Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:44 03.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема защо вече и аз искам да се махна от тази странанови  
Автор някоя си ()
Публикувано25.04.00 18:33



Преди време, когото всичките ми приятели се втурнаха навън, аз не поисках. Не можех да си представя че ще изоставя всичко тук - родната си страна, близките си, гробовете на предците си - обичах всичко това и не си представях живот на друго място, далеч от корените ми, а и нали съм си оптимистка, все си мислех че след като толкова години сме държава и какво ли не ни е минало през главите ... с две думи - имах надежда че ще се оправим ... че ще стане и България нормална държава. Да все още я имам надеждата , че това ще стане, но не знам дали ако продължавам да живея аз така ще мога да я видя тази промяна .. Защото тук всичко и всячески така е устроено да те спъва на всяка крачка и да те изнервя до полуда... Питам се вече, кое ни е наред тука ??????? Политиците, няма да коментирам - нито един не заслужава вниманието ми, постоянно прехвърлят топката един на друг, но не и комисионните си ... лапат та знае ли се и са ненаситни .. законите и те - такива каквито отърват на управляващите, всеки идва на власт и си ги променя според своите нужди а не на нас хората ... е как да ми се живее тука, не ми се живее тук ... Искам да живея в държава в която ще мога да се разведа не за 2 години, такава в която провайдера намя дя ми смъква кожата за скапани връзки, а яви ли се проблем да се чуди какво става и да казва "интересно", защото не знае какво да каже от неграмотност, в държава в която ще получавам пощата си без да откривам че нещо са откраднали, в държава където като наемам апартамент няма да ми искат депозит и наем предварително, и този депозит след като си платиш сметките така и не го виждаш, в държава в която агенцията която наемаш и й плащаш да ти свърши дадена услуга не се изтрива ръцете след като получи комисионната , в държава в която лекаря ще ти изпише нужните лекарства, а няма да те праща с рецепта в аптека от която той взема комисионна ..... да изброявам ли още ...... никъде не споменавам работа предполагам че сте видели - ами защо ли да я споменавам, не искам да коментирам колко трябва да получава човек тук да живее сносно .... е яд ме е ... и се чудя защо ли трябва да живея в държава която всячески се подиграва на тези благодарение съществува ... ами това е краткия вариант, че започна ли няма да мога да спра ... искам и ще се махна от тук, искам детето ми да живее в нормална държава - но България явно не е от тези, вече се убедих напълно ... Не мога да се справя с простотията на тези които не управляват и с желанието да не стъпчат морално и физически, затова искам да се махна от тук, не че съм страхливка и не мога да се справя .. извинявайте за грешките по-горе

Тема защо вече и аз искам да се махна от тази странанови [re: някоя си]  
Автор и още една ()
Публикувано25.04.00 20:23



Ей, да не би оригиналният ти ник да е Алиса? Ми от нескромния си опит смятам, че точно такава държава, дето я искаш - просто няма. Обаче и на мен ми писна тук и мисля да издуя платната. Друго е, когато си даваш ясно сметка какво губиш като печелиш и оставиш с ненужния багаж абстрактните емоции. Успех и пиши тук адреса на Страната-на-чудесата, когато се заселиш там. Ще си бъбрим по съседски, а?

Тема защо вече и аз искам да се махна от тази странанови [re: някоя си]  
Автор Канадец ()
Публикувано26.04.00 05:00



Всичко хубаво, ама ако наистина искаш да се махнеш поради изброените причини, не знам къде ще отидеш. Защото повечето от нещата ще ги намериш във всяка друга държава. Да почнем от политиците - да си чула някога за политик който не е станал такъв за пари ? Ако отвориш един канадски вестник и видиш за какви глупости се харчат парите на данъкопладците - ще се хванеш за главата. Пръскат се милиони, че и милиарди долари с основна цел не да се направи нещо реално за хората, а само да се създаде такава илюзия, като истинската цел е да се спечелят повече гласове на следващите избори. А защо един политик, вече на власт, ще драпа с всички сили да се задържи е пределно ясно - за да продължи да си тъпче гушата. По въпроса за различните провайдери, агенции, услуги и тем подобни - не можеш и да си представиш каква неграмотност и некомпетентност се е ширнала и по "лъскавия" Запад. За повече подробности можеш да прочетеш последното писание на Св.Скромни във "Вашето мнение" озаглавено "Ние бутаме, вие дърпате, пък к'во стане - стане!", защото иначе моето писание ще стане по-дълго и от неговото... За докторите - вярно е, има такива които вместо да ти напишат рецепта и да те пратят в аптеката, ще ти предложат да ти дадат съответните лекарства от собствения си шкаф и ще ти вземат два пъти повече пари от аптеката....Изборът е ваш ! Да не споменавам още един куп простотии за които в България не са и чували. Като например - не дай си боже някой татко да целуне детето си по бузката на публично място - веднага ще го обявят за педофил, ще го осъдят, ще му вземат детето и ще го пратят в дом за отглеждане (детето) защото "...там условията щели да бъдат по-добри и детето щяла да бъде по-сигурно отколкото със собственото си семейство... " Не искам да кажа, че трябва да си стоиш в България...Както виждаш, и аз съм се махнал :-) Просто искам да те предупредя, да не тръгваш с голямата кошница и, че ще ти трябва не по-малко смелост, отколкото да останеш в България. Животът (на места) извън България наистина е по-добър, но за всичко се плаща - като искаш по-добър живот, ще трябва да си го извоюваш....Познавам и хора в България които не се оплакват, познавам и много хора извън България които през цялото време се оплакват....Абе, както е казало кучето, след като се облизало под опашката: " Въпрос на вкус ...." :-))

Тема защо вече и аз искам да се махна от тази странанови [re: и още една]  
Автор някоя си ()
Публикувано26.04.00 11:19



... не не съм Алиса:-)) , не съм в пубертета така че нямам илюзии, но ми е писнало да ме тъпчат свои - както са тръгнали да разпродават да вземат да обявят България за продан ... абе изобщо ... сложна работа, но щом оцеляваме тука в тези условия, няма начин да не се приспособим и адаптиране където и да е, то като гледам Ромъния и там живеят по-добре ..

Тема защо вече и аз искам да се махна от тази странанови [re: Канадец]  
Автор някоя си ()
Публикувано26.04.00 11:31



значи Канада отпада от списъка ми:-)) ... обичам детенцето си целувам го постоянно и му казвам хиляди пъти че го обичам ( учителката му в детската градина казва че това бело - глезене, не трябвало да демонстрираме такава силна привързаност към децата ) а пък съседите - " ..не било нужно да го казваме, те си знаели че ги обичаме след като сме ги родили.. " ... искам детето ми да е свидетел на топли човешки отношения, а не на бой в градския транспорт за място например ... реалистка съм, до този момент не съм получила нищо наготово, цял живот съм се борила, така че съм наясно , че няма идеална страна - но поне условия и морал имат ... Наистина темата е доста дълга, но да не правиш нищо това означава да се примириш , не искам да се примирявам - поне не с простотията дебелащина в човешките отношения и ред други неща съпътстващи живота ни тук ..

Тема защо вече и аз искам да се махна от тази странанови [re: някоя си]  
Автор 100-te biri ()
Публикувано26.04.00 18:36



Този май е от тия канадци дето разнасят пици по домовете и са вечно недоволни. Не му обръщай внимание. Истина е, че няма идеални страни, но поне по условията за деца няма много по-добри от Канада. Най-много някоя скандинавска държава да намериш, а това за целувките по бузите са пълни глупости. Абе, не забравяй, че вече компютрите станаха толкова лесни, че даже и БГ ченгета/дипломати могат да ги ползват.

Тема защо вече и аз искам да се махна от тази странанови [re: някоя си]  
Автор sushtata ()
Публикувано27.04.00 00:46



mnogo si prav ... pulno e s chengeta v neta .. ;-))

Тема От дипломатите разнасящи пицинови [re: 100-te biri]  
Автор Канадец ()
Публикувано27.04.00 05:59



Йе-е-е...! В какво ли не бяха ме обвинявали, но "ченге/дипломат разнасящ пици" е нещо ново! Ха наздраве за сефтето ! :-) Само не разбрах, защо си решил, че се оплаквам от нещо (а още повече - от всичко)?!? В едно обаче си прав - такива хора наистина има. И целта на моето писмо беше именно такава - да предотвратя увеличаването им. Защото за хубавите страни на живота в Канада много мастило е изписано и никой не отрича, че Канада е чудесна страна. Но е добре, все пак, потенциалните емигранти да са наясно и с някои от не толкова хубавите и умело прикривани страни на канадската действителност. Защото много хора тръгват с мисълта, че Канада е рай, а като се окаже, че не е точно така.....сам виждаш какво се получава - започват да мрънкат и да се жалват колко били нещастни. А разнасянето на пици няма нищо общо. Това е просто работа като всяка друга. Лично познавам хора които се препитават с това и са доволни от живота. Пък и не виждам защо да не са, след като живеят доста по-добре от средно статистически български инженер или доктор. За децата и целувките може и малко да съм преувеличил, но не съм си го измислил. Канадската ситема за защита на децата е наистина много силна. На моменти даже е прекалено силна и неконтролируема което води до отрицателни последствия. Защото ако някой "примерен гражданин" вдигне телефона и се обади където трябва, че не си се отнасял добре със собственото си дете, първо ще дойдат, ще ти вземат детето, ще го дадат на Foster Parents и чак след това ще се заемат да разследват дали е вярно. И докато решат, че е станала грешка и можеш да си прибереш детето обратно, може да са минали години и то вече да не те познава.... За съжаление не можах да изровя статията за въпросния татко на когото са му отнели детето и разбили семейството за това че си целунал детето по гърба (или по крака, не помня вече) на публично място, но намерих някои други неща: http://www.nationalpost.com/news.asp?f=000413/258052.html Тази статия е на малко по-друга тема, но обърни особенно внимание на последния абзац и ще видиш за какво ми е думата. http://www.nationalpost.com/news.asp?s2=national&s3=coasttocoast&f=000425/269699.html Хайде със здраве, пък ако имаш път към Ванкувър, обади се да видим дали наистина можеш да се справиш със 100 бири наведнъж :-))

Тема някоя синови [re: някоя си]  
Автор и още една ()
Публикувано27.04.00 07:41



Не се заяждам, но познавам живота в доста страни, включително Румъния - наистина не са по-добре. Всеки си има собствен ад и си се пържи в него. Друг е въпроса, че нашият не ни харесва и може би е по-правилно да се каже: "Като ще ме рита, барем ат да е - да не е краставо магаре"??????

Тема защо вече и аз искам да се махна от тази странанови [re: някоя си]  
Автор и още една още веднъж ()
Публикувано27.04.00 07:49



Аман от това клиновидно съзнание. Трябва ли разумните доводи на хора, набрали личен опит, непременно да се отдават на ченгеджийницата? Ами четете и си приказвайте с хора там - ще видите колко време ще имате за обичане на собственото дете - особено в първите години, ще видите и чуете и други важни проблеми, за които поне се опитайте да се подготвите, като сте затръгвали. Уф, че се ядосах!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.