Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:12 27.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Как да надхитрим електромера 2  
АвторToзи, Koйтo (Нерегистриран)
Публикувано26.06.03 21:26



Електромера може да бъде надхитрен (не говоря за индиански методи от типа - с магнити, ренгенови снимки и др. подобни простотии ) Въпроса е да го направиш дистанционно, след него. Молбата ми е следната- темата е предназначена за хора които са навътре с материала така да се каже. Интересуваме някой правил ли е експерименти за промяна на cos f на активните товари в бита, или поне дали се е замислял над тази възможност?
И ако да , то как?

Става вервайте ми- това наказуемо ли е? Аз не съм направил нищо нередно от юридическа гледна точка.




Тема Re: Как да надхитрим електромера 2нови [re: Toзи, Koйтo]  
АвторГЛИMKA (Нерегистриран)
Публикувано27.06.03 01:07



АМИ ВИЖ, МИСЛЯ 4Е Е НЕВЪЗМОЖНО С БИТОВИ ТОВАРИ ДА ПОМРЪДНЕШ кос Ф
( абе само при мен ли е така - пиша във форумите и като мина веднъж на кирилица .... и после няма връщане ), мощноста на товара ти трябва да малко съизмерима с мощноста на местния ти трафопост и товара ти да е 4исто капацитивен да ре4ем .
правил съм следната постановка : електромер, изправител (диод), ключ1, капацитет, ключ2, товар = в на4алото на полупериода за кратко ( 1мсек)ключ1 затворен(ключ2 отворен), кап. се зарежда докато кл1 е затворен, след това ключ 1 се отваря=капац. се разка4а от мрежата, ключ2 се затваря и капац. се разрежда през товара.

теорети4но нали в на4ален момент през капац. ток -> безкрайност, напр -> нула, кос Ф -> нула и ... радост...

явно е само теоретично, пробвах с разли4ни кап., различни времена, никакъв ефект = електромера си се въртеше

ами това е от мене = оттогава натрупах доста опит с тиристорни и симисторни комутатори - сега правя модул4ета за напреженови защити , купуват ги, а аз си плащам тока


" не се гаси туй що не гасне"



Тема Re: Как да надхитрим електромера 2нови [re: ГЛИMKA]  
АвторToмa Heвepни (Нерегистриран)
Публикувано27.06.03 21:44



Чисто теоретично има много начини да му въздействаш ефикасно въпросът е дали ще се хване някой да експериментира и да ги доведе до успешен край?
Направи си първо добре сметката какво рискуваш и какво би спечелил от едно такова устройство!Ако не се лъжа досега ако те хванат да крадеш ток ти смятат средната консумирана мощност и си плащаш за 6 месеца назад а тези дни четох по вестниците че има законопроект в който се предвижда и затвор.
Аз съм се замислял над методите за заобикаляне на електромера но не за практически цели а по скоро като гимнастика на ума.Ако все още държиш да крадеш ток мога да ти дам някой насоки



Тема Ами ето ви историята......нови [re: Toмa Heвepни]  
АвторToзи, koйтo (Нерегистриран)
Публикувано27.06.03 23:06



Този, който го направи без да иска бях аз.
Значи историята започва така:
отварям една книга- учебник посветена на ... еди какво си. Търсех схема на регулатор на мощност за по- големи товари. И чета си, гледам си - схеми разни, решения разни и т.н. , та в обяснителната записка на една от схемите пишеше горе - долу следното: " схемата показана по - горе има един съществен недостатък и поради това не е удачна за приложение в промишлеността", а изтъкнатия недостатък пишат по нататък е това, че схемата много влошава фактора на мощността

Последното ме накара да сглобя устройството, резултата беше следния:
Активен товар = 2КВ
Регулиран да работи на 1КВ
Електромера върти като за товар = 500Вт.
Та тъй като съм в по- голяма степен практик, на теория съм по зле, а по висша математика никога не съм бил кой знае как, знам само едно със сигурност топли за 1, плащаш за 0,5 Или топли за 2, плащаш за 1 или ............т.н. 50%, дами и господа. И най хубавото в цялата история е , че просто сглобих устройство описано в книга, която от своя страна е съвсем легално издадена през 198.. и някоя си година и , че никаде там не пише, че стова устройство може да крадете ток
Та ако не бях мерил с амперметър и засичал по електромера кат гламав, вообще можеше да не забележа този положителен ефект.
Това е от мен за сега.



Тема Re: Ами ето ви историята......нови [re: Toзи, koйтo]  
Автор quad ((bg))
Публикувано28.06.03 11:39



Kaji otkade e shemata da razgledame, da si razdvijim mozacite, pak moje i nie nqkoe izmervane da napravim i da vidim kakvo 6te stane. Nqkoi hora ne vqrvat,no samo ako se opita moje da se tvardi.Teorii mnogo nikoi ne moje da e siguren 4e ne propuska ne6ti4ko. Na krivata raketa kosmosa i pre4i



Тема Re: Ами ето ви историята......нови [re: Toзи, koйтo]  
АвторGyest (Нерегистриран)
Публикувано07.07.03 09:19



Moje bi e taka tova koeto si napravil no ti garantiram che toplinata otdelena s tova ustroistvo e dosta po malko, zashtoto 2kv ako e s 2 reotana e s dvojno po malko syprotivlenie i shte ti trjabva po goliama moshtnost za da go zagreesh a i otchitaneto na tok ti e greshno poradi izrjazvaneto na sinusoidata ot regulatora.
No sys sigyrnost ti e vyrtjalo po malko taka e ustroen mehanichnia elektromer.
Ako izpolzvash edin primer deto beshe daden s kondenzator i simistor v klub elektronika sys sigyrnost efekta shte e po dobyr.
Znachi - Vkluchvash simistora na vtorata 4ast ot poluvylnata da se zarejda kondenzator pone 300-400mKf sled tova aktivirash simistora da se razredi kondenzatora v nachaloto na syshtata poluvylna , trjabva da imash i za drygata poluvylna simistor i kondenzator kojto da bachkat po syshtija nachin
I taka shte cherpish po malko otchetena energia zaradi nedostatyka na mehanichnia elktromer .



Тема Re: Ами ето ви историята......нови [re: Toзи, koйтo]  
АвторNevernik2 (Нерегистриран)
Публикувано24.07.03 12:03



Това нещо не знам дали върви, защото много общо го казваш! Да не би нещо електромерчето ти да не мери вярно?
Но аз имам един по-голям проблем - сложиха ми електронен електромер и е заключен в табло. Как мога да го накарам ей така 2 да харчи 1 да показва???



Тема Re: Как да надхитрим електромера 2нови [re: Toзи, Koйтo]  
Автор plmk (непознат )
Публикувано24.07.03 13:45



Абе я го извъртете (електромера !) на 180 градуса и Вижте кво става...

Иначе част от постановките са теоретически верни, но нямат реална практическа полза - я спестите 1% от месечната сметка, я не. А рискът си остава...

Пък и енергото напоследък нахитря и слага статични (електронни) електромери, които имат различен от този на индукционните принцип на измерване (даже няколко вида). За да прекарате такъв електромер ще Ви трябват доста познания от друга област на електротехниката и от компютърните технологии (или както там се нарича) - и всичко това отнема доста време, което едва ли си ще се възвърне като материален стимул под формата на паричен бонус (това последното е от обяви за предлагане на работа за електроинженери)



Тема Re: Как да надхитрим електромера 2нови [re: plmk]  
АвторMlad Energetik (Нерегистриран)
Публикувано27.07.03 01:07



Зачетих се в тази статия защото мислех че ще прочета нещо ценно , но уви

Единственото ценно, поне от това дето аз поназнайвам е идеите с кондензаторите но не така както ги предлагат
електромера интегрира много малки момети в които мощноста се измерва по формулата P=U*I*.cos фи при капацитивен товар фи е отрицателен
Нататък проверявамме в 4 значната таблица
Значи аз експеримента съм го пправил в упражнение по ел. измервания
С фазорегулатор завъртаме фазата на напрежението на напрежителната намотка на електромера и той тръгва на обратно (ако няма блокировка за обратех ход ).Но в къщи пробвах с кондензатори мисля че може и да стане
но тряябва голяма мощност за да се завърт вектора на резълтантната консумация по към (там дето трябва )
Колкото до цифровите не се монтират на обикновени потребители защото за много скъпи и няма иконом. изгода инна4е отчитат много точни и почти не могат да се лъжат регистрират събития мерят капацитивен индуктивен и активен товар по отделно мерят посоката на мощноста и тн
Монтират ги за момента само на голями промишлени потребители
цената им е 1000 - 1500$
В момента в страната има към 900 - 1300 броя




Тема Re: Как да надхитрим електромера 2нови [re: Mlad Energetik]  
Автор plmk (непознат )
Публикувано29.07.03 09:34



Верно, че си Млад брато, т.е. непросветен за статичните електромери, колкото до Енерегетик - не знам.

В момента от "скъпите"електромери в България са монтирани около 10 000 бр.
При битовите потребители са монтирани и предстои до края на годината да бъдат монтирани общо около 150 000 бр. - а цената им е около 50 лв. на едро - колкото на добър (не отличен) индукционен електромер.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.