Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 14.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема hey, stari hushove, mladi hushki i ...  
Авторnemam dumi (Нерегистриран)
Публикувано23.09.00 20:23



Hush Puppies ;-))
Niakoi znae li nadejden nachin za prashtane na pari v Bulgaria po mejdubankov put s minimalna komisionna ?

Tuk, v bank af Amerika, mi poskaha 35$ za elektronna dostavka v ramkite na edna sedmica...., koeto moje bi si struva, ako prashtam elektronni paketi po 1000$ , obache pri po-malka compressia ot 100-200/$.... ne e mnogo na dalavera.
Ta, ta niakoi znae li legalen nachin....i niakoi polzvalal li e uslugite na bank af amareika v tozi kontext?

;-)



Тема Отг: hey, stari hushove, mladi hushki i ...нови [re: nemam dumi]  
АвторSkalatA (Нерегистриран)
Публикувано24.09.00 00:17



$35 e mnogo!! vsiaka druga banka bi triabvalo da predloji po-nisko uslovie.
Za skorosta zavisi do koia banka prashtash do Bulgaria, CITIBANK sam chuval che predlagat izgodni uslovia, skoro imat i klon v Sofia.. uspeh.



Тема Отг: hey, stari hushove, mladi hushki i ...нови [re: SkalatA]  
Авторneznaesht (Нерегистриран)
Публикувано24.09.00 04:17



Abe az niamam mnogo informacia, ama dokolkoto znam taia hich ne e lesna. Chuval sam, che nai-lesno e da pratish tam kartata si s pismo (kaji go 10-15$ registered) i te da ia flush-vat ottam, a Ti ottuk da depozirash in person, no ne znam dali e zakonno i bankata niama da otkaje tranzakciata - vse pak Ti ne si napuskal USA. Inache sas sigurnost Poshteska priema chekove na Citybank, ama mai baia gi charge-va (15%).
I na men shte mi e interesno da naucha kak stava.



Тема Отг: hey, stari hushove, mladi hushki i ...нови [re: nemam dumi]  
АвторПрепатил (Нерегистриран)
Публикувано24.09.00 13:09



Tarifite navsjakqde sa v toja porjadqk. Dobavkata e v BG - na tvoja poluchatel shte mu vzemat dopqlnitelno 7-8 dolara (v zavisimost ot bankata), za da mu brojat sumata.



Тема Отг: hey, stari hushove, mladi hushki i ...нови [re: neznaesht]  
АвторZel (Нерегистриран)
Публикувано24.09.00 17:17



Varianta s izprashtaneto na debitna karta e mnogo dobyr. Poznavam hora, koito go praviat.

Ot bankata tuk niama da ti otkajat tranzakcia predi da ti se obaidat i da te pitat. Rodninite ti v BG niama da tegliat vseki den. A ti vinagi mojesh da kajesh, che vchera si bil v komandirovka do BG i bankata izobshto niama da ia interesuva dali lyjesh stiga da si kajesh SSN-na i nomera na smetkata viarno.

Inache pri nas ot BA vzimat $40 za prevod. Ot Fleet vzimaha $30.



Тема Отг: hey, stari hushove, mladi hushki i ...нови [re: Zel]  
АвторP.S. (Нерегистриран)
Публикувано24.09.00 20:25



Chakaite che neshto ne razbrah. Znachi ako otkria account i pratia karata v BG, te triabva da me charg-vat 5$ za ATM-a tam, a az ottuk triabva da moga da prehvarliam (transaction) kam toia vlog pari kak beshe , 5 pati v meseca, i te vse pak se slediat.
Osven tova bankomatite v BG ne davat poveche ot 200lv, taka che za edna normalna suma chrga shte stane prosto kam 6% (kurs $/DM 2.3).
Inache kakvo shte reche che za prevod prim. Fleet vzema 30$ - tva mi go naima nikade v broshurata na Fleet, az sam im customer.
Daite mi malko iasnota i ako napisha check kakvo shte stane - tva ochevodno e nai-prostoto. Niakoi da znae sas sigurnost chargovete za tia neshta v Poshteska ili Bulbank napr, i koia s koe raboti?



Тема blagodaria na vsichki...нови [re: P.S.]  
Авторnemam dumi (Нерегистриран)
Публикувано24.09.00 21:23



prepatili, nezbnaeshti , s zel i bez zel, p.s. i t.n ;-))
znachi, informaciata mi ot predi 9 meseca, daden ot slujitel na poshtenska banka e, che poshtenska vzima samo 0.1% ( da, 1 na 1000 !!!) komisionna na check ili money order izpraten ot druga banka. tova niakak ne se vruzva s vashata informacia. naistina, moiata ne e proverena na praktika. niakoi da kaje neshto po vuprosa ?
oshte, vestnicite pisaha, che prez liatoto CITY bank e otvorila klon v Sofia. znachi, ako imash vlog v city, tegleneto ot sofia ne bi sledvalo da se razlichava, ot koito i da e drug klon po sveta. vashite mnenia?
mnogo magazini v bulgaria reklamirat, che priemat VISA, American Express i t.n. , niakoi da znae kolko charge-vat ? ne e logichno tranzakciite s vlogove v chujdi banki da sa stignali na nivo magazini i hoteli, a bankite da suzdavat tolkova trudnosti....

pozdravi
nemam dumi




Тема Probvai tuka...нови [re: nemam dumi]  
АвторKanadets (Нерегистриран)
Публикувано24.09.00 21:57



http://www.westernunion.com/
Pak vzemat komisionni, no za 100-200 dolara moje i da ti izleze po-eftino otkolkoto s banka, a sas sigurnost e mnogo po-barzo i lesno.



Тема Отг: hey, stari hushove, mladi hushki i ...нови [re: nemam dumi]  
Авторprovereno e i raboti (Нерегистриран)
Публикувано25.09.00 00:39



1. ako imash kreditna karta mojesh da izvadish edna i na tvoia blizuk, da mu ia pratish po poshtatata i toi sled poluchavaneto da si ia razpishe ... v OBB komisionnata pri teglene v broi ot kreditnata karta e 1% - v drugite e poveche / moje da se sluchi i v edin moment da ne razreshat niakoe teglene v broi, no tova zavisi ot bankata koiato ti e izdala kartata/
2. kupuvash putnicheski chekove na Amerikan Expres ot niakoia banka pishesh imeto na tvoia chovek i mu gi prashtash v pismo, toi predi da ide v bankata triabva da gi razpishe vednuj - vtoria podpis se polaga pri slujitelia v bankata pri osrebriavaneto v BIPHIM komisionnata za tiah e nai-niska 1% ..
tova sa provereni nechini ...
ima i edin drug no toi moje da ti svurshi rabota ako si v NY ili bliso do nego a tvoia chovek e v Sofia ..



Тема Отг: hey, stari hushove, mladi hushki i ...нови [re: nemam dumi]  
АвторMimi (Нерегистриран)
Публикувано26.09.00 00:42



Az prashtam redowno pari po wlog w Poshtenska banka i mi izliza samo $10. Hwatkata e rodninite ti w Bulgaria da popitat za t.nar. routing number. Sled towa kazwash w twoiata banka che iskash da prehwyrliat parite prez Citibank kato izpolzwat routing number-a. Mislia che ako si klient na Citibank mozhe da ti izleze i bezplatno.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.