Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:52 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Zashto mislya da emigriramнови  
Автор Potencialen emigrant ()
Публикувано13.04.00 16:18



Neka vi kaja zashto shte emigriram, pyk ako moje da me razubedite - mnogo shte vi se zaradvam. 1. Korupciya na nay-visoko nivo - Ministerski syvet. Primer: vtoriyat GSM operator. Lipsva. Zashto li? Za kolko li pari? Obvinyavam lichno Ivan Kostov. 2. Sofiya, kmetyt Stefan Sofiyanski. Vsichki znaem, che gradskiya transport ne moje da si pozvoli bezplatnite karti na studentite. Che Yanchulev gi vyvede, dvijen ot populizym. No zashto Stefan Sofiyanski gi maha chak sega, sled kato specheli izborite 2 pyti blagodarenie nay-veche na studentite? 3. Prezidentyt Stoyanov. Tazi godina zavyrshvam visshe. Pet godini sym si skysval gyza ot uchene, i sega iskat da me priravnyat s horata, koito imat samo obshta kultura - za spravka - predloejenieto za "namalyavane" na voynishkta slujba. Oshte 1 spravka - Irak - tam visshistite slujat 3 meseca (e, tezi, koito dori i I klas ne sa zavyrshili, slujat 7 godini). Prosto Petyr Stoyanov ne struva kolkoto i Saddam Hyusein, may. 4. Za BTK-to da spomenavam li za 1000-en pyt, che umishleno se starae da mi prechi na rabotata? Edinstvenoto, koeto i e nared na nashata adski zle upravlyavana dyrjava, tova sa krychmite i kafenetata. No te edva li shte me zadyrjat tuk.

Тема Zashto mislya da emigriramнови [re: Potencialen emigrant]  
Автор kiro ()
Публикувано14.04.00 07:15



ee PONE SI RESIL KAKVO DA PRAVIS SAVET OT MEN BIAGAI BIAGAI BARZO OKI ?

Тема Zashto mislya da emigriramнови [re: kiro]  
Автор Potencialen emigrant ()
Публикувано14.04.00 10:54



Byrzo, byrzo, ama imam edna diplomna rabota da donapisha :-))

Тема Zashto mislya da emigriramнови [re: Potencialen emigrant]  
Автор Aussie ()
Публикувано14.04.00 12:50



Biagai no sled kato zavarhish. Bulgarskoto obrazovanie go priznavat pone ha hartia. To prostotia shte srestnesh na vsiakade, no niama da e kolkoto v Bulgaria.

Тема Zashto mislya da emigriramнови [re: Aussie]  
Автор ot ruse ()
Публикувано14.04.00 15:38



Biagai ...i az shte biagam....

Тема един клуб?нови [re: ot ruse]  
Автор Спортистка ()
Публикувано14.04.00 20:14



Ми да си спретнем един клуб "Бързи крачета"? И отборно да си избягаме?

Тема един e malkoнови [re: Спортистка]  
Автор Mr.Teetime ()
Публикувано15.04.00 12:14



Eh... de da mojeshe.......

Тема Zashto mislya da emigriram [re: Aussie]  
Автор Potencialen emigrant ()
Публикувано16.04.00 17:58



Znam, che prostotiya ima navsyakyde, no mnogo vze da mi idva, kogato napisah tova pismo, imah ogromnoto jelanie da si vdigna chukalata na minutata, za syjalenie, ne moga.

Тема Zashto mislya da emigriramнови [re: Potencialen emigrant]  
Автор Канадец ()
Публикувано18.04.00 08:56



Не знам какво учиш, но ако много бързаш да се махнеш, няма много смисъл да чакаш да завършиш. Защото образованието е важно, но стажът е много по-важен. Току що завършили специалисти си имат навсякъде, при това собствени - с много по-добър език, връзки и т.н. Даже много от новозавършилите тука ( в Канада ) на практика излизат от университета с 1 - 2 години стаж благодарение на така наречените " кооп " програми. Ако нямаш никакъв стаж по специалността е много, много малко вероятно да си намериш работа. В крайна сметка най-вероятно ще те отнесе в съвсем друга посока и дипломата ще си я държиш само за спомен от чудесно прекараните студентски години :-) Ако държиш да работиш по специалността, е по добре да издържиш в България още 2 - 3 години и да посъбереш малко стаж. Стажът по специалността е и изискване при официално кандидатстване за емиграция в страни като Канада, Австралия и Нова Зеландия. Единствения вариант при който диплома без стаж може да ти свърши работа е ако продължиш да учиш в чужбина за Магистърска степен ( Master ). Това е и един от най-добрите варианти за емиграция когато не можеш да го направиш по точковите ситеми, но пък изисква и най-сериозен първоначален капитал :-( Все пак желанието е най-важно ! Като гледам, то не ти липсва ..... Дерзай !

Тема Не бъди толкова сигурен....нови [re: Aussie]  
Автор Канадец ()
Публикувано18.04.00 09:05



Светът е доста голям и по него има толкова простотия, че понякога дори и моето българско въображение ми е било твърде бедно..... :-))))


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.