Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:11 10.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Canada ili Quebec?нови  
Автор alt-F4 ()
Публикувано20.06.00 20:54



Znae li nqkoi dali ima ogranichenie che ako si kandidatsval za federalnata procedura ne bi trqbvalo ili ne moje da kandidatstvash i za Quebec?

Тема Canada ili Quebec?нови [re: alt-F4]  
Автор ??? ()
Публикувано22.06.00 11:04



Можеш да кандидатстваш и по двете програми, поне никъде не е написано обратното. Можеш да кандидатстваш и още на пет места, ако желаеш. Ако обаче на едно място ти откажат, за това трябва да напишеш на другото. Има такова поле във формулярите. Питат даже и за причините. Не знам как влияе на решението им, но най-вероятно не положително. Желателно е навсякъде да подаваш една и съща информация, имат компютри хората!

Тема Canada ili Quebec?нови [re: ???]  
Автор alt-F4 ()
Публикувано25.06.00 18:47



10x choveche, i az taka si misleh ama pismoto ot posolstvoto v Bukuresht malko me obyrka .Pisheshe bukvalno da se vyzdyrjam ot kandidatstvane po procedurata na Quebec pri uslovie che veche sym podal dokumenti za Federalnata chast. Interesno zashto li? Che za tova se chudeh dali da gi podavam i tyrsih konsultaciq. A tova za ednakvata informaciq se razbira ot samosebe si. 10x vse pak za preduprejdenieto, moje pyk na nqkoi drug da mu e ot polza kato go prochete.

Тема Canada ili Quebec?нови [re: alt-F4]  
Автор bebar ()
Публикувано25.06.00 20:34



При кандидатстване за Quebec тяхната админстрация се стреми да отсее само онези, които ще останат в тяхната провинция. Ако кандидатстваш паралелно за друга част на Канада кандидатурата ти за Quebec най-вероятно ще бъде отхвърлена и ще си загубиш парите. Ето защо не е препоръчително.

Тема Canada ili Quebec?нови [re: alt-F4]  
Автор ??? ()
Публикувано26.06.00 09:41



Не забравяй, че Квебек също е Канада и макар и да имат самостоятелна имиграционна политика, това не ги освобождава от задължението да спазват общите правила за емиграция в Канада. По тази логика следва, че най-вероятно разполагат с обща база данни, за което съм почти убеден. Затова са ти пратили и писмото - вече те има в техния компютър. Също така емигрантските визи за Квебек се издават от посолството на Канада в Румъния. Бъди сигурен, че те има в компютъра им. Това обаче не е проблем, както писах по-горе, можеш да кандидатстваш където си поискаш и колкото си поискаш пъти, стига да спазваш условията за сроковете (6 месеца пауза след отказ за Канада). Администрацията на Квебек наистина се стреми да отсява хората, които ще останат да живеят в Квебек, но интервютата са им добронамерени и рядко връщат някого. Не знам за какви пари говори bebar, но по процедурата за Квебек се плаща едва след като си одобрен и имаш номер на досие. Т.е. не можеш да загубиш нищо, ако не ти се върнат документите. За Канада таксата се плаща предварително и не се възстановява при отказ. Там вече ще загубиш пари.

Тема Canada ili Quebec?нови [re: bebar]  
Автор Alt-F4 ()
Публикувано26.06.00 17:44



Знаеш ли маи си прав! Защото на формите за Quebec пише дали си кандидатствал преди или си в процес на емиграционна процедура с друго посолство и ако им пиша че съм ще отпадна от класацията пък съм одобрен на предварителния въпросник и имам номер на фаил и само ще го загубя от друга страна пък съм внесъл парите и чакам интервю за Canada. Значи може би ще е по-добре да изчакам интервюто за федералната част. Малко объркана стана моята ама карай-чакам си за федералната част и толкова. Пък другия номер да стои да чака да му доиде времето. :) Явно никой не е кандидатствал и по двете процедури едновременно. 10х.

Тема Canada ili Quebec?нови [re: ???]  
Автор Alt-F4 ()
Публикувано26.06.00 17:54



Не знам дали имат обща база данни но аз изпратих документите и таксата за федералната процедура на 01.03 отговориха ми че док. са приети и да чакам отговор за интервю т.е. имам номер на фаил в Букурещ. На 27.03 изпратих и предварителния въпросник за Quebeс и от там ми изпратиха номер на фаил които е съвсем различен от федералния...значи не са ме регистрирали в обща база данни. ??? и аз се чудя заначи - маже би ме водят на двете места като кандидат. Но определено ще разберат че кандидатствам и по федералната процедура и може би няма да се отрази много благоприятно на кандидатурата ми. :)

Тема Canada ili Quebec?нови [re: Alt-F4]  
Автор ??? ()
Публикувано26.06.00 19:47



Номерата ще са ти различни, защото програмите за емиграция са различни, но всичко, което е общо като изисквания за Канада най-вероятно се съхранява на едно и също място. Факт, че някой се е усетил и ти е пратил писмо. Няма от какво да се притесняваш, според мен. Прецени по кой от двата езика познанията ти са по-добри и къде имаш по-голям шанс. Интервюто за Канада ще ти бъде в Букурещ, за Квебек в София. В Букурещ се говори, че било по-сложно да се мине, в София обратно, почти всички минавали. Мои познати научиха френски достатъчно за по-малко от 4 месеца (с курсове към френския център) и минаха интервюто без никакви проблеми. Пък след това направо си пристигнаха в Торонто, никой не ги попита даже защо. Ако предпочетеш федералната процедура, просто не връщай вторите документи във Виена. Още веднъж обаче споменавам, че през Букурещ вратичката е по-тясна. Още едно предимство на Монреал пред Торонто, поне в началото - цените на жилищата са около два пъти по-ниски. Влез там по процедурата за Квебек (обещай им, че ще останеш :)). Така ще загубиш по-малко пари докато си без работа. Пък Торонто е на 2h път с влака.

Тема Canada ili Quebec?нови [re: Alt-F4]  
Автор ??? ()
Публикувано26.06.00 19:52



Виж по-горе какво съм писал. Така или иначе, ще ти се наложи да пишеш дали си кандидатствал някога или си в процес на кандидатстване. Документите и за федералната процедура, и за тази за Квебек съдържат такива въпроси. Не те съветвам да скриваш нищо, отрежат ли те веднъж по такава причина е завинаги!

Тема Canada ili Quebec?нови [re: ???]  
Автор Alt-F4 ()
Публикувано27.06.00 17:03



OK,10х! Макар че платих парите за федералната част, може би няма да е зле да пробвам Квебек. С френския малко съм по зле но ще карам септември второ ниво към Alliance Francaise т.е. разбирам горе долу и мога да комуникирам на общи теми. Виж англииския ми е по-добър /за сега/. А за Мон Реал и аз знам че е по-евтино ... имам приятели там. Лошото в цялата картинка е че пратих по-късно документите за Квебек. И ме притеснява единствено засечката на интервюто защо съм кандидатсвал за федералната процедура като искам да отида в Квебек? Грозна картинка... :)) Мерси все пак за изчерпателната информация и съветите... :)


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.