Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:39 26.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема do elektromer,zaphod i drugite  
АвторBrons (Нерегистриран)
Публикувано01.09.03 00:18



Пичове,поразгледах няколкото теми в които търсите работешто решение и изкам да ви насоча да порасъждавате върху идея която някога преди 1.5-2 години прочетох тук но несъм пробвал . Познанията ми по ел.техника са наполовината на вашите затова се надявам да си изясня через вас дали идеята е работеща.
1. Принципът на идеята е да се използва реактивната енергия като се направи реактивен нагревател (образно казано).
2. В описанието което си спомням тогава се казваше че електромера отчита500 вата а отделената топлина е за 2 киловата.
3. това което беше като словесно описание бе на човек които не разбира от ел. техника но го е виждал работещо.

А идеята е следната :
Върху една тръба примерно с диаметър 50мм и някаква дължина(примерно 50см се навива бубина с изводи 1 начало, 2 край от лаково изолиран проводник. След това се вкарва в друга тъба която е принерно с диаметър 60мм. и се свързват механически в двата края зада се затвори магнитопровода.
Сещате ли се да се получи като трансворматор с първична намотка но без вторична работещ на празен ход.Предполагам че материала на тези тръби трябва да е от силициева стомана или друг подходящ материал .Тоест при вклячване в мрежата да се получи почти само индуктивен товар . (Вие сте спецалисти и можете да свържете тази намотка дали ако е с определени параметри като се има в предвид и съпротивленито дали може да използват разните хармонични за които расъждавахте в една от темите за да работи идеята. )
Та да продължа, примрно десетина такива намотки свързани последователно
което е все едно един трансформатор на празен ход се пита дали върти електромера и ако го върти то сигурно е много слабо .Но от вътрешните загуби тези тръби се загрявали до около 45-50 градуса и като се обдухвали с вентилатор от долу този които го описваше твърдеше че северно помещение което традиционо се е отоплявало с маслен радиатор 2 киловата сега с това го е засичал и се получевало че електромера измервал 500 вата.
Това е от мен ,ще ми е пратно да прочета компетентни расъждения а може би
и това да ви доведе до нови идеи от които и аз да се възползвам.



Тема Re: do elektromer,zaphod i drugiteнови [re: Brons]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано01.09.03 00:31



:-)



Тема Re: do elektromer,zaphod i drugiteнови [re: Brons]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано01.09.03 01:55



zdrasti, 6te ti dam moeto mnenie, dano ti e ot polza.
zna4i ideqta e izkly4itelno induktiven tovar, a zagubite v medta - da otdelqt nqkakva toplina.
tezi , kolkoto i malki i kakvito i da sa toplini - sa aktivna energiq, koqto elektromera 6te ot4ete.
taka 4e principno spored men, tazi ideq e obre4ena.
ne otri4am 4e nqkoi moje da e postignal uspeh s tova, no eto kakva 6te e pri4inata:
syotvetniq elektromer e gre6al 4uvstvitelno, kogato cos(fi) e bil mnogo blizo do nulata, a tova se polu4ava pri silno reaktiven (induktiven v slu4aq) tovar.
taka 4e tova moje da se slu4i, samo ako syotvetniq elektromer ne e v red i ima golqma gre6ka pri takiva tovari.
izpravniq elektromer - po tozi na4in e nepobedim.
v blizkoto minalo pred elektromernata industriq stoe6e takyv problem:
poneje kalibriraneto za cos(fi) si e samostoqtelna operaciq i trqbva da stane taka, 4e pri (fi)= 90 gradusa elektromera ne trqbva da se vyrti.
oba4e kato se napravi tova - elektromera 4uvstvitelni gre6i pri blizki do 90 gradusa ygli.
i imenno tazi ideq moje da izpolzva tova nesyvar6enstvo na elektromera.
ot nqkolko godini nasam, elektromerite ve4e nqmat tozi nedostatyk, pyk za stati4nite da ne govorim.
no pri vseki moje da se slu4i elektromera da e malko ili pove4e povreden ili pyk s 4uvstvitelna gre6ka i tova estestveno moje da byde izpolzvano, no ne moje da byde ob6to pravilo. kakto nabludavam , mnogo skoro ostanalite stari elektromeri 6te bydat podmeneni ot novi i to zapadni!



Тема Re: do elektromer,zaphod i drugiteнови [re: Brons]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано01.09.03 08:11



и защо вътрешните загуби да са "реактивна" енергия?
значи всички идеи базирани на "реактивна енергия" за обречени на загуба, няма да обяснявам пак защо, бах го направил в отделна тема.



Тема Re: do zaphod i drugiteнови [re: zaphod]  
АвторGuest (Нерегистриран)
Публикувано01.09.03 09:49



Mislja che "elektromer" e prav, nadali shte otchete greshno pri tazi situacija elektromera ako e dobre nastroen.
Po skoro pomislete vyrhu edna druga ideja deto se prokradna
ot drugata tema :

Kak raboti adjeba mehanichnata chast na zavyrtaneto na diska i da se pomisli kak moje da se namali zavyrtaneto ot slednoto:
Za da se zavyrti diska mu trjabva uskorenie koeto preodoljava trieneto i spiracnija moment na postojannia magnit .
Do tyk jasno
No kak i koga vyv vremeto tochno se poluchava tova uskorenie???????
Az vse pak si mislja che e v nachaloto na poluvylnata, a sled vyrhovata chast
Uskorenieto namaljava. T.e teorijata na njakoj che kato konsymira vyv vtorata chast ot poluvylnata, shte mu otchete po malko ot realnoto izliza vjarna .
T.e kakvo bi stanalo ako konsymirame 5 pyti v poveche vyv vtorata chast ot poluvylnata ot kolkoto ni e nyjno i 4 pyti ot konsymiranoto go vyrnem vyv mrejata kogato diska na el-mera poluchava uskorenie ??????????????????????????




Тема браво откри толпата вода:)нови [re: Brons]  
Автор dian_dimitrov (ентусиаст)
Публикувано01.09.03 22:27



Не се бъзикам ти мой човек си открил топлата вода и по-точно индукцинния нагревател за течности или какво ли не :) при индукционното нагряване товара се явява 2-рична намотка на въздушен трансформатор в общи линии имаш индуктор със или без магнитопровод в зависимост от случая и 2-чна намотка разбирай проводимото тяло ако ще нагряваш непроводими тела те се поставят в метални кожуси например водата.
Неудбното все пак е че електромера отчита загубите превърнали се в топлина, топлината която искаш да ползваш. Но за едно си прав тези устройства имат ужасен собствен косинус от 0.2 до 0.8 в извънредни случаи но обикновенно е около 0.2-0.5



Тема Re: do elektromer,zaphod i drugiteнови [re: zaphod]  
Автор1O1нa4инa (Нерегистриран)
Публикувано09.06.06 11:35



ще отчитат ли ел-мерите ако 2-ма комшии си размеянт нулите, Моля за отговор ?



Тема Re: 1O1нa4инaнови [re: 1O1нa4инa]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано09.06.06 20:50



Какви електромери?
На новите електромери нулата е обща. Няма значение на коя клема ще се закачи електормера, защото има късо между нулеви клеми.
Старите електромери обаче им трябва и ток през нулата, та може нещо да се прехвърли от единия на другия.



Тема Re: 1O1нa4инaнови [re: 2V6]  
Автор bgart (непознат )
Публикувано09.06.06 22:20



To starite s ne6to za gi udari6 po silno , koleloto zadira i po4va da ot4ita po malko ako go udru6 silno nqkolko pati daje moje i da spre :)Za predpo4itane Vertikalno pod koleloto !!Samo vnomavaite da ne vi capne TOKA :)

Ama v na6iq blok polovinata sa novi i moqt se e padnal takav :(Tabloto e zaklu4eno i vsi4ko e mnogo gadno....
Nqkvi idei za novite el-mer4eta????

Na edno drugo mqsto imam 2 el-mera ot starite kato napravq baipas na ediniq -na fazata ,a drugiq si varti normalno ,tozi s baipasa daje po4va da vra6ta naobratno....KOETO mnogo me u4udva ...Za6to stava taka ???

----------------
101na4ina :)



Тема А бе Диане аман отнови [re: dian_dimitrov]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано09.06.06 23:07



простотии.Май няма смисъл да им обясняваме законите на електротехниката,и законите за запазване на енергията.Във всеки квартал или село има поне един "гений",който си мисли(понеже не е чел достатъчно),че може да излъже природата.Заеби!
Наздраве!!!


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.