най често при монофазните електромери единия край на релето е свързано към "нула" и тази връзка е вътре в електромера. И така , за да включиш нощна тарифа трябва да подадеш импулс "фаза".
Нищо че се нарича импулс - той не е в истинския смисъл импулс.
Т.е. електромера стои на нощна тарифа когато импулса е с високо ниво (фаза), и веднага се връща на дневна тарифа когато отпадне "фазата" от клемата "импулс".



Тема Re: часовник на електромернови [re: elektromer]  
Автор evilzet (непознат)
Публикувано29.10.03 14:10



благодаря за обстойния отговор

аз постнах и в електроника, там също получих нещо

сега май имам механичен проблем

часовника е пластмасов с едни чопчета които ги слагаш на нужните часове

проблема е че не могат нещо да завъртят пласмасовия ствол като минат покрай него, на ръка като го въртя се сменат тарифите но като оставя часовника на дневна примерно и той като включи в 22 нощна на другия ден си остава на нощна а не превключва в 6 на дневна
знам че двете чопчета са различни и съм го съобразил.
чудо на чудесата



Тема elektromere....нови [re: elektromer]  
Автор evilzet (непознат)
Публикувано03.11.03 16:32



оправих си тарифите

реших да пиша да знае6 какъв е проблема

предния "майстор" сменил пластмасовите чопчета на часовника
те нали са две зелено и червено и не е без значение кое къде е

след като ги смених се оправи:)))

а досега другия електромер е въртял през деня на нощна :((((



Тема Re: elektromere....нови [re: evilzet]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано03.11.03 18:42



Радвам се че си решил проблема.
Значи той не се е появил (както писа), след като ти си сложил втория електромер. Проблема си е съществувал и преди това.




Тема Re: elektromere....нови [re: elektromer]  
Автор evilzet (непознат)
Публикувано04.11.03 11:08



прав си
ами и аз се чудя къде съм гледал

вероятно съм погледнал след като съм изключил главния бушон :))

тъй като тогава смятах че котвата си стои и и е нужен еднократен импулс да се обърне :::)

инертно мислене, кво да правиш

сега е екстра



Тема Re: elektromere....нови [re: evilzet]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано19.11.03 07:05



и още нещо , ако часовника и първият електромер са за пред електроснабдителното предприятие и се плаща по тях е добре да се обадите да ви ги пломбират, щото както си пипал по часовника може да бъде изтълкувано с цел неправомерно включване на нощна тарифа, а това се санкционира от енергото и ще бъдете изненадани неприятно със наложена сума като санкция




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.