Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 25.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема za meraklii i "znaesht"нови  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано16.08.03 18:45



до тук всички които си блъскат главите с електромрра!
всичките идеи са ви куци и безпереспективни, хаиде само толкова ли можете!
за да ви помогна, покажете че заслужавате, кажете ми нещо смислено!
разсъждаваийте по грамотно, напишете няколко технически грамотни изречения!
на първо време ще оборвам вашите идеи и твърдения, а после ако заслужите
.........
за по неграмотните: погледнете в предните теми съм дал един отговор!
А СЕГА ЗА "ZNAESHT"- ПРИАТЕЛ, СЛЕД КАТО ИМАШ УСПЕХ НАПИШИ ДВА РЕДА.
СПОДЕЛИ ЗАДОЧНО НЯКОЯ ИДЕЯ, АКО МОЖЕШ ДА ВОДИШ ТЕХНИЧЕСКИ РАЗГОВОР!
ДО ТУК ВСИЧКИ КАТО ТЕБ, ИЛИ ЛЪЖАТ ИЛИ НЕ МОГАТ ДА ПРОВЕДАТ ТОЧНИ ИЗМЕРВАНИЯ И СЕ ЗАБЛУЖДАВАТ!!!!!!!!



Тема Re: za meraklii i "znaesht"нови [re: elektromer]  
Авторznaesht (Нерегистриран)
Публикувано16.08.03 23:27



Chuval sam,che ima aktivna i reaktivna energiia-ili neshto takova.Ti skapi mi tehnichar ,da znaesh neshto za reaktivnata energiia?
Ne barzaj da otgovariash,che ne mi se chetat tapotii.Pomisli dobre.Otgovori,ot roda,che reaktivnata energiia samo cirkulira bez da varshi niakakva rabota sa si chista idiotshtina.Niama energiia vav Vselenata,koiato da ne varshi rabota.
Taka,che pomisli.
Niama da uchastvam v glupavi diskusii.



Тема Re: za meraklii i "znaesht"нови [re: elektromer]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано17.08.03 00:16



Razlaga6 vhodnoto naprejenie v red na Furie.... A kakvo se slu4ilo po-natatak, 6te razberete v platenata 4ast na site....

Izvadi se i ti edin arbitar, majka pla4e... kakto i da e, problema me valnuva6e 4isto teoreti4no i do tuk vjarno ni6to konkretno ne se e kazalo.



Тема Re: ЗА (НА) @@нови [re: @@]  
АвторEЛEKTPOMEP (Нерегистриран)
Публикувано17.08.03 00:45



ПРИЯТЕЛЮ, виждам че си се засегнал от моето първо писмо.
Съжалявам, но по този начин исках да ви провокирам, а вашите реакции са много непрофесионални - опитвате се да пишете реваншистки изречения.
А СЕГА ЗА РЕДА НА ФУРИЕ: ДА, РЕД НА ФУРИЕ СЪЩЕСТВУВА И ТОЙ СЕ ИЗПОЛЗВА ЗА РАЗЛАГАНЕ НА НЕСИНУСОИДАЛНИ ВЕЛИЧИНИ.
НАПРЕЖЕНИЕТО В МРЕЖАТА Е СИНУСОИДАЛНО И СЛЕДОВАТЕЛНО НЕ МОЖЕ ДА СЕ РАЗЛОЖИ В РЕД НА ФУРИЕ.
АКО ЗАПОЧНЕШ ДА РАЗЛАГАШ В РЕД НА ФУРИЕ, ПО ПОЗНАТИЯ МАТЕМАТИЧЕСКИ
АЛГОРИТЪМ ЩЕ ВИДИШ, ЧЕ СЕ ПОЛУЧАВА САМО ЕДНА СЪСТАВКА - ТОЧНО МРЕЖОВОТО СИНУСОИДАЛНО НАПРЕЖЕНИЕ (50 ХЕРЦА), Т.Е. СИНУСОИДАЛНОТО МРЕЖОВО НАПРЕЖЕНИЕ НЕ СЕ РАЗЛАГА В РЕД НА ФУРИЕ!



Тема Re: ЗА (НА) ЗНАЕЩнови [re: znaesht]  
АвторEЛEKTPOMEP (Нерегистриран)
Публикувано17.08.03 01:38



ПРИЯРЕЛЮ, виждам че си се засегнал от моето първо писмо.
Съжалявам но целта ми единствено е да ви провокирам с наи добри чувства.
А СЕГА ОТНОСНО ТВОИТЕ ТВЪРДЕНИЯ ЗА РЕАКТИВНАТА ЕНЕРГИЯ:
ДОПУСКАШ ГРУБА ГРЕШКА В ПРЕДСТАВИТЕ СИ ЗА РЕАКТИВНАТА ЕНЕРГИЯ.
РАБОТАТА ЗА ЕДИНИЦА ВРЕМЕ, КОЯТО ИЗВЪРШВАТ ЕЛЕКТР. СИЛИ Е, И Е РАВНА НА АКТИВНАТА МОЩНОСТ.
ОТДЕЛЕНОТО КОЛИЧЕСТВО ТОПЛИНА Е РАВНО НА РАБОТАТА ИЗВЪРШЕНА ОТ ЕЛЕКТРИЧНИТЕ СИЛИ, СЛЕДОВАТЕЛНО САМО АКТИВНАТА ЕНЕРГИЯ Е ТАЗИ КОЯТО МОЖЕ ДА БЪДЕ ИЗПОЛЗВАНА ЗА ИЗВЪРШВАНЕ НА РАБОТА И ЗА ОТДЕЛЯНЕ НА ТОПЛИНА.
ТОВА БЕШЕ ОТ ФИЗИКА ЗА 9 -ТИ КЛАС, АКО НЕ Е УБЕДИТЕЛНО ПРОЧЕТИ НАТАТЪК:
РЕАКТИВНА ЕНЕРГИЯ ЧЕРПИ НАПРИМЕР ЕДИН КОНДЕНЗАТОР И АКО НАЧЕРТАЕШ ВРЕМЕДИАГРАМАТА НА СИНУСОИДАЛНИ ТОК И НАПРЕЖВНИЕ ВЪРХУ НЕГО ЩЕ СЕ УБЕДИШ ЧЕ РЕАКТ. ЕНЕРГИЯ НЕ ПРАВИ НИЩТО ПОВЕЧЕ ОТ ТОВА ДА ЦИРКУЛИРА МЕЖДУ ИЗТОЧНИКА И КОСУМАТОРА- ПРЕЗ ВТОРАТА ПОЛОВИНА ОТ ПОЛУПЕРИОДА ТОКА И НАПРЕЖЕНИЕТО СА В РАЗЛИЧНИ ПОСОКИ, КАК СИ ГО ОБЯСНЯВАШ ТОВА? И АКО ТОВА НЕ ТЕ ОБЕДИ ТОГАВА ВИЖ СЛЕДНАТА ФОРМУЛА ИЗВЕСТНА ДОРИ НА ПЕТОКЛАСНИЦИ:
1 J = 1 W . 1s
един джаул е равен на един ват по една секунда, а сигурно знаеш ват е единица за активна енергия, а джаул за работа, топлина. РЕАКТИВНАТА ЕНЕРГИЯ Е БЕЗУЧАСТНА И ОТ НЕЯ НЕ МОГЕ ДА СЕ ИЗВЛЕЧЕ И ИСКРИЦА ТОПЛИНА.
ЗАТОВА НЕ МИ ГОВОРИ ГЛУПОСТИ ОТ РОДА НЯМА ЕНЕРГИЯ КОЯТО ДА НЕ ИЗВЪРШВА РАБОТА И НЕ РАЗСЪЖДАВАЙ А ПРОЧЕТИ ОПРЕДЕЛЕНИЕТО ЗА РЕАКТИВНА ЕНЕРГИЯ ЕЛЕКТРОТЕХНИКАТА - ТОВА Е ЕНЕРГИЯ КОЯТО ЕДИНСТВЕНО СЕ ОБМЕНЯ МЕЖДУ ИЗТОЧНИКА И КОНСУМАТОРА. ТОВА ЧЕ СМЕ Я ДЕФИНИРАЛИ КАТО ЕНЕРГИЯ СЪВСЕМ НЕ ОЗНАЧАВА ЧЕ Е ЕНЕРГИЯ В ТОЗИ СМИСЪЛ, КОЙТО ВЛАГАШ ТИ!
ТВОЕТО ИЗКАЗВАНЕ БЕШЕ МНОГО ПОВЪРХНОСТНО И НАИСТИНА ТИ НЕ ЗНАЕШ ЩО Е РЕАКТИВНА ЕНЕРГИЯ!!! ОПИТАХ СЕ ДА ТИ ОБЯСНЯ НА СЪВАРШЕННО ПРОСТ И РАЗБИРАЕМ ЕЗИК, ВСЕКИ БИ РАЗБРАЛ ЗАЩОТО ИЗПОЛЗВАХ ПРОСТИ НЕЩА ДЕФИНИЦИИ В ЕЛЕКТРОТЕХНИКАТА И ФИЗИКА ЗА СРЕДЕН КУРС!
ЧАО И ДО СКОРО!



Тема Re: za meraklii i "znaesht"нови [re: elektromer]  
АвторBЛAДO (Нерегистриран)
Публикувано17.08.03 02:13



ДА ТОВА НАИСТИНА Е ТАКА И ТИ СИ ПРАВ.
РАДВАМ СЕ ЧЕ ВЪВ ФОРУМА ИМА ТОЛКОВИ ПРОФЕСИОНАЛНИ ИЗКАЗВАНИЯ!
КОЛКОТО ДО ЗНАЕЩИЯ, МИСЛЯ ЧЕ ТРЯБВА ДА СПРЕ ДА СЕ НАРИЧА ТАКА И ИМЕТО МУ ДА БЪДЕ"НЕГРАМОТНИЯ"



Тема Re: ЗА (НА) @@нови [re: EЛEKTPOMEP]  
Авторznaesht (Нерегистриран)
Публикувано17.08.03 09:11



EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEh,dragi mi ^elektromer^ to teoriiata e hubavo neshto.Da ne si niakoi universitetski prepodavatel,che prosto ne moga da gi tarpia.
A otnosno ^Velikite ti teorii^-pomisli kade v praktikata reaktivnata energiia vse pak topli,da ne kazvam,che varshi i poveche neshta.Ako otgovorish na vaprosa-shte ti razkriia metoda.Ako si niakoe si asistenche ili docentche pak i profesorche-priznai si i da prikluchvame.
Inache se radvam za teb.Ponauchil si niakoi raboti.No to triabva i da gi prilozhishhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ako ne mozhesh,vzemi se zanimavai s filosofia-tam teoriata varvi.
Badi zhiv i zdrav.
S nai-dobri chuvstva



Тема Re: ЗА (НА) @@( С ДОБРИ ЧУВСТВА)нови [re: znaesht]  
АвторEЛEKTPOMEP (Нерегистриран)
Публикувано17.08.03 22:03



Лъскаеш ме с предположенията си за мен- доцент или професоер!
НЕ - първо съм млад за да бъда такъв и второ не съм толкова изкукал.
Това с което се занимавам е почти изцяло "практика".
Но ДРУЖЕ, без да си добре теоретически подготвен, нямаш шанс за успех в практиката, няма какво да приложиш, няма механизъм по които да ти дойде идеята.
Изглежда самочувствието ти не ти позволява да признаеш че съм прав за това което дискутирахме и продължаваме да го правим.
Щом учавствам в този форум значи моето желание е да чувам интересни и нови неща и съответно да помогна на останалите с каквото мога.
Сега на темата:
СПОРЕД МЕН В "ПРАКТИКАТА" НЯМА ИЗПОЛЗВАНЕ НА РЕАКТИВНАТА ЕНЕРГИЯ ЗА ТОПЛЕНЕ И ВЪРШЕНЕ НА РАБОТА, ТОВА Е НЕВЪЗМОЖНО.
РЕАКТИВНАТА ЕНЕРГИЯ НЕ СЕ ЗАПЛАЩА, ЕЛЕКТРОМЕРА НЕ Я ОТЧИТА, ОСВЕН ПРИ ГОЛЕМИТЕ СТОПАНСКИ ПОТРЕБИТЕЛИ КЪДЕТО ИДЕЯТА Е ДРУГА.
ТАКА, ЧЕ АКО МОЖЕШ ДА СЕ ТОПЛИШ С НЕЯ ЗНАЧИ СИ ОКРИЛ БЕЗПЛАТНИЯ ОБЯД!
МИСЛЯ, ТАМ КЪДЕТО ТВЪРДИШ ЧЕ РЕАКТИВНАТА ЕНЕРГИЯ ТОПЛИ И ВЪРШИ РАБОТА В СЪЩНОСТ НЕ Е ТАКА- МОЖЕ БИ ПО НЯКАКВА ПРИЧИНА СИ СЕ ЗАБЛУДИЛ!
ЩЕ СЕ РАДВАМ, АКО МЕ УБЕДИШ, ЧЕ ГРЕША!
ДО СКОРО!



Тема Re: za meraklii i "znaesht"нови [re: elektromer]  
АвторTube (Нерегистриран)
Публикувано17.08.03 22:41



Тука големи бисери може да чуе човек!Така като гледам какви изказвания има трудно ще го излъжете този електромер:-)
Пък и за какво ви е да го лъжете освен за гимнастика на ума?Токът не е толкова скъп освен ако не сте индустриалец, но пък дори и тогава кражбата на ток ли ще ви спаси?



Тема Re: ЗА (НА) @@( С ДОБРИ ЧУВСТВА)нови [re: EЛEKTPOMEP]  
Авторznaesht (Нерегистриран)
Публикувано17.08.03 23:13



Optimist sam.
Shtom ne si ot prepodavatelskiia mnogo ^umen^sastav,zhache ima nachin da mislish izvan standartniia nachin i da stignesh do istinata.
Neka popitam-ostavi reaktivnata energiia-kazhi neshto za reaktivniia tok.
Pak mozhe i da sam slab teoretichno.Zhae li chovek.
Sled kraia na diskusiiata ne iskam da se izviniavash.Vse pak vseki greshi i misli,che e dobre podgotven.

V ochakvane da stignesh do istinata.
I ne zabraviaj,ustroistvoto raboti.Pomisli kak.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.