Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:29 28.09.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема КАНАДА...Пишете тук:-)нови  
Автор Торонто ()
Публикувано06.02.00 16:23



Нека всички интересуващи се от Канада и всички които живеят в нея да пишат тук и да си спретнем един полезен и пълен с информация форум!.....Интересно защо много хора в България се лъжат че в Съединените щати е по-добре отколкото в Канада.......

Тема КАНАДА...Пиша тук:-)нови [re: Торонто]  
Автор D.V.D. ()
Публикувано06.02.00 17:19



eto me i men ot Montreal...:-)))

Тема КАНАДА...Пиша тук:-)нови [re: Торонто]  
Автор Канадец ()
Публикувано06.02.00 20:02



А пък ние сме в най-хубавия канадски град - Ванкувър :-)

Тема КАНАДА...Пиша тук:-)нови [re: Канадец]  
Автор TequilaSunrise1 ()
Публикувано06.02.00 20:37



Ne znam dali e nai-hubavia kanadski grad, shtoto nikoga ne sam bil tam, no e sredno s pone 10 gr. C po-toplo otkolkoto v Montreal (bbrrrrr)...:-)))

Тема Мнение на български американец за Канаданови [re: Канадец]  
Автор Оптимист ()
Публикувано06.02.00 22:49



Ванкувър е наистина е най-хубавият град на Канада. Монтреал също не е лош, но зимата го прави неприемлив. Торонто също много ми харесва, но и неговата зима е много студена и дълга. Впрочем, това си е Канада - чудесна държава с много студена зима с изключение на Ванкувър. Ванкувър е и най-скъпия град в Канада, особено след като богатите китайци от Хонг Конг се преселиха там за да не попаднат в лапите на китайския комунизъм и с парите си вдигнаха цената на земя, къщи, апартаменти и покрай това, на всичко останало. Случи се да бъда в Хонг Конг (79г.) когато договора между Китай и Англия беше подписан и съдбата на Хонг Конг беше решена. Трескаво се говореше че града ще се изпразни в следващите двадесет години. Не се изпразни, но много от най-богатите му граждани се изселиха. Най-голяма част се преселиха във Ванкувър. Това по себе си говори много за града. Не е много приятно да живееш в много хубав, но и много скъп град. Ще бъдете свидетели на това колко хубаво живеят много хора без да можете се присъедините към техния начин на живот. И понеже е много скъпо всичко, няма да можете да спестявате и никакви пари. По подобни и други причини аз се преместих от Чикаго (Илиной) в Хюстън (Тексас). Докато живеех в Чикаго трябваше да плащам както федерална такса (данък) така и щатска, че и градска. От мижавата ми за тогава заплата от $20,000 градската и щатска такса ми намаляваше дохода с $2,000. Да не говорим за това че наемът за свестен апартамент тогава в Чикаго струваше $250 на месец. За сравнение, в Хюстън за подобен апартамент, наемът беше само $180 като включваше ползването на плувен басейн и охраняем паркинг с покрив за колата ми (car port). В Чикаго, точно срещу апартамента ми имаше плувен басейн притежание на мотел. Таксата за ползването на басейна през целия сезон беше хиляда долара. Ще прибавя също и цената на бензина за галон. В Чикаго когато бензина струваше $1.20, в Хюстън беше само $.85 цента. В целия Тексас заплатата се облага само с федерална такса, без щатска и без градска. Разбира се, заплатите се облагат и с други данъци, но те до голяма степен са еднакви за всичките американски щати. (Всички цифрови сравнения са от преди двадесет и кусур години) Тука също искам да прибавя и мнението на мои приятели българи от Канада, живеещи както в Монтреал, така и в Торонто. Всички без изключение си дават сметка че в Америка се печелят по-добри пари. Също за сравнение ще прибавя и факта че съотношението Американски долар към Канадски долар беше 1:0.90 (през 74г.) Сега съотношението се е изменило в допълнителна полза за Американския долар 1:0.65 През 95г. бях в Канада с жена ми на разходка. Посетихме Торонто и Ниагарския водопад като допълнение към обиколката която направихме тогава на цяла Америка. Приятелите ми от Торонто, всички до един си купуваха американски долари с излишните си пари. Това също е много показно за икономическо сравнение.

Тема Na koito mu e studeno da idva v Au :))нови [re: TequilaSunrise1]  
Автор Aussie ()
Публикувано07.02.00 08:57



Na koito mu e studeno da idva v Austrlaia. V gradovete sniag ne vali i temperaturata ne pada pod 0 C. Dnes beshe okolo 35C, utre se ochakva 39C.

Тема РАДВАМ СЕ ЧЕ СЕ СЪБИРАМЕ .......нови [re: Оптимист]  
Автор Торонто ()
Публикувано07.02.00 15:09



Радвам се че се събираме така бързо и дано този форум стане полезен за многото наши сънародници които са решили да тръгнат по тежкия път на емигрантството!....А иначе не искам да разисквам така или иначе сложната тема за по въпроса Канада или Щатите, но ти благодаря Оптимисте....Следя от доста време форумите и те уважавам за начина ти на мислене! И аз живея и в двете страни, но нима има две страни? Е да....Американски-Канадски долар...съотношения...икономика....но нека погледнем нещата и от другата страна...Америка е с 10 пъти повече населене макар че Канада е 2 пъти по-голяма....Световната индустрия е съсредоточена в Щатите...а и най- печелившите бизнеси в света.....изобщо става...става но за такива като мен и теб примерно които са били тук 5-10 и повече години и имат нещо зад гърба си....Нека се опитаме да помогнем на тези които сега смятат тепърва да тръгват....Знаем че Канада отпуска социална помощ първо + безплатна храна ...и то за завиждане....Второ в Канада е може би 10 пъти по-лесно да вземеш документи....паспорт..3-4 години!....Щатите...на 5-тата относително!.....Канада - здравеопазване безплатно.....Щатите- за един обикновен апандисит..12000$.....Наеми....сравнение няма.....В Queens NY...апартамент (two bedroom) 750$......В Торонто ...къща..2 етажа...+ бейсмънт....гараж...приятно дворче....800-1000$......Но ти знаеш...има хиляди фактори които правят живота на новодошлия къде хубав..къде лош.....Нека се опитаме да дадем съвет на хората които са в България...а за нас не е проблем да живеем на Калифорнийския бряг или в провинция Квебек........Поздрави!!!!

Тема Австралия не е лошо....но...нови [re: Aussie]  
Автор Торонто ()
Публикувано07.02.00 15:13



В Австралия не е лошо а и в Сидней е пълно с български семейства...но нали знаеш....всеки си тежи на мястото.....а и е по евтинко за нашенеца който живее в Щатите или Канада да грабне самолета и да си вземе слънчевата почивка в Маями..Карибите или Хавай.....иначе в Австралия не е лошо:-)))

Тема Здравей О, Европейски град на Континента:-))нови [re: D.V.D.]  
Автор Торонто ()
Публикувано07.02.00 15:16



Добре си е при вас а и го няма този "last call" който мъчи българите в Торонто:-)))))

Тема Не е лошо:-))))нови [re: Канадец]  
Автор Торонто ()
Публикувано07.02.00 15:24



Здрасти и на теб Ванкувър......Наистина е красив град....но красотата е навсякъде на този континет...просто трябва да пообиколиш....Като тръгнеш от Сан Диего на Мексиканската граница...през красивия и буен Тексас...минеш през хазартната Невада..и през спокойствието на Пенсилвания..и се отправиш към Центъра на световното изкуство Ню Йорк....А после минавайки през хилядите езерца на Онтарио и стигайки до красивия Квебек....върни се след това през чудната Манитоба и ще видиш че Ванкувър наистина е красив но има и какво друго да се види......Радвам се ме се включихте и вие във форумчето....нека помогнем поне със съвети:-))))


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.