Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:44 27.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема МУФА на захранващ кабел  
Автор Naughty Hacker (нахалник)
Публикувано29.09.03 14:53



1. в двора ми минава захранващ кабел, 3 фазен, байа дебел (колкото китка) от трансофматор наблизо..
2. кабела минава през двора и излиза в табло пред къщата (с бушони голями)


въпрос: може ли да се направи муфа на този кабел?

----
blessed is he who expects nothing, for he shall not be disappointed


Тема Re: МУФА на захранващ кабелнови [re: Naughty Hacker]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 23:19



Da, moje da se napravi mufa na vseki kabel, a na tozi koito opisva6 e naistina vyzmojno i nqma ni6to slojno i pritesnqva6to - toi e kabel "nisko naprejenie" - 220/380 V. Nezavisimo ot se4enieto, sravnitelno lesno moje da se napravi mufa.
kazvam sravnitelno lesno, za6toto tova bi otnelo ne pove4e ot 1 - 1.5 4asa i neobhodimite materiali sa za okolo 10 - 15 leva.
v sravnenie - ako kabela be6e naprimer 20 kV - to materialite 6tqha da sa po-specialni i dosta po skypi, a i 4oveka koito pravi mufata trqbva da e specializiran v tova.



Тема Re: МУФА на захранващ кабелнови [re: Naughty Hacker]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 23:24



Da, moje da se napravi mufa na vseki kabel, a na tozi koito opisva6 e naistina vyzmojno i nqma ni6to slojno i pritesnqva6to - toi e kabel "nisko naprejenie" - 220/380 V. Nezavisimo ot se4enieto, sravnitelno lesno moje da se napravi mufa.
kazvam sravnitelno lesno, za6toto tova bi otnelo ne pove4e ot 1 - 1.5 4asa i neobhodimite materiali sa za okolo 10 - 15 leva.
v sravnenie - ako kabela be6e naprimer 20 kV - to materialite 6tqha da sa po-specialni i dosta po skypi, a i 4oveka koito pravi mufata trqbva da e specializiran v tova.



Тема Re: МУФА на захранващ кабелнови [re: elektromer]  
Авторsuhya (Нерегистриран)
Публикувано08.10.03 01:30



само гледай все пак да не набараш 20KV кабел ,гърмът ще е страхотен и ако останеш жив ще те барнат веднага.Доколкото разбирам ти ще "влачиш" ток ,т.е. ще правиш разделка,а не муфа.УСПЕХ




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.