Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:55 17.06.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема living abroad  
Автор assen ()
Публикувано26.10.99 21:14



Zdraveite, dali imeto 'Emigrantski zhivot' vi se struva normalno? Tezi dni mernah nyakakva anglyska diskusiya, kazvashe se 'Living abroad'. Sigurno ima nyakolkostotin anglichani da rabotyata v BG, te si zhiveyat v chuzhbina. A nie emigrirame. Kak mislite?

Тема Разликата е простичка!нови [re: assen]  
Автор Св. Скромни ()
Публикувано26.10.99 21:47



Когато някой американец или англичанин го пратят да работи в чужбина, и примерно му организират изпращане от службата, наздравиците поемат две главни направления: 1) "Иди да научиш туземците" на ум, на демокрация, на технология, на култура, на цивилизация, демек значи на английски. 2) "Дано си намериш работа когато се прибереш обратно! Защото ще си изостанал професионално." Такъв човек отива да живее в чужбина. Той хич няма намерение да става част от чужбината, примерно чрез сливане в тамошното общество - или пази Боже чрез асимилация! Неговите деца ще са си американчета или англичанчета. Родени в чужбина. Но няма да са част от тамошното общество. Срещал съм деца на САЩ дипломати в Европа. Много от тях родени там. Учили там. Завършили гимназия там. Някои даже завършили висше там. Обаче веят американското знаме все едно че е, такова, съветско. Надъхани, не ти е работата. Да не кажа анти-европейци. Та горното е мъничък лъч осветление по психическата нагласа зад "живот в чужбина". Сега, в логичното направление към "емиграция": в България, при изпращане на българин към САЩ, в какви направления са наздравиците? В какво направление ще е неговото поведение в САЩ? Ще има ли сметка да се цепи от САЩ общество? Да не продължавам с още въпроси. Защото моето родителско семейство не само не "емигрира", а "избяга"...

Тема Разликата е простичка!нови [re: Св. Скромни]  
Автор IMIGRANT ()
Публикувано28.10.99 05:16



Imigratziata bratko e kogato ot Moskvicha se kachish na Cadilac . Kogato razberesh che ne tribva da vkliuchvash boilera za po 2 chasa na den za da mojesh da se izkqpesh . Kogato razberesh che televiziata ne e samo ot dva kanala , Togava kogato namerish po dobro miasto za sebe si i nai blizkite ti i ne prodqljavash da tqpchesh katzi sqs zele i da vartish kompoti , za da moje detzata ti da ima kakvo da iadat prez zimata, Togava kogato razberesh che za truda ti horata zaplashtat istinski pari, i nai veche kato se obqrnesh nazad i vidish ot kqde si doshel , trqpki da te pobiat i da ne iskash da si spomniash poveche . Togava schitai che si IMIGRIRAL.

Тема Точно го каза, Бате!нови [re: IMIGRANT]  
Автор Св. Скромни ()
Публикувано28.10.99 19:16



Пълно съгласие! Ние живеехме в една стая. Четири човека. На стената имаше картина. Руски пейзаж. Два бора и житено поле. Единственото прозорче към простор... Знаеш ли колко години не можех да понасям нещо на стената? Голи стени! Не исках спомени от картината на стената на едната стая! Къща на два етажа, с три спални, хол, трапезария, кухня, кухненска трапезария, две пълни бани, една половин баня, сервизно помещение, складно помещение, и гараж за две коли. И нищо на стените! НИЩО! Я някой бе забил даже един пирон - щях да го разкъсам! На съпругата ми й взе 5 години, че да приема поставяне на иконка. В кухнята. На изрязана стена, където не ми беше пред погледа... Още 5 години и нова къща, още по-голяма, че да ме навие да окачим картини в столовата. Както ти казах, Брато, ние не само не емигрирахме, а избягахме! Национална гордост тип "кауза пердута"... Аз ли да ги уча "мериканците" на живот? Или да ги уча да се бутат в по една стая семейството, с една тоалетна за 3 (три) семейства? Че и те един ден да се потят няколко дни преди да се решат да забият пиронче за картина в хубава, чиста, светнала, ширнала се стена...

Тема Точно го каза, Бате!нови [re: Св. Скромни]  
Автор Bla-Bla ()
Публикувано30.10.99 01:36



Ti pone ne zvuchish tolkova materialistichno,no IMIGRANTA imam chuvstvo che ne si kupuval i banichki v uchiliste.Neznaia zasto no za men jivota ne se izcerpva s kakva i koklo koli ste imam nito v kakva kasta s kolko stai ste jiveia.Zastoto vsichko tova e prehodno dnes e tuk utre go niama.A za Americancite da gi uchish na jivot i da gi navirash v stai niama smisal no da gi napravish malko po chovechni i zemni ste ti otneme dosta godinki.

Тема Точно го каза, Бате!нови [re: Bla-Bla]  
Автор IMIGRANT ()
Публикувано30.10.99 02:57



OOPS, OSHTE EDIN OT TEZI KOITO JIVEIAT NA DUHOVNA HRANA!!!OTNOSNO BANICHKITE , TE STRUVAHA 26 STOTINKI ,A ZAPLATATA BESHE 40 LEVA. TI NAPRAVI ARITMETIKATA I TOGAVA SHTE SE OSQZNAESH . NE ZNAM KQDE SI , NO ZVUCHISH NO KATO CHE LI V TEBE OSHTE JIVEE GLUPOSTTA NA MARKS I ENGELS.

Тема Точно го каза, Бате!нови [re: IMIGRANT]  
Автор Bla-Bla ()
Публикувано30.10.99 05:01



A-Taka!Imigrante malko ti sa greshni dannite i za banichkite i za zaplatata,i za duhovnata hrana i mai vsichko.Mislia che samo s duhovna hrana ne bih se spravil i to dosta dobre za poslednite nikolko godini.A na teb ti pojelavam mnooooooogo koli,mnoooooooogo kasti i mnogo da se izdignesh v ochite leliati Lenche ot vtoria etaj.Znaesh li kolko mi e got che pone malko se razlichavam ot stadoto i moga da si izbiram kade da jiveia i s koi da si igraia. Have fun!

Тема Edno mnenie ot mnogo, mnogo lichen opit.нови [re: Bla-Bla]  
Автор GEORGE ()
Публикувано30.10.99 06:30



Bednotiata, prostotiata , kak se chustvash, kak zhiveesh i kakvo praviah, pechelish ili postigash v osnovite si e psihologicheski prozes(sastoiania). Za da uspeeshtriabva da sasdadesh neshto vatre v sebe si i pochti vseki chovek imapotenciala da go napravi. Neobhodimo e da viarva v sebe si- da ima konfidens, za ima zeli da bade postoianen, da prevazmogva trudnostite i da mozhe da se radva ne samo na uspehite, a na zhivota vseki den. A sega: Zapochvah4 pati pochti ot nachaloto sled katoo biah postignal mnogo spored obiknovenia chovek. Zavarshi, imah rabotai napravih apartament. Podarih vsichko i zapochah otnovona druga georafska shirina. Uchi rabotihpostignah mnogo dpoviche ot rodenite na tazi gegrafska dalzhina. opitah se da pomognana mestoto ot kadeto zapochah,no bia ograben moralno i fizicheski. Zagubih vsichko i otidoh kadetobiah uspial. Zapochah otnovo, uspiah otnovo, no napravih greshka i otnovo zagubih. V momenta zapochvam otnovoi tolkova barso uspiavam, che nianam strah ot zaguba, zashtoto eti dava vazmozhnost da uspeesh otnovo. Chustvam se tolkova sigurenv sebe si, che niama znachenie kadesam , dostatachno da sam kadeto ima voda, vazduh iHORA. sashtoto ne mozhesh da uspeesh sam, a ako imash lubimi(priateli, zheni, rodnini) tova go naricham rai.

Тема Точно го каза, Бате!нови [re: Bla-Bla]  
Автор IMIGRANT ()
Публикувано30.10.99 23:58



BLAGODARIA ZA POJELANIATA, PONE NIAMA ZAVIST , NO CHUVSTVAM CHE NESHTO OT VQTRE TE IADE . DALI TOVA CHE SI SE OTDELIL OT STADOTO I VSE OSHTE NE SI SE OTUCHIL DA BLEESH , ILI ZASHTOTO LELIA TI LENCHE OT VTORIA ETAJ NE POGLEJDA KQM TEBE?ISKAM SAMO DA TI KAJA CHE " V GLUTNITZATA , AKO NE VIESH KATO VQLK SHTE BQDESH IZIADEN "

Тема Tukashenнови [re: GEORGE]  
Автор Gogo ()
Публикувано31.10.99 10:17



Prochetoh zialata diskusia i sam mnogo iznenadan.Misleh che zivota v U.S. e po dobar, okazva se che niakoi sa zapochnali da zabraviat kak e v B.G.Edinsveniat nachin da se popravi tazi greshka e kato se varnat pone za mesec tuk i si pripomniat dobroto staro vreme.Znaia mnogo takiva primeri i sam obeden che sa malcina tezi ,koito niama da se razocherovat ot spomenite si. Silno se nadiavam da ne ste pravi zashtoto napravih vsichko koeto e po silite mi da napusna tazi strana i da se pochustvam pone vav niakoe otnoshenie normalen chovek. Ot tezi pisania razbiram che kogato chovek pochustva che primkata okolo vrata mu se ohlabi pochva da misli za gluposti.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.