Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:08 30.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема електроснабдяване  
АвторБeдeн (Нерегистриран)
Публикувано27.06.01 13:52



Знам, че е излязълнякакъв нов закон за енергетиката. Към него трябва да има и правилник за приложение. Нямам кого да попитам за тези неща освен врага (в лицето на електроснабдяване). А там естествено ще ми кажат неща, които са изгодни за тях. Предстои ми да правя външна постоянна електро връзка на кооперация. Интересува ме как да ми излезе най-евтино във връзка с новия закон. Изобщо дали трябва аз (собствениците от ЖСК-то) да я плащаме връзката или електроснабдяване трябва да дойде и да си я направи заедно с таблото? Ако някой знае нещо по въпроса, моля да ми помогне! Хиляди благодарности!!!!



Тема Re: електроснабдяваненови [re: Бeдeн]  
АвторHяkoй (Нерегистриран)
Публикувано28.06.01 20:30



<http://www.dir.bg/d.php?d=591>
От там влез в сайта на Електроснабдяване Плевен. Има закона за енергетиката и някои други полезни сведения за необходими документи и т.н.
Успех



Тема Re: електроснабдяваненови [re: Бeдeн]  
АвторБeдeн (Нерегистриран)
Публикувано29.06.01 14:08



Благодаря, там прочетох закона, но за съжаление го няма правилника за приложение. Например чл.92 от закона касае моя случай - изграждане на присъединителни съоръжения, но не е ясно нито как се правят после оценките, за да ни възстановят сумите и при кои точно случаи потребителят сам изгражда тези съоражения. Много е общо казано - когато няма средства! Те винаги могат да го кажат това. Сега виждам, че на много места енергоснабдяване подменят за своя сметка табла и електромери - за това имат пари, а за нови? Ако някой е наясно с всички тези гадости, моля за съвет!



Тема след дъжд качулка...нови [re: Бeдeн]  
Автор akonitin (развейпрах)
Публикувано09.07.01 15:56



Сигурно вече си наясно, но все пак... Сами ще трябва да си го направите и табло и връзката, ел.снабдяване идват само за узаконяване и присъединяване (след предварително уведомяване), ако външната връзка пресича улица ще трябва разрешение от общината, в ел. снабдяване (след около месец разправии и 12 документа) ще ти дадат предписание за това какво да се направи. И да имаш на разположение закона за енергетиката и правилника за прилагането му, всяко регионално ел.снабдяване си има свои вътрешни разпоредби и изисквания, за които ще ти кажат след като нарушиш. Относно таблото, виж разпоредба N 2 от 1999 година за табла за открит и закрит монтаж, ТЕМО там са посочени общите изисквания. Регионалните ЕС сами определят вида и начина на заключване на таблата си, така че първо се консултирай с тях, ключалката понякога е много важна, могат да те накарат да преработваш или, о, ужас, да си сменяш таблото. За да ти дадат предписани ти трябва:
1. Копие от нотариален акт за собственост на имота.
2. Чертежи със схемата на свързване на сградата към ел.снабдителната система.
3. Схема на вътрешната инсталация и предвидените консуматори.
4. Уредени сметки с електроснабдяване, документа се издава там, кога там ще ти кажат.
5. Попълнени бланки със заявление за нови мощности, предоставят се пак там.
Така, че сблъсъкът с врага е неизбежен. Смелост и безразличие, към коварството му. Направо те съжалявам, като си помисля през какъв ад ще минаваш, или си минал, или си в него в момента. Адиос.

Не ми се връзвай.


Тема Re: електроснабдяваненови [re: Бeдeн]  
АвторБeдeн (Нерегистриран)
Публикувано13.07.01 12:10



С огоромно притеснение вчера занесох проекта ни за външна връзка при една фирма да си направят офертата. Те ме предупредиха, че качеството им било високо, но и цената също! Сигурно като тръгна да взимам офертата другата седмица трябва да си взема някакво хапче за сърце. Все пак някой може ли да ми каже ориентировъчно в какъв порядък мога да очаквам цена за външна връзка от ТП до кооперацията - 200 м кабел 3х95 с копаенето и полагането и табло за 6 апартамента трифазно? А също и узаконяване естествено?



Тема Re: електроснабдяваненови [re: Бeдeн]  
Автор akonitin (развейпрах)
Публикувано25.07.01 14:53



От 6000-14000 лв., зависи от почвата на терена, начина на полагане на кабела и... от надниците във фирмата в която сте ходил.

Не ми се връзвай.


Тема Re: електроснабдяваненови [re: akonitin]  
АвторБeдeн (Нерегистриран)
Публикувано26.07.01 09:46



Мерси за информацията. И моите очаквания са в тези граници, още нямам отговор от фирмата, но е добре, че вече знам какво мога да очаквам. Още веднаж голямо благодаря - все пак като съм беден не трябва и да съм прецакан!!!



Тема Re: електроснабдяваненови [re: Бeдeн]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано27.07.01 23:24



По време на строителството би трябвало да имате временно табло захранено с ел енергия за промишлени нужди . Имате или нямате ... Защото има тънкост без излишни разходи да бъдете захранени . После къде е вързано, временното Ви табло , защото предписанието за прокарване кабел , може да стане за сметка на електроснабдителното предприятие . Има едни понятия - разделяне на абонатите / или на едно табло да се монтират 6 електромера за всяко домакинство / и подмяна линии ниско напрежение съобразно нарастналите консумирани мощности . Дано не сте закрили / откачили / времянката или пък не сте вземали ток по време на строителството от близка къща или подобен обект без да е било прикачено към ел снабдителната мрежа . После има друго нещо - строителят е длъжен да предаде обекта с всички ел вик тел и други инсталации , но въпрос на договаряне ... Тия външни табла дето се монтират са с цел избягване възможноста за кражби на ел енергия . Те са за сметка на електроснабяване . Новото стрителство общо взето е изцяло от джоба на консуматора , защото той е заинтересувания да не стои без ток . Казах по горе , че има и тънкости във взаимоотношенията между енергото и потребителите . Намерете начин вижданията Ви да съвпаднат и да имате взаимен интерес от успешно приключване / прикачане с ел енергия за Вас / на временните Ви недоразумения .



Тема съболезнования..нови [re: Бeдeн]  
Автор CлaTypaнa (приСтрастна)
Публикувано10.09.01 06:56



..понеже си беден.. най-евтино ще ти излезе ако намериш някой който да познава човека в енергото от когото зависи узаконяването на това табло. Той може да ти каже какво, колко, и как да му се даде.. Защото в противен случай вероятно ще те доят от няколко места .. така само от едно..Ако решите да си го правите според новите закони и разпоредби .. ще ги научите вероятно накрая ама естествено ще си платите за "обучението".. като преработите няколко пъти "обекта"..










Тема Re: съболезнования..нови [re: CлaTypaнa]  
АвторБeдeн (Нерегистриран)
Публикувано12.09.01 14:11



Мерси за всички отговори! Ако някой има идея или връзка, с която да ми помогне за по- евтино включване, моля да ми пише на е-maila: elkaana@inrne.bas.bg! Естествено срещу заплащане, но и с гаранции - все пак ние сме 6 човека, не рискувам само аз. Иначе все още имаме строително табло на обекта и депозит за него в Енергоснабдяване. Не сме го махали. Отново благодарности на всички и бадете здрави и богати!



Тема Re: съболезнования..нови [re: Бeдeн]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано13.09.01 20:17



Още ли не сте се оправили , зима идва . Попитайте инкасатора Ви - за раойнния ел . инспектор - техник , влезте във връзка с него иии .. след като таблото от строителството стои , проблема не е толкова голям .



Тема Re: електроснабдяваненови [re: Бeдeн]  
АвторБeдeн (Нерегистриран)
Публикувано18.09.01 11:43



Вярно, че действаме много бавно, но нали сме ЖСК, всеки чака другите да свършат работата. Та значи сме тръгнали по погрешен път - да търсим фирма, която да ни "свърши работата"? Наистина ще послушам съвета на Иван и ще търся районния техник, който ни е "вързал времянката". Благодарности за съвета. Беден



Тема Re: електроснабдяваненови [re: Бeдeн]  
Авторбeдeн (Нерегистриран)
Публикувано21.09.01 08:04



Много нахално от моя страна, но искам да попитам и за парното. Съкооператорите ми искат да се включим. До нас наблизо има тръби и сигурно ще ни разрешат да се включим. Още нямаме проект за външната връзка, но на съседна кооперация са разрешили да се вкючи. Казаха, че щяло да им струма около 15000 лв. за тръбопровода и абовнатната станция. Това е страшно много. Там няма ли някаква възможност да се намали цената?



Тема Re: електроснабдяваненови [re: бeдeн]  
Автор akonitin (развейпрах)
Публикувано23.09.01 22:01



IMA, prokopayte taen tunel pod zemyata, do traseto na parata za wisoko nalyagane i se wklyuchete nelegalno. Nosete toploizolacionni drehi i wnimawayte s pregryatata para. Uspeh.

Не ми се връзвай.


Тема Re: електроснабдяваненови [re: Бeдeн]  
Авторбeдeн (Нерегистриран)
Публикувано25.09.01 12:08



Мене ако ме питат съкооператорите, хич не искам да се включвам в това измислено чудо, наречено ТЕЦ. Не искам да дойдат след 1г. да ми режат радиаторите и да си плащам за това, защото както е тръгнало цената на парното ще хвръкне високо-високо. Не знам дали ще успея да ги убедя, те нещо са доста консервативно настроени и със спомени от детството за евтиното парно и топла вода, но това евтино на всички през носа ни излезе. За тока много ме е яд, защото хич не е справедливо да те принуждават да строиш и плащаш чужда собственост, а после уж да ти връщат парите. Все още търся връзка с тия мафиоти (извинете ако някой от Вас работи там, нямам предвид никого конкретно, а системата като цяло). пак ще се радвам на нечие мнение и съвет! То изобщо има ли смисъл всичко това като се задава третата световна? Пожелавам здраве и късмет на всички!



Тема Re: електроснабдяваненови [re: Бeдeн]  
Автор JESY (®)
Публикувано19.11.01 22:06



[image]http://daily.webshots.com/content/dailyphoto/current/photo20011119-1.html[/image]




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.