Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:47 03.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Икономично ли е отоплението с газова печка  
АвторOптимиcт (Нерегистриран)
Публикувано11.09.03 10:12



Здравейте! Моля, който има отношение по повдигнатия въпрос да сподели мнението си. Благодаря Ви !



Тема Re: Икономично ли е отоплението с газова печканови [re: Oптимиcт]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано11.09.03 19:15



Ами изчисли си го сам.На газовите печки им дават разход около 300 грама газ на час при пълна мощност (три панела, 4200вата).Връзката килограм/литър газ е около 1/1,8.Имай си на предвид също че обикновено зимата цената на пропан-бутана се вдига.Мисли и за факта че ще дишаш продуктите на горенето.
Значи мнението ми е само при положение, че въпроса ти се отнася за отопление с печка на пропан-бутан.Ако питаш за отопление с природен газ и разни котли не съм сигурен как точно стоят нещата.



Тема Re: Икономично ли е отоплението с газова печканови [re: ESPACE]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано12.09.03 10:30



И внимавай печката да не те преспи някоя нощ съвсем, та да не станеш на сутринта - не е за напълно затворени помещения, приземни стаи и др. където няма вентилация - изгаря ти кислорода в стаята!







Тема Re: Икономично ли е отоплението с газова печканови [re: Mapkишkи]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано12.09.03 14:22



Трудна работа е да не се събудиш ако заспиш на запалена газова печка дори в добре изолирано помещение.Вярно е че при работата на печката кислородът ще намалее доста но се стига до едно ниво при което печката угасва от недостиг на кислород но той все още е в достатъчно количество да не се задуши човек.И като угасне пък има един термо датчик дето спира газта да не се задушиш пък от нея.
Въпреки това аз съм твърдо против отоплението с пропан-бутан, нито е по евтино нито по удобно.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.