Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 21.05.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Емиграция  
Авторсом (Нерегистриран)
Публикувано18.09.00 12:00



Не искам да заминавам за никоя друга държава. Искам да съм тук - при приятели,семейство, любими места и т.н. Обаче не мога да понасям лицемерните политици, които ни умоляват да останем и да помагаме с каквото можем на майка България. А техните "безценни и невероятно умни" и патриотични синове и дъщери учат в представителни университети зад граница и гледат по този начина да открият възможност за реализация още като студенти. Едва ли ще се върнат да работят и живеят в Родината си.
Аз ако замина ще бъда емигрант. Ще мия чинии и ще сервирам по 16 часа на ден, за да мога след години да отворя пицария или нещо подобно.
Но на моя вариант му казват емиграция, а на онези деца - реализация.



Тема Отг: Емиграциянови [re: сом]  
АвторFU (Нерегистриран)
Публикувано18.09.00 19:41



Ami stoi si tuk togava.
V kraina smetka vseki ima izbor i nali sme "demokrazija" .. ha-ha!




Тема Отг: Емиграциянови [re: сом]  
АвторIaBaaaaa (Нерегистриран)
Публикувано18.09.00 22:55



Abeee, nisto novo ne kazvash, be man!
Kvo mi gi pishesh tia, ako smiatash da vkarvash propaganda stani "politik".



Тема Отг: Емиграциянови [re: FU]  
Авторсом (Нерегистриран)
Публикувано19.09.00 08:24



Абе,FU, не само, че е демокрация, но и въпрос на способност, ум и нов начин на мислене. Ако тук не можеш нищо да направиш, то кой ти дава гаранция, че там ще можеш. Никой не постила цветя на новодошлите. Направи така, че тук да успееш и да ти кажат "евала" - тук, в безпаричие и завист си успял. Ходих зад граница - благодаря! По-добре се блъскай тук, поне имаш емоционална подкрепа от близки и приятели на български език, както аз направих и не съжалявам - вече работя за себе си и мога да кажа, че успявам.



Тема Отг: Емиграциянови [re: сом]  
АвторIaBaaaaa (Нерегистриран)
Публикувано19.09.00 16:20



Kvi garancii iskash, be gotovanko! Niama bezplaten obiad. Ti sto hodish zad granica kato ne znaesh ezika? Stiga si hlenchil kato mamino momchence.

Abe, ia kaji ti kak "uspia"? Nali znaesh koi hora "uspiavat" v BG? Umnite???
I dali tehnia "uspeh" ste moje da se sravniava s uspeha na niakoi uspial v civilisaciata?

I za kva demokracia govorish? Znaesh li kvo e tva izobsto?




Тема Отг: Емиграциянови [re: IaBaaaaa]  
Авторсом (Нерегистриран)
Публикувано19.09.00 16:51



абе, момченце, ти като знаеш "език" затова ли пишеш на латиница българските думи и що трябва да ти давам обяснения като не можеш и едно име да си сложиш като хората. а за успеха тук - работа по 16 часа на ден и нагаждане към условията. ако още ще се заяждаш - аз съм до тук.



Тема Отг: Емиграциянови [re: сом]  
Авторkalata (Нерегистриран)
Публикувано19.09.00 19:02



com,

Po-prav ne mojesh i da budesh, strashno priaten
mi beshe dialoga koito vodehte s iavaaaa. Pishe ti
bulgarin koito e v blenuvanoto za mnogo hora:
-navun
-chujbinata
-tzivilizatziata

I sam tuk ne zashtoto Bulgaria ne mi davashe miasto za iziava, naprotiv, mojeh i napravih mnogo za godinite i za vremeto si. Edin den se pochustvah che mi e tiasno i zaminah. Tova e, i tuk e dostatuchno trudno da povtorish neshtata koito si pravil v kushti.

Priemeto go kato riba v giol, mojesh da si goliama riba v nego, ne po absoliutnata stoinost na vodoizmestimosta si, a ot goleminata na giola i obratnoto. Az sam ot horata na koito im se pluva.

I ako uspeha za Kolcho ot selo Trunkino, e da si kupi pechka, hladilnik i jeep i ne moje da go napravi v Bulgaria, ima ne losh shans da bluska i da go napravi drugade, no shte si ostene "Kolcho ot selo Trunkino v chujbina" v koeto niama nishto losho nito za Kolcho nito za koito i da e. Pak vupros na suotnoshenie riba i voden basein.

----
ot edin bulgarin koito pluva, no znae che kato se umori, iska da si peche zadnika na kumping gradina




Тема Отг: Емиграциянови [re: kalata]  
Авторmnenie (Нерегистриран)
Публикувано19.09.00 22:07



Tva vatava v gluposti. parvo, vsichki pishem s latinski bukvi, zashtoto tuka nito ima balgarska klaviatura, nito lesno se chete kirilica. Posle, da se havlim koi e PO NAI NAI - ami niama smisal. A patriotite da mi kajat kak s edni sredni dohodi ot 50.000$ godishno shte jiveat dobre v BG - dori i da pechelish, nali shte te podgoniat na parvia den, shte Ti kradat kolata i shte zaplashvat dashteria Ti. Togava za kakvo sa ti tezi pari.Inache vsichki iskame da sme na gradina (I BASH SEGA DA SI KARAME SARFA).
Ta nedeite taka da govorite kolko e zle NAVAN - ne moga da se saglasia, che triabva da se skasvash ot rabota v BG, nai veche zashtoto vseki ti ZAVIJDA, PRECHI I TORMOZI, i fakticheski ne mojesh da jiveesh dobre daji i da pechelish. Ei tva mu e nai-hubavoto tuk spored men, skapi sanarodnici, che ima zakoni i nikoi ne te tormozi, dokato ne gi narushish. ne che niakoi ne sa bezumni de, no sa ZAKONI.
Mnogo rasia mozak, merci i pozdravi ot Providence, RI



Тема Отг: Емиграциянови [re: kalata]  
Авторсом (Нерегистриран)
Публикувано20.09.00 09:33



Разбрал си ме, kalata, никъде няма лесно, но близките хора и емоционалната връзка с любимите неща помагат. Лошото е, че липсват, когато ги няма наблизо. Джипове и хладилници се трошат по няколко в тоя живот, само дето не пълнят онова място наречено душа. Мога да ти пожелая повече място във водния басейн. Бих ти пратил и целувки, ама не става някак си( шегичка!).



Тема Отг: Емиграциянови [re: mnenie]  
Авторсом (Нерегистриран)
Публикувано20.09.00 10:03



Здрасти, RI,
Съжалявам, че лошо се чете и пише на кирилица, но съм на работа и това е най-бързия начин за писане, а владея машинопис БДС. Не съм фанатик патриот и не ми е много лесно в България. А навън никак не е зле, но не е и чак толкова добре. Съвършенни неща няма. Винаги има две страни - + и -. А насилието е навсякъде без да спазва граници и визи. Никога и никъде не се чувстваш абсолютно сигурен. Вярно е, че остава надеждата в Закона, дано не се налага да опирам до него по такива поводи, пу-пу( в пазвата).
Р.Р. Уважавам хора с мозък - не спирай да ръсиш и напояваш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.