Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:53 20.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема електроснабдяване  
АвторБeдeн (Нерегистриран)
Публикувано27.06.01 13:52



Знам, че е излязълнякакъв нов закон за енергетиката. Към него трябва да има и правилник за приложение. Нямам кого да попитам за тези неща освен врага (в лицето на електроснабдяване). А там естествено ще ми кажат неща, които са изгодни за тях. Предстои ми да правя външна постоянна електро връзка на кооперация. Интересува ме как да ми излезе най-евтино във връзка с новия закон. Изобщо дали трябва аз (собствениците от ЖСК-то) да я плащаме връзката или електроснабдяване трябва да дойде и да си я направи заедно с таблото? Ако някой знае нещо по въпроса, моля да ми помогне! Хиляди благодарности!!!!



Тема Re: електроснабдяваненови [re: Бeдeн]  
АвторHяkoй (Нерегистриран)
Публикувано28.06.01 20:30



<http://www.dir.bg/d.php?d=591>
От там влез в сайта на Електроснабдяване Плевен. Има закона за енергетиката и някои други полезни сведения за необходими документи и т.н.
Успех



Тема Re: електроснабдяваненови [re: Бeдeн]  
АвторБeдeн (Нерегистриран)
Публикувано29.06.01 14:08



Благодаря, там прочетох закона, но за съжаление го няма правилника за приложение. Например чл.92 от закона касае моя случай - изграждане на присъединителни съоръжения, но не е ясно нито как се правят после оценките, за да ни възстановят сумите и при кои точно случаи потребителят сам изгражда тези съоражения. Много е общо казано - когато няма средства! Те винаги могат да го кажат това. Сега виждам, че на много места енергоснабдяване подменят за своя сметка табла и електромери - за това имат пари, а за нови? Ако някой е наясно с всички тези гадости, моля за съвет!



Тема след дъжд качулка...нови [re: Бeдeн]  
Автор akonitin (развейпрах)
Публикувано09.07.01 15:56



Сигурно вече си наясно, но все пак... Сами ще трябва да си го направите и табло и връзката, ел.снабдяване идват само за узаконяване и присъединяване (след предварително уведомяване), ако външната връзка пресича улица ще трябва разрешение от общината, в ел. снабдяване (след около месец разправии и 12 документа) ще ти дадат предписание за това какво да се направи. И да имаш на разположение закона за енергетиката и правилника за прилагането му, всяко регионално ел.снабдяване си има свои вътрешни разпоредби и изисквания, за които ще ти кажат след като нарушиш. Относно таблото, виж разпоредба N 2 от 1999 година за табла за открит и закрит монтаж, ТЕМО там са посочени общите изисквания. Регионалните ЕС сами определят вида и начина на заключване на таблата си, така че първо се консултирай с тях, ключалката понякога е много важна, могат да те накарат да преработваш или, о, ужас, да си сменяш таблото. За да ти дадат предписани ти трябва:
1. Копие от нотариален акт за собственост на имота.
2. Чертежи със схемата на свързване на сградата към ел.снабдителната система.
3. Схема на вътрешната инсталация и предвидените консуматори.
4. Уредени сметки с електроснабдяване, документа се издава там, кога там ще ти кажат.
5. Попълнени бланки със заявление за нови мощности, предоставят се пак там.
Така, че сблъсъкът с врага е неизбежен. Смелост и безразличие, към коварството му. Направо те съжалявам, като си помисля през какъв ад ще минаваш, или си минал, или си в него в момента. Адиос.

Не ми се връзвай.


Тема Re: електроснабдяваненови [re: Бeдeн]  
АвторБeдeн (Нерегистриран)
Публикувано13.07.01 12:10



С огоромно притеснение вчера занесох проекта ни за външна връзка при една фирма да си направят офертата. Те ме предупредиха, че качеството им било високо, но и цената също! Сигурно като тръгна да взимам офертата другата седмица трябва да си взема някакво хапче за сърце. Все пак някой може ли да ми каже ориентировъчно в какъв порядък мога да очаквам цена за външна връзка от ТП до кооперацията - 200 м кабел 3х95 с копаенето и полагането и табло за 6 апартамента трифазно? А също и узаконяване естествено?



Тема Re: електроснабдяваненови [re: Бeдeн]  
Автор akonitin (развейпрах)
Публикувано25.07.01 14:53



От 6000-14000 лв., зависи от почвата на терена, начина на полагане на кабела и... от надниците във фирмата в която сте ходил.

Не ми се връзвай.


Тема Re: електроснабдяваненови [re: akonitin]  
АвторБeдeн (Нерегистриран)
Публикувано26.07.01 09:46



Мерси за информацията. И моите очаквания са в тези граници, още нямам отговор от фирмата, но е добре, че вече знам какво мога да очаквам. Още веднаж голямо благодаря - все пак като съм беден не трябва и да съм прецакан!!!



Тема Re: електроснабдяваненови [re: Бeдeн]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано27.07.01 23:24



По време на строителството би трябвало да имате временно табло захранено с ел енергия за промишлени нужди . Имате или нямате ... Защото има тънкост без излишни разходи да бъдете захранени . После къде е вързано, временното Ви табло , защото предписанието за прокарване кабел , може да стане за сметка на електроснабдителното предприятие . Има едни понятия - разделяне на абонатите / или на едно табло да се монтират 6 електромера за всяко домакинство / и подмяна линии ниско напрежение съобразно нарастналите консумирани мощности . Дано не сте закрили / откачили / времянката или пък не сте вземали ток по време на строителството от близка къща или подобен обект без да е било прикачено към ел снабдителната мрежа . После има друго нещо - строителят е длъжен да предаде обекта с всички ел вик тел и други инсталации , но въпрос на договаряне ... Тия външни табла дето се монтират са с цел избягване възможноста за кражби на ел енергия . Те са за сметка на електроснабяване . Новото стрителство общо взето е изцяло от джоба на консуматора , защото той е заинтересувания да не стои без ток . Казах по горе , че има и тънкости във взаимоотношенията между енергото и потребителите . Намерете начин вижданията Ви да съвпаднат и да имате взаимен интерес от успешно приключване / прикачане с ел енергия за Вас / на временните Ви недоразумения .



Тема съболезнования..нови [re: Бeдeн]  
Автор CлaTypaнa (приСтрастна)
Публикувано10.09.01 06:56



..понеже си беден.. най-евтино ще ти излезе ако намериш някой който да познава човека в енергото от когото зависи узаконяването на това табло. Той може да ти каже какво, колко, и как да му се даде.. Защото в противен случай вероятно ще те доят от няколко места .. така само от едно..Ако решите да си го правите според новите закони и разпоредби .. ще ги научите вероятно накрая ама естествено ще си платите за "обучението".. като преработите няколко пъти "обекта"..










Тема Re: съболезнования..нови [re: CлaTypaнa]  
АвторБeдeн (Нерегистриран)
Публикувано12.09.01 14:11



Мерси за всички отговори! Ако някой има идея или връзка, с която да ми помогне за по- евтино включване, моля да ми пише на е-maila: elkaana@inrne.bas.bg! Естествено срещу заплащане, но и с гаранции - все пак ние сме 6 човека, не рискувам само аз. Иначе все още имаме строително табло на обекта и депозит за него в Енергоснабдяване. Не сме го махали. Отново благодарности на всички и бадете здрави и богати!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.