Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:02 27.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема BOBINA SUPROTIVLENIEнови  
Автор[PlTASHT (Нерегистриран)
Публикувано13.09.03 11:39



ZDRAWEITE ,
IMA LI NA4IN DA SE POWISHI SUPROTIVLENIETO NA BOBINA ZA PROMENLIV TOK ,BEZ DA SE VUZDEISTVA MEHANI4ESKI WURHU NEIA,KAPSULOVANA E V NIAKAKWA SMOLA.
TRIABVA MI DA KAJEM SUPROTIVLENIETO I OT 500-600 OMA DA STANE 1200-1500 OMA.
AKO IMA NIAKAKUV NA4IN MOLIA SPODELETE.



Тема Re: BOBINA SUPROTIVLENIEнови [re: [PlTASHT]  
Авторmajtapchija (Нерегистриран)
Публикувано13.09.03 18:39



Dirktno pitaj "ELEKTROMER".
Toj znae!



Тема Re: BOBINA SUPROTIVLENIEнови [re: [PlTASHT]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано13.09.03 22:46



trudno mi e da ti dam syvet, za6toto ne znam to4no tvoq slu4ai.
opi6i po podrobno kakvo iska6 da pravi6, 4e da povi6ava6 ...
1. syprotivlenieto(aktivnoto) li samo iska6 da povi6ava6 ili stava vypros za impedansa? - mislq 4e ima6 predvid impedansa.
2. kolko e sega impedansa i s kolko iska6 da go povi6i6?
3.dopustimo li e svyrzvane kym neq(posledovatelno) na element - bobina ili rezistor?
4. ima li mqsto na makarata na kapsulovanata bobina za navivane na dopylnitelni navivki?
Trqbva da se komentira konkretniq slu4ai za da se izbere edin ot goreopisanite , ili pyk nqkoi drug na4in.




Тема Re: BOBINA SUPROTIVLENIE [re: elektromer]  
АвторPlTASHT (Нерегистриран)
Публикувано14.09.03 08:41



ISKAM DA POVISHA SAMO AKTIVNOTO SUPROTIVLENIE NA BOBINATA ,NE MOGA DA VKLU4WAM NISHTO KUM NEIA POSLEDOVATELNO ,ZASHTOTO NIAMA DOSTUP DO NEIA .PREDPOLAGAM 4E S POSTOIANNEN TOK AKO I VUZDEISTVAM BI MOGLO DA SE POLU4I POWISHAVANA NA SUPROTIVLENIETO,NO MOJE DA STANA I OBRATNOTO AKO SE OPEKAT PREKALENO MNOGO NAMOTKITE.IDEIATA MI E 4REZ PROPUSKANE NA POSTOIANEN TOK DA IZTUNIA NA NIAKOI MESTA MEDNIAT PROVODNIK I TAKA DA SE UVELI4I SUPROTIVLENIETO I. DAI SUVET KAKVO NAPREJENIE I TOK E NAI PODHODIASHT ZA TAZI CEL ,ZASHTOTO ZNAM 4E MOJE DA SE POLU4I I PROBIV I TOGAVA VSI4KO GUBI SMISUL.
BLAGODARIA PREDVARITELNO



Тема Re: BOBINA SUPROTIVLENIEнови [re: PlTASHT]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано14.09.03 09:48



включи капацитет паралелно на бобината, така че да прави резонанс за честотата на която искаш да повишиш съпротивлението. не знам дали това ти върши работа де.



Тема Re: BOBINA SUPROTIVLENIEнови [re: PlTASHT]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано14.09.03 22:10



mislq, 4e spostoqnen tok da narani6 termi4no provodnika ne e dobra ideq, za6toto pyrvo 6te se stopi laka i 6te dadat na kyso namotkite i 6te se prosti6 s bobinata.
ako iska6 da povi6i6 aktivnoto syprotivlenie, za6to prosto ne sloji6 rezistor posledovatelno na neq?
kazva6 4e nqma6 dostyp, a za pyskane na postoqnen tok za da vyzdeistva6 nali pak ti trqbva dostyp?



Тема Re: BOBINA SUPROTIVLENIEнови [re: PlTASHT]  
Автормитakaтa (Нерегистриран)
Публикувано15.09.03 11:48



Както знаем:

ро(t) = ро 20*[1+алфа*(t – 20 °C)]

за мед: алфа =4.2*10Е-3

можеш да си сметнеш при загряване на бобината до макс. работна темп. с колко ще и се вдигне съпр.
Ако знаеш мах темп. естествено
Може би е около 130 градуса




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.